Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a rossz?

Én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés
Férjem kitalálta, hogy most szemüveg helyett ő lencsét hordana. Ezzel csak az a baj, hogy nincs fél évente 40 ezrünk rá. A szemüvegre pedig adna támogatást a munkahelye. Anyósom belém állt hogy de akkor is a lencse, mert jobban lát vele..majd ő a felét állja. Meg, hogy az ő szemszögéből költöttünk már totál felesleges dolgokra is. Én csak azt nem értem, hogy tudja a férjem, hogy milyen helyzetben vagyunk (pont költözés előtt) és mégis ragaszkodik hozzá...A másik pedig, hogy anyósom beleszól..csak azt nem tudom milyen jogon. Túrkáljon más pénztárcájában..

2017. nov. 9. 07:37
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
51%
Ha cilinderes lencse kell, az tényleg sokba kerül.
2017. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
25%
De nem 40 ezerbe...
2017. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
48%
Egyébként kicsit megpróbálhatnád az ő szemszögéből is nézni a dolgokat. Gondolom te is tudod milyen jól tud esni az embernek ha valami kis újítás történik rajta.. új haj..stb.. lehet hogy ettől megnő az önbizalma is. Mindenhol vannak problémák csak meg kell tudni oldani őket. Gondolom a férjed nagyon szerethet téged ha nem csinált vitát ebből, próbáld értékelni és viszonozni. :) Hidd el vannak olyan házasságok ahol a férfiak sokkal többet költenek..de nem kontaktlencsere.
2017. nov. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
1# azért egy nem teljesen így van. Nem tudom feltűnt-e, de a férjéről beszél... Dereng, hogy a házasság egy vagyonközösség??? Most szerinted az úgy korrekt ha kitalálom, hogy nekem szükségem van valamire ami félévente 40 ezerbe kerül, akkor az egyedül csak az én döntésem?? Közös kasszánál ilyen nincs. Ha ugyanannyiba kerülne a szemüveg és a kontaklencse akkor nyilván a kérdezőnek nincs joga megszabni, hogy melyik legyen, majd a férje eldönti. De itt nem erről van szó.
2017. nov. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
35%

A 40 ezer tényleg butaság, lencsésként írom. Nekem fél évre, mikor ilyen csomagba rendelem 18 ezer folyadékkal!

(és ilyenkor már szállítási költség sincs) és mivel túlhordható 1-1 héttel, így 7-8 hónapra is elég. Szerintem támogasd benne, ég és föld, én nem váltanék vissza szemüvegre! Igaza van anyósodnak, jobban látni benne, nagyon jó érzés. Még ha a felét állja is, akkor ennyit igazán meglehet spórolni fél év alatt...

Persze előtte szemészhez menjen el, vizsgáltassa meg alaposan és lehetőleg olyat vegyen, amilyet ajánl a szemész szakorvos.

2017. nov. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
31%

A kontaktlencse nagyobb komfort, de szemüveg is kell mellé, emellett, ha nem engedhetitek meg magatoknak a gyerek gyógyszerét sem, akkor elég kellene legyen a szemüveg. És nem akarok belepofázni, de ilyen szar anyagi helyzetre gyereket se kellett volna vállalni.


És a költségek:


Netről rendelem a lencsém, 35-40 ezer fél évre, ha mindent (szappan, papírtörlő, fertőtlenítő, folyadék), ez 6 pár havi (Biofinity) és 30 pár napi (Acuvue Moist) lencse (és nem lehet túlhordani) - sőt, nekem sokszor kell 25 nap után kukázni, mert kényelmetlen v pl a mostanit 5 nap után kidobhattam, mert elszakadt. És nem kérek ötleteket olcsóbb lencsékre, mert csak ezeket találom kényelmesnek...


A szemüvegem 110 körül szokott lenni, 1,5 évente kell egy, mivel egyszerre a lencse mellé kell 2 szemüveg nekem. ( gondolom másnak 1 szemüveg is rlég lencséhez, én nem kockáztatok, de egy minimum kell mellé) Nem cilinderes, csak nagyon rossz a szemem.


Szóval, igen van olyan szerencsés, akinek ennél olcsóbb vagy olyan hülye, hogy a szeme egészségét kockáztatva túlhord lencsét, de sokunknak kicsit többe fáj

2017. nov. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
44%

Ha hónap végén nincs már penzetek, akkor a férjed egy fax, ha most akar újítani.

Ennyi. Ez nem kocsogség, ez sima matematika. Ha nincs, akkor nem költöm.

2017. nov. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
19%
Köszi a lepontozást, gondolom azzal is egyetértesz, hogy Provident kölcsönből vegyünk karácsonyi ajándékot. Hiszen, ha nincs, akkor nem spórolni kell, hanem költeni a pènzt. Gratula!
2017. nov. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Lencsét hordok és fél évre ~18k a lencse+folyadék, ráadásul úgy, hogy nekem a drágábbik (tórikus) fajta kell a szememre. Szerintem nincs azzal semmi gond, ha szemüveg mellett lencsét is akar hordani.
2017. nov. 12. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
48%

#26: A leírt költségeid nem kicsit irreálisak. Amit nem értek, hogy ha havi lencsét hordasz, akkor minek mellé a napi lencse is? Ez így persze, hogy rögtön másfél-kétszer annyiba kerül.


A két szemüveget sem igazán értem, hogy miért kell ennyi, azt meg pláne nem, hogy miért kell másfél évente újat csináltatni mindkettőből. Gondolom ez a két szemüveg úgy 110k, hogy mindkettőnek a keretét is cserélteted, mert egyébként 4db. lencse megáll kb. 70-80k-ba, ha a legdrágábbat nézem.

2017. nov. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!