Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A vőlegényem össze akar...

A vőlegényem össze akar költözni az anyósommal, én nem feltétlen. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves vagyok, 5 hónapos terhes, nagyon kedvelem az anyósom. A 35 éves párom a saját megtakarított pénzén (amihez én sajnos nem tudtam hozzájárulni) szeretné felújítani illetve bővíteni édesanyja nagy családi házát. Ez azt jelentené, hogy a házban lenne egy külön bejáratú kis lakás, nekünk pedig egy nagyobb kétszintes családi részleg. Ez valahol szuper gazdaságos megoldás, telket sem kell venni és házat sem, viszont furának tartom, hogy együtt kell majd élnünk. Anyósom 73, depressziós, sokszor melankólikus, de ettől függetlenül jó ember. Nem vagyok 100 százalékig ellene a dolognak, csupán véleményeket szeretnék, hogy tényleg olyan rémálom-e anyós "szomszédságában" élni, vagy sem. Lehetőleg normális válaszokat várok!
2018. febr. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
21%
Jelenleg hol éltek? Fondolom most us ott. Csak 35 évesen a párod a fejéhez kapott, hogy a 23 éves menyasszonya terhes. Apa lesz. Elkezdeném a felújítást, de csak akkor költöznék oda, ha csak 3an lehetnénk. Ha jó a kapcsolatotok és a párodat nem irányítja az édesanyja, akkor talán. De ahogy olvasom az írásodból nem sok választásod van,mert te csak bólogathatsz a párod döntéseire.
2018. febr. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
55%
"Sose szülnék olyan 35 évesenek aki 35 évesen se képes leválni Anyuka csöcséről" Tudod, valaki nem úgy áll ám a szüleihez hogy azok dögöljenek meg egyedül, meg bebassza őket a nyugdíjas otthonba, hanem szereti, és támogatja őket. Kulturált emberek között nagyon jól is elsülhet egy ilyen együttélés.
2018. febr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
59%
22-es, ne légy már naiv :D
2018. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
55%

Jól felvázolták a legtöbben a paranoiájuknak megfelelő legrosszabb forgatókönyvét, az a verzió nem soknak jutott eszébe, hogy létezik olyan anyuka, aki szeret otthon sütni főzni, leveszi a terhet a feleség válláról, és segít, amiben tud.

Nekem is ez a válasz tetszett a legjobban:

"Sose szülnék olyan 35 évesenek aki 35 évesen se képes leválni Anyuka csöcséről"


Szóval ilyen fogalmazókészséggel, és gyűlölettel rendelkező hölgyeménynek lehet egy életfelfogása, nem kevés megkeseredéssel a háttérben.

2018. febr. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
78%
Hát, nézd, nem az a jellemző, hogy jól sül el az ilyesmi, ahogy a hozzászólásokból láthatod. És még akkor sem mindig, ha az anyós "tökéletes". Én ismerek olyan párt, ahol hasonló a szitu. Ott az anyós mindenben segít, amiben tud és nem jár a "gyerekek" nyakára, ha nem hívják. Sőt, most, hogy az unokája lassan két éves, azt is elvállalta, hogy minden nap átmegy reggel 5- től délután 2- ig vigyázni a gyerekre, hogy visszamehessen dolgozni a menye. Most épp ez a feszültségforrás, hogy a meny szerint, túl sokat van a gyerekkel, holott ő kérte meg rá. Úgy tűnik, ez mindenhogyan konfliktusforrás.
2018. febr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
60%

Figyu, szerintem ez igazán semmiség dolog, hogy ilyen az anyósod. Ha valami piás idegbajos lenne úgy más a helyzet.

Szerintem abba gondolj bele, hogy egyrészt jön a gyerek, másrészt tényleg nem kell milliókat beleölnötök egy telekbe meg egy házba. Ez óriási pluszt jelent a mai világban. Szóval én a helyedben örülnék, hogy levan erről a gond, és annak is, hogy annyi a legnagyobb baj a kedves mamával, hogy nem pörög reggeltől estig :)

2018. febr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
62%
"22-es, ne légy már naiv :D" Normális, egymást támogató családban élek, ez nem naivitás. Ellenben a gyűlölködés, amivel előre elkönyveltek sárkánynak egy idős mamikát, az szánalmas.
2018. febr. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
75%
Most hol éltek, és hol terveztétek a lakhatást, mikor úgy döntöttetek, hogy jöhet a baba?
2018. febr. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
68%
Beállok az ellenzők sorába. Ha anyóssal minden rendben és nem szól bele semmibe és nem akadékoskodik és aranyos és... akkor is lesz konfliktus mert hiába vagy te is figyelmes és nem akarod megbántani és... előbb utóbb vagy te vagy ő a kákán is csomót keres majd
2018. febr. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
86%

Sokan írnak ide azért, mert anyós, akivel együtt laknak, eléggé beleszól a gyereknevelésbe. Meg másba is.

Lehet, hogy nálatok jól sül el. Lehet, hogy nem.

Olvasgathatsz itt kérdéseket, de lehet, hogy el fog riasztani (persze ide azok írnak, akiknek gondjuk van az ilyen együttéléssel).

Az biztos, hogy lakva ismerszik meg az ember.

2018. febr. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!