Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Én vagyok a rossz?

Én vagyok a rossz?

Figyelt kérdés
Férjem kitalálta, hogy most szemüveg helyett ő lencsét hordana. Ezzel csak az a baj, hogy nincs fél évente 40 ezrünk rá. A szemüvegre pedig adna támogatást a munkahelye. Anyósom belém állt hogy de akkor is a lencse, mert jobban lát vele..majd ő a felét állja. Meg, hogy az ő szemszögéből költöttünk már totál felesleges dolgokra is. Én csak azt nem értem, hogy tudja a férjem, hogy milyen helyzetben vagyunk (pont költözés előtt) és mégis ragaszkodik hozzá...A másik pedig, hogy anyósom beleszól..csak azt nem tudom milyen jogon. Túrkáljon más pénztárcájában..

2017. nov. 9. 07:37
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
64%

#30 azért kell napi lencse is, mert van olyan nap, hogy csak azt tehetem be, mert dobhatnám ki a havit, mert olyan helyre kell mennem, vagy meg vagyok fázva kicsit, amikor szintén kukázni kellene a lencsét, sőt, ha repülök aznap akár két pár napi is megy a kukába, de volt olyan 17 órás repülésem, ami alatt 3 pár napi ment ki a kukába. Emellett ugye megfelelő, lanolinmentes, fertőtlenítős szappan, bőr és felületfertőtlenítő, mivel a tokot és a kezem is tisztán kell tartani, papírtörlő, 1,5-2 havonta egy folyadék, szemcsepp is kell. Emellett, ha nem az optikában veszem a lencsét, akkor a fél / 1 éves vizsgálat (mikor hogy jön ki) 5ezer vagy eszembe jut időben és 4 hónap várakozási idővel bejelentkezem az orvoshoz vizsgálatra.


Azért kell 2 szemüveg, mivel esténként (kb napi 14 órát lencsét hordok, és 5 órát alszom, többire kell szemüveg) ill hétvégén szemüveget hordok, nem engedhetem meg magamnak -8 D vel, napi vezetés mellett, hogy akár 1 nspra is szemüveg nélkül maradjak. A keretek 30-40 körül vannak, sajnos drága, vékonyított lencsekell, és a keret elhasználódik 1,5-2 év alatt, emellett deformálódik és korrodálódik (pl úszni is csak abban tudok), nem vàllalná a szemüvegre az optikus a garanciát, ha nem cseréltetnék keretet is, ill a lencséket is félteném, egy elhasználódott keretben.


Örülök, hogy te olcsóbban kijösz, vagy csak nem számolod a járulékos költségeket, de mint írtam, nem mindenki ilyen szerencsés ;)


És nem, nem lehet megműteni a szemem, mielőtt valaki ezt is bedobja ...

2017. nov. 12. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
34%

Kedves utolsó!

Sajnálom hogy neked ilyen a szemed, sajnálom hogy neked ennyi a kiadás.

De mi van ha a kérdező férjének nem ennyi, kisebb a dioptria, estére nem kell neki éleslátás, stb.

A saját tapasztalataid nem illeszthetők rá másokra. Éppen ezért a kérdező nehogy nekitapadjon a férjének emiatt, mert rá mások vonatkoznak, te pedig gondolkodj, mielőtt tanácsot adsz! 😚

2017. nov. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, nem mondtam, hogy a kérdező férjének ennyire rossz a szeme, csak azt, hogy nem lehetetlen sz összeg


Mindenki más szerint túl sok a 40, csak leírtam, hogy nem az, mert nekem is lehetne akár drágább lencsém sőt szemüvegem is.


Egyetlen különbség, amit szinte biztosra állíthatunk, hogy a kérdező férje nem engedheti meg magának.


Amúgy zárójelben megjegyzem, hogyha minden hónap végén mínuszba mennénk és a gyerekem gyógyszerére nem tellene, de a férjem kontaktlencsézni akarna, akkor aznap adnám be a válópert, etetni nem tudja a családját, de luxuscikkeket akar...

2017. nov. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:

#31: Rendben, értem, de ez így erősen speciális eset.


Szerintem a kérdező férjének bőven elegendő lesz a havi lencse és mellé a folyadék, hacsak az optikusa kifejezetten nem mond mást. Esetleg szemcsepp még tényleg kellhet, ha szárad a szeme, de az sem egy eget rengető tétel. Ez a három így durván kijön ~20k-ba fél évre számolva.


Fertőtlenítős szappan, bőrfertőtlenítő, stb. ezeket én otthoni környezetben indokolatlannak érzem, gondolom nálad azért alapok ezek, mert sokat utazol. Egy sima szappan alapos kézmosással és egy más által nem használt törülköző bőven elég a higiénia betartásához.


A kontaktlencse tokját egyébként normál esetben nem szokás tisztítani, elég arra figyelni, hogy a belső felülete ne legyen agyontapogatva és higiénikus körülmények között tárold. Ha elfogy a folyadék, akkor cseréled (folyadék mellé ugye adnak tokot is).


A szemüvegről annyit, hogy nem tudom hova jársz optikushoz, de Hoya és Essilor lencsékhez kerettől függetlenül van a garancia, szóval véleményem szerint ez a "vegyél keretet is" csak egy olcsó trükk, hogy többet fizess nekik. De igazából lényegtelen, mert a kérdező csak a kontaktlencsét kérdezte külön, szóval a szemüveg az csak egy kis kitérő volt.

2017. nov. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:

a válóper azért eléggé durva..

Azt nem tudjuk hogy a feleség mire költ... vagy hogy neme csak túlparázza a dolgot..

2017. nov. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:

"Fertőtlenítős szappan, bőrfertőtlenítő, stb. ezeket én otthoni környezetben indokolatlannak érzem" én meg nem, sőt az optikusom se, bőrfetőtlenítő más miatt is van


"A kontaktlencse tokját egyébként normál esetben nem szokás tisztítani", de szokás, lásd a folyadékod használati útmutatója, emellett kívülről le szoktam fertőtleníteni, mert sok értelme nem lenne, hogy tiszta kézzel nyúlok hozzá, ha a tok maga koszos



"véleményem szerint ez a "vegyél keretet is" csak egy olcsó trükk, hogy többet fizess nekik." - nézd, én látom a keret állapotát, és 3 éves keretbe persze, hogy nem rak senki lencsét - legalábbis normális optikus nem (1,5 évente veszek szemüvege, vagyis minden szemüvegem 3 évig használom, hidd el, elkopik ennyi idő alatt)

2017. nov. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 A kérdező kommentje:
Már megoldódott a helyzet, köszönöm a válaszokat!
2017. nov. 12. 22:44
 38/38 anonim ***** válasza:
De ugye nen a válópert adtad be? 😮
2017. nov. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!