Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igaza van anyósomnak?

Igaza van anyósomnak?

Figyelt kérdés
Párom szombaton át akarja hívni a haverokat, és tőlem várná el, hogy főzzek, süssek rájuk. 6 emberről lenne szó! Mondtam, hogy kizárt, hogy én ennyi emberre süssek, főzzek, az egész hétvégét a konyhában tölthetném, rendeljenek valamit. Anyósom erre lehordott, hogy milyen feleség vagyok (nem is vagyunk még házasok), szégyenbe hozom őt a barátai előtt, hogy, mert igenis az lenne a "dolgom", hogy terülj terülj asztalkámat varázsoljak nekik. Na ezen jól összevesztünk, mert én meg nem vallom ezeket a maradi nézeteket, hogy én a konyhában izzadjak, míg ők a medencében söröznek. Anyósom szerint, meg de, ez pont így van... Szerintetek kinek van igaza?
2018. júl. 4. 20:58
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
64%

Ne mondjátok már hogy 6 ember az nem sok. Kinek? Akinek kicsi a családja az nincs hozzászokva ekkora mennyiségekhez, simán lehet macera.

Ettöl függetlenül a párom kedvéért - ha már megkért, összeütnék valami egyszerűt, amivel nincs sok macera és akár már elözö nap is elkészíthetem egy részét (pl. tésztasaláta köretnek elözö nap kb. 30 perc, sült husnak valot előre bepácolni kb 5 perc, aztán másnap csak berakod a sütöbe, piskóta tekercs vagy pogácsa kb 30 perc vagy bolti is jó, hozol -apró szívesség tétel a párodnak). Az Anyósnak viszont nem kéne beleszolnia a Ti dolgotokba. Az nem derült ki számomra, hogy a pasid mit reagált erre az egészre, remélem nem "anyuci pici fia", mert akkor menekülj amig lehet.

2018. júl. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim válasza:
27%
Te nem lennel magadra buszke ha a parod baratai aradoznanak a parodnak hogy de jo asszonyod van? Miert esik ez nehezedre? Milyen egesznapos melo? Foztel valaha? 4db hussal tobbet kell raknod a sutore?! Az anyosod ne szoljon bele de te is elgondolkozhatnal hogy te vagy a no es ha 6an lennetek egy csaladba te a parod es a 4 gyereked akkor ugyan ez fog rad varni!! Es igenis a kotelesseged!
2018. júl. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
89%

Ez nagyon egyszerű szerintem. Amennyiben a férjem kedvesen megkér, hogy vendégeljem meg a haverjait, amíg ők csapnak egy mocskos nagy kanbulit, akkor szívesen megteszem. Nálunk úgy szokott lenni, hogy én előkészítek mindent ami kellhet nekik, mert ők grilleznek, meg csülköt sütnek a kemencébe, vagy bográcsoznak és ilyenkor piszkosul el vannak ájulva maguktól, hogy micsoda férfiak.

Na de ha csak úgy oda vágná, hogy nekem ezt meg ezt kell(!) csinálnom ekkor meg ekkor, akkor azért elég jót kacagnék. Ha meg még utána szaladna anyucihoz árulkodni, akkor elgondolkodnék, hogy mit is akarok én egy hisztis óvodástól. Anyóspajtást meg biztos úgy elküldeném a francba, ha nekiállna okoskodni, hogy nem egyhamar térne magához.


Egyébként ha nem vagy szokva hozzá, hogy nagy mennyiséget főzz (és aki szerint elég 6 felnőtt férfinak 6 szelet hús egy ilyen bulis estén, az még biztos nem volt ilyenen), akkor mindenki sokkal jobban jár, ha rendeltek pár tálat. A legtöbb étterem készít ilyen tálakat rendezvényekre, összejövetelekre, mindenféle variációban.

Ettől függetlenül ez egy jó kis ízelítő abból ami még rád várhat. Szóval gondolkodj el, ilyen férfi mellett akarsz-e élni, vagy esetleg inkább keresnél olyat, aki nem csak egy háztartási eszközt lát benned.

2018. júl. 5. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
78%

Miért kéne egész nap a konyhában lenned?

Csinálj egy csomó hot dogot és örömmel fogják enni. Ehhez még konyhatündérnek sem kell lenni.

2018. júl. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
76%
Főzzön az anyós!
2018. júl. 5. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
84%

Miért kellene ezért neked elrontani a hétvégédet, ha nem szeretnéd? Ezt várja a férjed is? Először takaríts, főzz, közben pattogj körülöttük, utána meg, ha elmentek takarítsd a romokat?

Én megkérném a kedves mamát, hogy ne szóljon bele, hogy ti hogyan éltek, és abba se, hogy szerinte neked mi a dolgod. Egyrészt nem vagy a fia felesége, másrészt, társ vagy, nem cseléd,

2018. júl. 5. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
63%

bocs, véletlen elküldtem hamarabb, szóval folytatom:


egyenrangú partner vagy, nem eltartott háztartásbeli, akinek ez lenne a dolga, dolgozol, pihenni szeretnél hétvégén, nem catering service-t vinni. Ha ő így él, és ilyenekkel akarj a hétvégéjét tölteni , akkor semmi akadálya, hogy kiszolgáló személyzetet játszon. Azt is meg lehet kérdezni, hogy vajon legközelebb, amikor csajos bulit tartasz, akkor me a párod fog nektek terül-terülj asztalkámat csapni?

Mi a rossz a rendelésben? Persze, pénzbe kerül, az alapanyagok összevásárlása is! Annyira ósdi nézet, hogy majd a nő verejtékén megspóroljuk azt a pár ezer forint különbséget, ami az alapanyagok és aközött van, hogy készen kihozzák a teljes kaját. És akkor ez még csak a kaja.

Kanmurizzon, de ne más verejtékének az árán!

2018. júl. 5. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
41%

Mi 5en vagyunk,és de.11re megvagyok főzve! :D

Ne már. Ekkora ügyet csinálni ebből!

Húsvétkor 25 emberre főztem 1 órával tartott tovább.ettől nem érzem magam rabszolgának vagy alsóbb rendünek!

Anyos meg ne szóljon bele a ti kapcsolatotokba.

Mi köze van hozzá?

Mindig azt mondom amíg a fiának jó,addig nyeljen dugót!

Jó partyzást!

2018. júl. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
33%
Kb fél óra alatt a legtöbb ételt el lehet készíteni. Nyilván nem vörösboros marhapörköltről beszelek, annak egyértelműen több idő kell, de egy sima spagettit összedobni vagy par hamburgert kisütni nem órák kérdése.
2018. júl. 5. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Kívülállóként (se anyós, se meny) azt gondolom, a legtöbb "anyóskérdés" a probléma átcsúsztatása a párról valaki másra. És milyen jó projekciós felület az anyós! Pedig értelmes ember még a nagyon gáz anyósát is elintézi egy határozott mondattal: Ez a mi dolgunk, ketten megoldjuk.

Ebben a kérdésben, hogy főzz, ne főzz, mi a fszom szerepe/helye van az anyósodnak? Most hogy ő mit mond, az egy dolog. Nem a pároddal kellene tisztázni, hogy nem szeretnél főzni, hiszen ő az, aki ezt "elvárná tőled"? Őt elintézed egy félmondatban, aztán jön az anyós, akivel meg jól összevesztél. Nem tűnik fel, hogy neked nem az anyósoddal kellene vitatkoznod? Hogy ez a kérdés nem az após/anyós témakör része, hanem párkapcsolati? Nem kellene annyit az anyóssal foglalkozni, talán előbb kiderülne, két ember illik-e egymáshoz vagy sem. Lehet, kevesebb lenne a házasság, de a válás is. Nem kell mindent, ami nem tetszik a párodban az anyósodban kárhoztatni. Te a pároddal élsz, nem az anyóssal. Persze, könnyebb egy idegent szidni/meg szidatni, mint beismerni, hogy nem tetszik, ahogy a szeretett párod egy témához/kérdéshez viszonyul.

(Külön vicc, hogy az egyik hozzászóló elhordja az anyóst mindennek, míg a kérdező párja csak "önzőcske". Na ja, erről beszéltem.)

2018. júl. 5. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!