Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet a megoldás ha anyósom...

Mi lehet a megoldás ha anyósommal nem szeretjük egymást, viszont a párom anyuci pici fia?

Figyelt kérdés

Párommal sokat veszekszünk, már úgy érzem gyűlölöm. Anyósommal sem szeretjük egymást, voltak már vitáink, viszont egy udvaron élünk. Van egy vállalkozásunk, amit anyósom intézett amíg mi külföldön éltünk, már hazaköltöztünk, de még mindig főnökösködik. Úgy kell elképzelni, hogy anyósom és a párom a főnök, ők mindent jobban tudnak, engem pedig úgy kezel a párom mint egy cselédet, akármilyen ötletem van semmi nem jó, csak legyint egyet hogy ő jobban tudja. Nagyon elegem van már mindenből.

Viszont van egy másfél éves gyerekünk, én a vállalkozásunkban dolgozom, el se tudom hagyni. És a gyerek is nagyon szereti az apját. Mit tehetnék hogy javuljon a helyzet?



2018. jún. 28. 12:22
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem kezel engem egyenrangúként.... egy zsarnok uralkodó. Ő egyedül intézi a pénzügyeket, rengeteg veszekedés volt már emiatt de nem változtat. Nincs beleszólásom semmibe, nem tekint engem családtagnak.

Az anyukája nyugdíjas, semmi dolga nincs, ezért folyamatosan a vállalkozással foglalkozik, szerintem hiperaktív, nem tud nyugton ülni, örökké csinál valamit. Nekem pedig egyszer azt is szóvá tette a párom hogy a kapun kimentem.... 28 évesen nem abból kellene álljon az élet hogy csak dolgozzak és gyermeket neveljek... ő persze megy, intézkedik, és azt hiszi hogy a kicsi gyermek mellett nekem is annyi idom van mint az anyukájának, és teszi a szemrehányást ha kicsit lazítani szeretnék. Folyamatosan céloz hat ő is és az anyja is, hogy nem dolgozok eleget. Ha nagyon fáradt vagyok akkor se merek lefeküdni napközben egy órára amíg a gyerek is alszik.

2018. jún. 28. 13:58
 12/33 A kérdező kommentje:
Amúgy nem vagyunk összeházasodva, mikor ez szóba került, házassági szerződést akart íratni.
2018. jún. 28. 14:00
 13/33 anonim ***** válasza:
78%
Én, ha a helyedben lennék, nagyon keményen elkezdenék kiállni magamért, és határozott szabályokat fektetnék le, nem hagynám a legkisebb elnyomást sem. Legelőször is beszélnék mind a kettővel, elmondanám a problémámat, és mondanám, hogy mostantól ennek itt vége lesz, nem hagyod, hogy cselédként bánjanak veled. Utána minden egyes alkalommal határozottan kikéred magadnak ezt a viselkedést. Fontos része, hogy nagyon határozott, és magabiztos legyél, és szilárd elhatározásod legyen, hogy kiköveteld a téged megillető bánásmódot. Próbálj meg észérvekkel hatni, és ne hagyd, hogy leugassanak többet. Járkálj úgy, mintha teljes jogú tagja lennél a családnak, ha eddig nem tetted, eszedbe se jusson olyan magatartást felvenni, mint egy eltűrt/másodlagos személynek. Húzd ki a hátad, járjál emelt fővel. Ezt én mindenképpen megpróbálnám, ha kell, huzamosabb ideig, hogy érezzék, most itt te ezt keményen meg fogod követelni! Ha ezek után sem történik javulás, akkor hagyd el őket, mert nem éri meg.
2018. jún. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
96%
Rosszul választottál sajnos.
2018. jún. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
96%

Amilyen gyorsan csak lehet, én lelépnék tőlük. Nem veszed észre, hogy csak kihasználnak? Azt írtad, nem állsz rosszul anyagilag. Akkor inkább mennék egy egyszovás garzonba a gyerekemmel, minthogy így bánjanak velem. Ha szeret egy kicsit is a párod, akkor utánad megy,és megbeszélitek a közös jövőt.

Más: írtad hogy a te pénzed is benne van a vállalkozásba, és azt ők kölcsönként kezelik. Van erről bármilyen szerződésed? Ha igen akkor neked lehet havonta perkálni ebből is.plusz gyt. A helyedben keresnék egy jó ügyvédet, aki ért az ilyen közös vállalkozásokhoz, és kiszállnék, majd élném a gyerekemmel az életem nyugalomban.

2018. jún. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Nagyon rosszul választottam. Pedig mindenki figyelmeztetett már a kapcsolatunk elején, szüleim, barátaim, mindenki a párom ellen volt. De akkor én nem láttam sajnos, elvakitott a szerelem. Pedig vissza gondolva végig csak szenvedtem ebben a kapcsolatban, magabiztos csaj voltam mikor összejöttünk, aztán szépen lassan elvette minden önbizalmam, betegesen féltékeny és kapcsolatfüggő lettem. Persze ez az én hibám is, h eltűrtem a sok flörtölést, még en kértem bocsánatot hogy rájöttem hogy mindenkivel flörtöl interneten... eltűrtem a sok ócsarlást, dühkitörést, de akkor úgy érzetem hogy nem tudnék élni nélküle.
2018. jún. 28. 14:16
 17/33 A kérdező kommentje:
Nem írtam hogy nem állok rosszul anyagilag, pont hogy rosszul állok. En nem ijedek meg a munkától, már iskolás koromban is dolgoztam a vakációkban. A pénzről amit adtam papírom nincs, de valahogy be tudnám bizonyítani hogy odaadtam. Ha nem lenne gyerek egy percig se gondolkoznék hogy mit csináljak, így viszont elég nehéz, a bölcsiről lekéstünk, és nem tudnám megoldani a gyerek felügyeletét amíg en dolgozok.
2018. jún. 28. 14:20
 18/33 A kérdező kommentje:
És ami a legjobb, a vállakozás az apukája néven van, az ő neve sehol nem jelenik meg.
2018. jún. 28. 14:21
 19/33 anonim ***** válasza:
89%
15ösnek van igaza, amilyen gyorsan csak lehet, menj el onnan! Ne pazarold tovább az idődet ilyen emberekre! Meglátod, nagyon felszabadító érzés lesz megszabadulni ebből a környezetből.
2018. jún. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Attól is félek hogy ha elmegyek majd idővel ellenem fogják hangolni a gyermeket. Persze hogy egy gyerek jobban szeret falun élni ahol van nagy udvar, kutya, macska, mint városon egy kis garzonban. És anyósomnál különösen nagy tehetsége van a manipuláláshoz, minden gyermekét az apjuk ellen nevelte.
2018. jún. 28. 14:27
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!