Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A vőlegényem össze akar...

A vőlegényem össze akar költözni az anyósommal, én nem feltétlen. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves vagyok, 5 hónapos terhes, nagyon kedvelem az anyósom. A 35 éves párom a saját megtakarított pénzén (amihez én sajnos nem tudtam hozzájárulni) szeretné felújítani illetve bővíteni édesanyja nagy családi házát. Ez azt jelentené, hogy a házban lenne egy külön bejáratú kis lakás, nekünk pedig egy nagyobb kétszintes családi részleg. Ez valahol szuper gazdaságos megoldás, telket sem kell venni és házat sem, viszont furának tartom, hogy együtt kell majd élnünk. Anyósom 73, depressziós, sokszor melankólikus, de ettől függetlenül jó ember. Nem vagyok 100 százalékig ellene a dolognak, csupán véleményeket szeretnék, hogy tényleg olyan rémálom-e anyós "szomszédságában" élni, vagy sem. Lehetőleg normális válaszokat várok!
2018. febr. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
90%
Én biztos nem költöznék össze még anyával se nemhogy anyóssal. Óhatatlanul máshogy akarja vagyis nevelni akarja majd a gyereked, és ez konfliktusok forrása
2018. febr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
90%
Biztosan van példa arra, hogy jól sül el a dolog, én még nem találkoztam ilyennel. A férjem egyik tesója 3 évig bírta, hogy az anyja szomszédjában laktak (ajándékba kapták a telket, nagyrészt a szülők dobták össze a ház építési költségeit), aztán elköltöztek családostul. Az egyik barátom 40 éves korában költözött össze ikerházba, osztatlan közös telekre anyósékkal, hiába mondtuk többen, hogy ne csináljon őrültséget. 1,5 év alatt magas vérnyomása lett, igyekszik a lehető legkevesebb időt otthon tölteni, inkább melózik hétvégén is.
2018. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
45%

"Én a büdös életben nem költöznék még egy utcába sem az anyósommal ... értelemszerűen és abszolút jogosan elvárás lesz feléd, hogy ápold, ha majd rászorul"


Szerintem ha elvárás lesz, akkor a lakóhelytől függetlenül elvárás lesz. És akkor már könnyebb ugyanabban az épületben lakva ápolni, mint több utcányira vagy még messzebbre rohangálva.

2018. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
79%
Nem költöznék úgy anyós házába, hogy gyakorlatilag Ti elfoglaljátok az ő nagy házát, ő meg "ki lesz szorítva" egy kis egérlyukba ehhez képest. Bármilyen konfliktus adódna, márpedig adódna, főleg egy labilis érzelmi állapotban lévő öreg, beteg emberrel, ez lenne a kedvenc szlogenje, na, meg neked kuss lenne a neved, abban biztos lehetsz. A férjedtől érthető, hogy nem akarja egyedül hagyni, és befektetésnek jónak látja ezt a megoldást, de az is látszik, hogy nem vagy partner a szemében (gondolom, mert nem tudsz anyagilag semmit beletenni) , ha ennyire egyoldalúan gondolkodik, viszotn mivel az összes nyűg az anyjával a te nyakadban landolna, főleg, amíg otthon vagy a gyerekkel, azért partnerként tekinthetne a kérdésben, mert a Te életedről is szó van.
2018. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
95%

A párom legjobb barátja és a felesége élnek így. Nagy családi ház, nagy udvar, kutya, idill stb. Alsó szint a szülőké (férfi szüleié), felső szint meg a fiataloké a 2 éves gyerekkel.

Egyszer áthívtak minket vacsorázni. A gyerek irdatlan rossz egy teremtés, végig rohangált, ugrált, követelőzött, kiabált. (Persze, lehet, ez normális egy 2 éves esetében, de akkor meg értem, miért nem bírom elviselni a gyerekeket.) Szóval ülünk az asztalnál és egyszercsak feljön anyuka (ugye a férfi anyukája), hogy maradjon már nyugton a gyerek, mert nem tudnak pihenni. Kiment és bevágta az ajtót maga mögött.

Ezután elmesélte az odaköltözött lány, hogy ez mindennapos. Jóidőben nem mehetnek ki az udvarra, ha ott van anyós, mert nem tud a gyerektől nyugodtan napozni, sokszor feldörömböl nekik, mert zavarja őket, ahogy dobog a gyerek és rezeg a födém tőle.


Én megértem a szülőket, meg téged is, hogy nem akarsz anyóshoz költözni. Mondjuk szerintem ezt gyerekvállalás előtt kellett volna először felhozni a párodnak, nem gyerekkel a hasadban.

2018. febr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
95%
Mikor csak látogatóba mentünk, nekem volt a legjobb anyósom a világon. Aztán beütött a baj, összeköltöztünk egy évre. Fél év után egy kanál vízben meg tudtuk volna fojtani egymást.
2018. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
48%
Minél messzebre a szülöktől és anyostol,mert melettük gatantált a válás.. Amugy mostanság huszon évesen miért lett divat beleszülni minden kapcsolatba?
2018. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
84%

"Persze, lehet, ez normális egy 2 éves esetében, de akkor meg értem, miért nem bírom elviselni a gyerekeket."


Az elevenség normális, a nem nevelés nem az.


Én pont azért nem költöznék anyósomhoz, mert amikor időnként meglátogatjuk, "nem hagyja nevelni" a saját gyerekünk.


Állandóan beleszól: "Hagyd már, ne szólj rá, nem baj, ha leönti, lerántja, eltöri..."

Mindezt úgy, hogy nem örökös szólongatásról van szó, hanem vészhelyzetek elhárításáról. Pl.: ne húzza magára az abroszt a forró levessel, ne pont a törékeny vázát akarja játékból pakolgatni... stb. Szerinte ezt is hagyni kéne a 1,5-2 évesnek.

2018. febr. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
79%

Azt hiszem, hogy ez kifejezetten emberi intelligencia és belátás kérdése mindkét oldal részéről. A konkrét esetekben azonban ez mindig "egyszemélyes kísérlet", vagy beválik, vagy nem. Egy magára maradt asszony, különösen, ha olyan a személyisége, lehet depressziós attól is, hogy nem tud senkihez sem szólni, vagy akár nem iszik elegendő folyadékot és kiszáradt állapotba kerül. Ha belemégy a dologba számíts arra, hogy tulajdonképpen társalkodónőként és ápolónőként is funkcionálnod kell majd. Ha már egy ideje ismered az anyósod, akkor nagyon alaposan mérlegeld a tulajdonságait, szokásait, meg a tiéidet is, vajon összeférnek-e.

Ami meg a felújítást illeti, mindenképpen biztosítsatok a számára olyan és akkora életteret, amelyben nem érzi magát beszorítottnak és megtűrtnek.

2018. febr. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
40%
Sose szülnék olyan 35 évesenek aki 35 évesen se képes leválni Anyuka csöcséről és külön családi életre törekedni, és feltétlenül vele akar lakni az édesanyjával,és nem érdekel h Anyuci depis.. Ha beteg fogadjon ápolot mellé v maradjon ott ápolgatni,de ez beteges már 35 éves férfinél,h nem képes elszakadni,de akkor nem kell feleség és gyerek. Az ilyen Anyucifiával kezdők rendre megszivják,és maradnak egyedül egy v több gyerekkel,mert a pasik főleg 30 felett a büdös életben nem fognak már leválni az Anyatejről.
2018. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!