Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyóspajti közvetlen közelben,...

Anyóspajti közvetlen közelben, költözés vagy módosítás? Van esetleg valaki ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Együtt élünk anyósékkal, külön van a két lakás, de közös a kert... Van egy gyerekünk is (5éves)... Felvetődött már ezer éves problémánk újra, hogy akármennyire is külön ház, de nagyon közel vannak, mindent hallanak, pluszban anyósom nem egy nyugodt, inkább pörgős, mindenben kotnyeleskedős de jó indulatú típus. Nem vagyunk rosszban, szeretem őt, de akkor is sok... Anyagilag most már hála égnek szépen állunk.. De így is ilyen ingatlan árak mellett felmerül a kérdés... Vegyünk fel hitelt egy saját házra és fizessük 20 éven át a törlesztőt? Vagy a spórolt "önerőből" csináljunk egy emeletet és válasszuk le valahogy még jobban a házunkat? ... Megoldaná ez a dolgokat? Tudom, mindenki a saját élete kovácsa és lényegében ez úgyis a mi döntésünk,de érdekelne mások véleménye. Tönkreteszi az életet egy nagy hitel? Menjünk inkább albérletbe? Építsük tovább a sajátot, várva, hogy a bejárat áthelyezésével és egy kis kerítéssel lesz változás? Nem tudom mi az ésszerű, komolyan...

#szomszéd #anyós #nagy hitel
2018. jún. 11. 16:25
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Én a helyetekben elmondanám anyosnak mi a problémátok vele és a házzal foglalkoznátok hogy legyen magánéletetek! Nem lehet mindig nyelni nem mondom bunkó legyél de ideje kimondani dolgokat ami zavar! Lehet megbántódik de szerintem idővel befogja látni hogy a jó akarata nem mindig szükséges! Nem elmenekülni kell onnan, kommunikálni! Ezt javasolnám!
2018. jún. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Igen esszerrubnek tunik elkoltozni valoban... A kommunikalas megvklt sokszor atbeszeltuk mar de hosszutavon nincs valtozas. Csak tippeltem a torlesztot illetoen. Budapesten elunk itt egy sorhaz kicsi kerttel mar 35 millional kezdodik ami normalis... azert mondtam a kb havi 200ezres torlesztot... persze ha ugy is dontunk nagyon korul fogjuk jarni a temat..
2018. jún. 11. 20:32
 13/25 anonim ***** válasza:
92%
Mi pár utcával arrébb laktunk 3 évig. Azóta egy másik városban. Jobb a békesség. 😊 A közelség sok bonyodalmat tud okozni. Így nincs a csak beugrom, mert erre jártam. Nem futok vele össze az utcában és így nem kell beszámolni éppen hova megyek.
2018. jún. 11. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
82%
Laktam anyóssal egy házban, egy faluban. Most külteren lakunk olyan helyen ahova csak kocsival lehet jönni...anyosnak se kocsi se jogsi...egy kezem megtudom számolni hányszor volt nálunk. Csak akkor jön ha mi hozzuk. Isteni igy élni h tudom 100% hogy nem látogat meg váratlanul bár még igy is tud okoskodni telefonon keresztül ha a fia felhivja.
2018. jún. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%

Jól gondoljátok meg. Mi még anyóséknál lakunk, igaz külön emelet, de már felújítás alatt van a lakás. Hitel szempontjából: addig nyújtózkodj... most nagy családi házban lakunk, nagy kert, garázs... de inkább elmegyünk egy sorházi lakásba, garázs meg minden nélkül, mert valóban a különlét, távolság szükségszerű, pedig mi nagyon jóban vagyunk. Aztán majd ügyeskedünk és lesz nagyobb is, de szerintem ő nekik is az a jobb, ha külön vagyunk.

A ház a tietek egyébként? Vagy anyósodéké? Külön választva kerítéssel nem eladható? Ingatlan tulajdont is meg lehet osztani.

2018. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
70%

Kedves Kérdező! A tesóméknak jelenleg 197.000 a törlesztőjük úgy, hogy 15 évre vettek fel, de 30 milliót! Szóval, érdemes utána néznetek.


Tudod, mit tennék a helyedben? Magamra, a férjemre és a gyerekre is nyitnék egy-egy lakáskasszát, havi húszezrével, összesen hatvannal. Ez 3 év 10 hónap alatt 3.600.000 forint, ami önerőként használható. Ehhez felvenném a csokot, a használt lakásra adandó is több, mint a semmi, ezeket együtt, a megtakarítással együtt betenném az önerőbe, majd fixált hitelt vennék föl.


És elmondanám az anyósomnak már most, hogy anyuka, úgy tessék készülni, hogy 3 év múlva költözünk. Neki is van ideje felkészülni, és harag sem lesz. Te meg látod az alagút végét ;)

2018. jún. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen már fizetünk 2 éve megtakarítást, 2 év múlva fog lejárni, az önerőnek jó is lenne, meg tudnánk még hozzá spórolni 1-2 milliót két év alatt, önerő az meglenne, a hitellel van bajom... A ház eladása nem jöhet szóba, marad ott ahol van, üresen és majd ha a lányom felnő, akkor lesz hova mennie külön (mamáék a közelben de mégis más)... Tényleg köszönök minden tanácsot, ezek mind végigfutottak már a mi fejünkben is, a döntés még nem született meg, de nekem is arra hajlik a szívem, hogy teljesen különmenjünk.
2018. jún. 12. 12:11
 18/25 anonim ***** válasza:
20%

Nálunk após és a testvére laktat osztott tulajdonú telken, két házban, egymás mellett, de a bejárat nem egymás szájában ban. A testvér meghalt és a felesége is meghalt már, a fiuk pedig el akarta adni a házrészét. Csak neppert talált, aki a vásárlás közben apósékat is ki akarta tenni. Ez nem sikerült, az elővételi joggal éltek, és kifizették ők az unokaöccsüket.

Most ott a nagy házuk és a másik 1+2 fél szobás ház, kis konyha, kis fürdővel. Rögtön arra gondolt, hogy felajánlja nekünk és a kislányunkkal költözzünk be, könnyebbség lenne anyagilag és mama, papa egy ajtóra lenne. Egy pillanatig nem gondolkodtunk, nemet mondtunk, mert nem működött volna. Most jó a viszony, így is akartuk tartani. Felvállaltuk a hitelt, építkezünk egy órás kocsi útra tőlük és a törlesztő sem csillagászati összeg. De olyan házunk lesz, amilyet megterveztünk, elérhető távolságra lesz minden rokon, de nem tudnak csak úgy beugrani hozzánk és lehetek otthon fehérneműben is nap közben. :)

Ők megértették, jönnek, amikor mi is ráérünk és így is rengeteg időt vannak a kicsivel.

A hitel nekünk nem átok, hanem szabadság. Nem függünk más jóindulatától, alakíthatjuk a saját ingatlanunkat, nem kell nyelni és szabadok vagyunk. Nagyon jól alszunk. :)

2018. jún. 13. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
72%

Költözés. És ésszerű keretek közti hitel...

Valaki mondta : Anyós olyan távol legyen, hogy papucsba ne tudjon meglátogatni...

2018. jún. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Elköltöztünk a kiírt kérdésemet követően egy hónap múlva! Igazi megváltás, soha de soha nem megyek oda vissza. Megéri a havi nagyobb kiadás az ember nyugalmáért! Ezt már biztosan és tapasztalatból állítom.
2018. okt. 9. 12:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!