Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » A vőlegényem össze akar...

A vőlegényem össze akar költözni az anyósommal, én nem feltétlen. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves vagyok, 5 hónapos terhes, nagyon kedvelem az anyósom. A 35 éves párom a saját megtakarított pénzén (amihez én sajnos nem tudtam hozzájárulni) szeretné felújítani illetve bővíteni édesanyja nagy családi házát. Ez azt jelentené, hogy a házban lenne egy külön bejáratú kis lakás, nekünk pedig egy nagyobb kétszintes családi részleg. Ez valahol szuper gazdaságos megoldás, telket sem kell venni és házat sem, viszont furának tartom, hogy együtt kell majd élnünk. Anyósom 73, depressziós, sokszor melankólikus, de ettől függetlenül jó ember. Nem vagyok 100 százalékig ellene a dolognak, csupán véleményeket szeretnék, hogy tényleg olyan rémálom-e anyós "szomszédságában" élni, vagy sem. Lehetőleg normális válaszokat várok!
2018. febr. 23. 16:22
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
70%

"Ha anyóssal minden rendben ... akkor is lesz konfliktus"


Sőt: ha anyós nincs is a képben (mert már meghalt vagy mert nagyon távol él mindkettő), akkor is lesz konfliktus. Mert ilyen az élet. És?


Egy nem akadékoskodó, aranyos, stb. anyós áldás. Pont.

2018. febr. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
52%

"Ott az anyós mindenben segít, amiben tud és nem jár a "gyerekek" nyakára, ha nem hívják. Sőt, most, hogy az unokája lassan két éves, azt is elvállalta, hogy minden nap átmegy reggel 5- től délután 2- ig vigyázni a gyerekre, hogy visszamehessen dolgozni a menye. Most épp ez a feszültségforrás, hogy a meny szerint, túl sokat van a gyerekkel, holott ő kérte meg rá. Úgy tűnik, ez mindenhogyan konfliktusforrás."


Nekem inkább úgy tűnik, hogy a meny nem hajlandó kommunikálni. Ez az anyós hajlandó volt megtenni, hogy úgy alakította az életét, ahogy a párnak jobb volt. Hajnali ötkor már ott van! Biztos vagyok benne, hogy lehet vele beszélni. Csak akarni kéne. (Megnézném, hogy a menye elvállalta volna-e, hogy hajnali ötkor ott teremjen nála minden nap, ha az anyósnak az valamiért segítséget jelentene...)

2018. febr. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
67%
A vőlegényem össze akar költözni az anyósommal.. Én már itt elgondolkodnék.. Ti mindig hárman lesztek ebben a házasságban.
2018. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
83%
Utólag már sokmindent nem tudsz tenni. Érdemes gyerekvállalás előtt megbeszélni a forgatókönyvet. Ez elmaradt, úgyhogy szerintem kénytelen leszel alkalmazkodni
2018. febr. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
73%
Laktam együtt vele 3 hónapot. A megtestesült jóságnak nézett ki földre szállt angyalnak kedves dajkanéni volt oviba de pfuu...azért volt nekünk is ez opció mert párom van csak neki már férje fia meghalt. Jó hogy nem akkor laktam vele mikor már úton volt a baba igy is állandóan taperolni akart amit nagyon utáltam és most is előszeretettel osztja a gyereknevelési tanácsokat holott senki nem kérdezte,mi lenne ha még együtt is laknánk...
2018. febr. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:
0%
Mivel neked nincs anyagilag semmi hozzájárulásod, így csendben leszel és költözöl. Aztán majd szívsz.
2018. febr. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 A kérdező kommentje:
Koszi az az osszes valaszt, vegul sajat haz mellett dontottunk!
2018. febr. 26. 17:59
 38/41 anonim ***** válasza:
42%
Hát ebben az esetben én nem látok sajnos jobb megoldást. Ha lenne pénz arra, hogy magatoknak vegyete egy jobbat, akkor én nem költöznék be oda. De így, hogy te már teherbe vagy esve, kb. a semmire, hát ez is jobb, mint a semmi.
2018. márc. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett a vége? Sajnos Mi is itt lakunk még amig végre kész nem lesz a kuckónk. De hidd el Mindenkinek sokkal jobb ha külön van!
2018. júl. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
57%
Ne haragudj. Nem olvastam az utolsó írásod, hogy külön ház mellett döntöttetek de jól tettétek!
2018. júl. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!