Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Mi lehet a megoldás ha anyósom...

Mi lehet a megoldás ha anyósommal nem szeretjük egymást, viszont a párom anyuci pici fia?

Figyelt kérdés

Párommal sokat veszekszünk, már úgy érzem gyűlölöm. Anyósommal sem szeretjük egymást, voltak már vitáink, viszont egy udvaron élünk. Van egy vállalkozásunk, amit anyósom intézett amíg mi külföldön éltünk, már hazaköltöztünk, de még mindig főnökösködik. Úgy kell elképzelni, hogy anyósom és a párom a főnök, ők mindent jobban tudnak, engem pedig úgy kezel a párom mint egy cselédet, akármilyen ötletem van semmi nem jó, csak legyint egyet hogy ő jobban tudja. Nagyon elegem van már mindenből.

Viszont van egy másfél éves gyerekünk, én a vállalkozásunkban dolgozom, el se tudom hagyni. És a gyerek is nagyon szereti az apját. Mit tehetnék hogy javuljon a helyzet?



2018. jún. 28. 12:22
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
És mi a legviccesebb, mikor legutóbb összevesztek anyósommal és a változást odaát kedvéért a párom megvédett engem (maskor mindig az anyját védte) akkor a drága mama azt mondta hogy akkor ő felmond, tovább nem segít a vállalkozásnál, párom pedig megijedt, azt mondta mi ketten nem tudnánk csinálni az anyukája segítsége nélkül...ennyire aljas anyósom és ennyire van odanőve a párom a szoknyájához.
2018. jún. 28. 14:34
 22/33 A kérdező kommentje:
*összevesztem
2018. jún. 28. 14:35
 23/33 anonim ***** válasza:
69%

Szüleid, barát, ismerős, rokon bárki aki befogadna titeket pár hónapra míg összeszeded magad?

Nagyon sajnállak egyébként! Az én babám 14 hós, és megőrül apukájáért annyira szereti!

2018. jún. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
90%
simán lépnék egy anyaotthonba, ennél még az is jobb
2018. jún. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
92%

Akkor jól értem, hogy nem vagy cégtulajdonos? Úgy értem, neked a beletett pénzed ellenére semmi részed nincs a cégből?

Ha nem vagy tulajdonos, akkor alkalmazott vagy? Ha ott dolgozol, akkor gondolom, igen. Ez esetben elmehetsz GYESre, de mivel ott vagy, gondolom kapsz rendes fizetést. Fogd meg a pénzed és lépj le mielőbb!

1,5 éves kisgyerek mellett dolgozol, úgy, hogy a gyerek gyakorlatilag ott van a fenekedben egész nap, azért ez kemény.


Sajnálom, hogy ilyen helyzetben vagy, de tény, hogy magadnak köszönheted. Viszont jó hír, hogy bármikor ki tudsz lépni. Mondj fel, költözz el, vidd el a fiadat és tegyél magasról az anyósra meg a vállalkozásra!

2018. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Nem vagyok alkalmazott mert túl sokat kell fizetni az államnak az alkalmazottak után.... se biztosításom nincs se semmi. Erdélyben élünk amúgy. Ez a baj jog nem olyan könnyű lelépni, a szüleimhez mehetnénk, de rájuk se tudom bízni a gyereket amíg dolgozok mert ők is dolgoznak. A legnagyobb probléma a gyerekfelügyelet lenne. A pénzből amit “kölcsönadtam” tudnék venni egy garzont, lenne ahol lakjunk, munkát is találnék szerintem. Beszéltünk már róla hogy külön menjünk, és ő minden hétvégén el szeretné akkor hozni a gyermeket, amibe én nem egyezés bele, nem tudnánk békésen elválni.
2018. jún. 28. 16:05
 27/33 anonim ***** válasza:
62%

"Nem vagyok alkalmazott mert túl sokat kell fizetni az államnak az alkalmazottak után.." ez így van Magyarországon is, de ettől függetlenül egy pénzügyileg stabil cég be tudja jelenteni az alkalmazottjait.

Egyébként most ha jól értem, feketén foglalkoztad téged, tehát máris van a kezedben ellene valami. Ha pénzt nem ad érte, akkor nem is kell dolgoznod, mivel szerződésed sincs.

Bizonyítékod legyen, hogy te ott munkát végeztél, aztán mehetsz bejelenteni, ha úgy van.

2018. jún. 28. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, hogy ezt mondom, de hogy a bánatos fenébe adtál te így ennyi pénzt valakinek, hogy semmi nyoma sincs?!
2018. jún. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%
Hát ahogy látom, csak a panaszkodás megy, de már gyártod a kifogásokat, hogy miért nem tudsz megszabadulni ezektől az emberektől. Súlyos hiba. Inkább megoldásokat keress! :) Sajnállak amúgy, hogy ilyen helyzetbe kerültél, nem lehet könnyű, de ebből meg kell szabadulnod!
2018. jún. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Igen,gyártom a kifogásokat mert még nem döntöttem el hogy mit csináljak. Szeretnék is megszabadulni ettől a zsarnoksagtól, de félek is egyedül maradni egy gyermekkel, a gyermek szereti az apját, sajnálnám elválasztani, az lenne a legjobb ha meg tudnánk oldani a problémáinkat és anyósom kilépne az életünkből.
2018. jún. 28. 18:37
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!