Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ebben a helyzetben mit csinalt...

Ebben a helyzetben mit csinaltatok volna (kutya/anyosek)?

Figyelt kérdés

Most vettunk egy kiskutyat a baratommal. O benti kutyus lakasban lakunk, de ha egyszer kerteshazba koltozunk ott is benti lesz csak szabad kijarassal. Egyebkent egy spaniel, es nagyon ragaszkodo fajta.


Ket hetente jarunk az anyjaekhoz mosni mert nalunk nem lehet mosogep. Ilyenkor mindig szombat este megyunk keson, ott alszunk, es vasarnap estig mosunk, akkor hazamegyunk.


Mivel most van egy kiskutyank es tudom, hogy nem igazan allatbaratok az anyosek felhivtam ot, hogy szoljak, hogy most a kutya miatt csak vasarnap reggel mennenk, mert nem szeretnenk egesz ejszakara egyedul hagyni. O a telefonban azt mondta, hogy ne szorakozzunk.. termeszetesen a kutyust is vigyuk magunkkal ha megyunk, es egesz nyugodtan menjunk csak szombaton.


Ezt megbeszeltem a baratommal is es szombat este atmentunk anyosekhol. Ilyenkor mar mindenki alszik egyebkent, mert nagyon keson szoktunk kierni, es azon kivul, hogy berakunk egy adagot semmit sem csinalunk. A kutyusnak is vittuk az fekhelyet es a szobankban a foldon aludt az agy mellett csakugy mint otthon.


Most jon a lenyeg (csak ezt inkabb most leirtam mint hogy kesobb a kommentekben mentegetozzek)

Reggel amikor ugye felkelt az egesz csalad, mi mar jo regota fent voltunk (mert mostunk, a kertben/hazimunkaban segitettunk cserebe, anyosom orjongve jon le az emeletrol, hogy a kutya csak nem a hazban aludt. Mi ertetlenkedve alltunk, hogy de igen, hat nalunk is a lakasban alszik nem a parkban. Majd akkorca cirkuszt levert, hogy az o hazaba be ne engedjuk a dogot, mert o ugy gondolta, hogy majd ha megerkezunk kizarjuk ot az egyebkent hegyen hatan lyukas keritesu udvarra...


Nem akartam visszaszolni vagy problemazni, de egesz nap kerultuk egymast. A baratom es az apja egyebkent pont nem voltak otthon, ugy hogy nem tudtak addig beleszolni amig haza nem ertek de akkor sem lett belole tul nagy problema.


Ti lealltatok volna veszekedni az anyossal errol?



2018. ápr. 21. 11:30
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:
80%

nahát, nahát... pedig itt azt hittük arrafelé mosógépből vagyis kolbászból van a kerítés.:)

- azt a pár göncöt mossátok már ki kézzel.

2018. ápr. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 anonim ***** válasza:
52%
Évek ota együtt éltek? Hol? Egy diák otthonban.. A párkapcsolat és az együtt élés nem egy diákhotthont jelent. Az nálam külön albérlet,lakás, ház,számlák,főzés,napi gondok,na itt kezdődik nálam a Párkapcsolat,együttélés, nem a hétvégén haza viszem a mosásnál..
2018. ápr. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/57 A kérdező kommentje:

"Évek ota együtt éltek? Hol? Egy diák otthonban.. A párkapcsolat és az együtt élés nem egy diákhotthont jelent. Az nálam külön albérlet,lakás, ház,számlák,főzés,napi gondok,na itt kezdődik nálam a Párkapcsolat,együttélés, nem a hétvégén haza viszem a mosásnál.."


igen, 4 éve együtt élünk, ugyan abban a lakásban. Igen, diák lakás. És ha visszaolvasnál, látnád, hogy írtam, hogy a miénk az dupla méret. Ezért mondhatom rá, hogy sokkal komfortosabb. És sok lakás amit nem diákoknak adnak ki nincs akkora mint ez...


Képzeld mi is fizetünk számlákat, mi is főzünk nap mint nap, együtt megyünk bevásárolni, együtt spórolunk egy új lakásra, együtt nyaralunk együtt élünk. Azt ne mondd, hogy csak mert nincs egy kva mosógépünk ezért mi csak párkapcsolatosdit játszunk.. 4 éve. biztos nem unjuk a játékot...

2018. ápr. 24. 08:45
 54/57 anonim ***** válasza:
47%

A párod huga mikor mos, ha Ti elfoglaljátok egész hétvégére a mosógépet?

Drágállod a mosodát?

Hát anyósodék se ingyen kapják a vizet, áramot, mosószert...

A Te szüleid hol vannak?

2018. ápr. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/57 A kérdező kommentje:

En szoktam mind harmunk cuccait kimosni. Annyit kerek a hugatol, higy szin szerint csomagolja ossze. Nem kernek erte penzt, viszont cserebe kitakaritunk, kertet rendezunk stb. Mindig van valami munka a haz korul.

Az en szuleim otthon, szegeden elnek. Forditott helyzetben ugyan igy megtennek.

Egyebkent ok esovizet gyulytenek es azzal mosnak, nagyon puha lesz tole a ruha. Es van napelemuk szoval az az aram amit elfogyaszt az a par adag siman kifizetodik abbol amit mi ott besegitunk

2018. ápr. 24. 22:01
 56/57 anonim ***** válasza:
80%

Kedves kérdező,


Talán én leszek az első, aki nem savaz. Nálam is hasonló a helyzet, csak a saját szüleimmel. Én külön élek, 3 hónapja vettem egy kutyát. Anya elvárná, hogy havi 1-2szer otthon legyek hétvégén, és aludjak is ott. Nem mondta ki konkrétan, de amikor szó volt róla, hogy a kutya az ágyamban alszil, akkor utalt rá, hogy az ő házában nem ez a szokás. Meg amikor emlitettem, hogy még bem szobatiszta, akkkor mondta apa, hoy akkor maradj otthon.


Ez így is történt. Mióta megvan a kutya, nem voltam otthon. Megoldottam.

2018. máj. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 anonim ***** válasza:
64%

kérdező, azóta mi a helyzet?


off:

most komolyan azért, mert nem albérletben laknak, hanem diáklakásban (ami ugyanaz) csak párkapcsolatosdit játszanak????

és akik nem élnek még együtt, de mondjuk már 30-40 évesek, az is csak tinilámúr?

Én el tudom képzelni hogy nincs mosógép, gondolom úgy van kitalálva a bérleti díj, hogy abban a rezsi mondjuk benne van és ha mindenkinek lenne mosógépe az jelentősen megdobná a költségeket, így csökken a tulaj nyeresége. Lehet hogy emelni nem akar, mert akkor sokan elköltöznének. Szóval ebben szerintem semmi hihetetlen nincs. És igen, Nyugaton akár Belgium akár Németország k. rva drága a mosodai szolgáltatás, de szerintem Magyarországon is az.


Egy nagyobb gépben való mosás és szárítás összesen 2500-3000 ft, igaz 11 kg ruhát tudsz egyszerre mosni vagy szárítani.


Szóval nem értem hogy miért volt mindenki kiakadva azon, hogy nincs mosógép és nem is lehet, nem az a lényeg.


Kérdező: Szerintem itt csak félreértés történt, anyukád természetesnek vette hogy a kutya kint fog aludni, te természetesnek vetted, hogy a kutya bent fog aludni.


Jó ötlet, hogy nem álltál le vele veszekedni. Aki pedig ilyen tanácsot ad, hogy ezek után nem is találkozna vele, meg kb. kitagadná az életéből az egy idióta. Nem történt olyan nagy dolog.

Bár ha az anyósod látja hogy a kutya nem hagy maga után piszkot, rendetlenséget, akkor beláthatná hogy bizonyos kutyák tényleg valók lakásba/házba is, például a tiétek is :)


Az nem megoldás, hogy valaki vigyáz a kutyátokra, amíg ti ott aludtok anyóséknál?

Szerintem nem tetszene neki, ha kevesebbet találkozna ezért a fiával, ez egy újabb konfliktus forrás lehet. "A kutya fontosabb, mint én!" - mondhatná akár az anyós...

2018. jún. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!