Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igaza van anyósomnak?

Igaza van anyósomnak?

Figyelt kérdés
Párom szombaton át akarja hívni a haverokat, és tőlem várná el, hogy főzzek, süssek rájuk. 6 emberről lenne szó! Mondtam, hogy kizárt, hogy én ennyi emberre süssek, főzzek, az egész hétvégét a konyhában tölthetném, rendeljenek valamit. Anyósom erre lehordott, hogy milyen feleség vagyok (nem is vagyunk még házasok), szégyenbe hozom őt a barátai előtt, hogy, mert igenis az lenne a "dolgom", hogy terülj terülj asztalkámat varázsoljak nekik. Na ezen jól összevesztünk, mert én meg nem vallom ezeket a maradi nézeteket, hogy én a konyhában izzadjak, míg ők a medencében söröznek. Anyósom szerint, meg de, ez pont így van... Szerintetek kinek van igaza?
2018. júl. 4. 20:58
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%

Ha a fèrjemről van szó, neki bàrmit megteszek, semmi nem fâradtsàg. Nem gondolom hogy sütni-főzni kivètelesen 6-7 szemèlyre olyan megterhelő lenne. Nem kell maceràs dolgokat csinâlni, az egyszerűbb menünek is örülnènek szerintem. Szereted te a pàrodat? Abba belegondolsz, hogy milyen jólesne neki(ès neked is) ha a baràtai a te főztödet dícsèrnèk ès a pârod büszke lehetne ràd?

Most komolyan inkàbb lustàlkodsz, aztàn rendeljenek pizzàt? Èrdekes nő vagy te... vagy èn gondolkodom rosszul.

36:L

2018. júl. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
11%

Előző vagyok, bocsi, elnyomtam

26/L

2018. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
16%

Annyira szànalmasak vagytok! :D

Pontozzatok le nyugodtan, ezèrt tart itt a vilàg mert sokan a “életetek pàtját” nem becsülitek, nem szeretnètek a kedvèbe jàrni. Sok nőnek sokkal fontosabb a sajàt kènyelme.

Anyósnak nem kell beleszólni, tèny ès való. De hogy egy nő így àlljon a pàrjàhoz, az számomra felfoghatatlan. Arra következtetek, hogy csak összeàllt vele mint lovak kànikulàban, de hogy nem szerelmes belè, abban biztos vagyok.!!!!

Jöhetnek a piros pacsik, nem tud meghatni, az érzelmi intelligenciàtok egyenlô a nullával!

2018. júl. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
89%

Azért vagy gáz utolsó, mert fordítva is szuper lenne. Asszem az első válaszoló volt, aki leírta, hogy a párja is süt a barátainak.


De így, hogy "milyen nő vagy te?", látszik, hogy nem a kölcsönösségről van szó.

2018. júl. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
84%
Azért azt se felejtsük el hogy ha hat férfi elkezd inni (és tudjuk az alkoholtól megnő az étvágy), akkor azok a férfiak nem fognak jól lakni, hot-doggal, tésztasalival, vagy virslivel. Oda bizony valami tartalmasabb kell és hat férfi igencsak nagy mennyiséget tud enni. Én főztem ilyen pasi bulira egyszer, de ott a vendégek szerettek sokat és jókat enni. Ha salátát tettem volna eléjük, akkor néztek volna nagyokat. Rengeteg meló volt velük, és bár kijelentették, hogy ilyen jol már régen érezték magukat és milyen szerencsés a párom, több ilyet nem vállaltam.
2018. júl. 6. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
0%

Ciki ha egy felesèg szereti a férjèt ès ezt akàr olyan módon is kimutatja, hogy megvendégeli a baràtait?!

Hàt milyen vilàgban élünk...?!

2018. júl. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
11%

Nem kell a feminista duma.

A “milyen nő vagy te” arra irányult, hogy egy nőnek igenis gondoskodni kell a családjàról. Megvendègelni a gyermeke baràtait, adott esetben a fèrje baràtait, akik làtogatóba jönnek az ő lakásukba.

Igenis vannak olyan dolgok, a mai eltorzult vilàgban is, ami a nők dolga.

Az èn fèrjem is elmosogat maga utàn, ha úgy adódik, vagy meglep azzal, hogy ha túlórázom, hogy kèszît vacsoràt azètt, hogy nekem ne kelljen még este azzal fàradnom.

Ne jöjjünk màr a “kölcsönössèggel” meg az egyenjogúsággal.

Az ember nem azért tesz meg valamit a pàrjànak, hogy aztàn szàmonkèrhesse rajta, ès ő is ugyan ezt elvàrja. Egy normàlis kapcsolatban termèszetesnek kellene lenni hogy minden elvàrás nèlkül a màsik kedvèben próbàlunk jàrni. (mindkèt fèlre vonatkozóan) Szimplàn azèt, mert szeretjük a másikat. De javítsatok ki, ha nem így van. A mi értékrendünk attól sem fog változni.

2018. júl. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
89%

"Egy normàlis kapcsolatban termèszetesnek kellene lenni hogy minden elvàrás nèlkül a màsik kedvèben próbàlunk jàrni. (mindkèt fèlre vonatkozóan) Szimplàn azèt, mert szeretjük a másikat. De javítsatok ki, ha nem így van. A mi értékrendünk attól sem fog változni."


Ebben alap esetben teljesen igazad van. A probléma ott van, amikor ez szinte teljesen egyoldalú. Mikor az egyik fél megszakad, a másik meg kényelmesen elvan. Ez a hozzáállás tudjuk nagyon jellemző a házimunka-főzés-gyerekellátás hármasra. Asszonyka ledolgozza az idejét a munkahelyen, majd otthon szépen felveszi a második műszakot, amíg a ház ura kipiheni fáradalmait. Nem is lesz addig ebben változás, amíg ennyire sok olyan nő van, aki már attól a bugyijába élvez, hogy a csávója évente egyszer elmosogat, meg néhányszor nagy kegyelmében magára veszi a főzés fáradalmait.

És félre ne érts, pont leszarom az értékrendedet, mindenki úgy él ahogy akar, nekem ettől se jobb se rosszabb nem lesz.


A kérdést ilyen szempontból nehéz megítélni, mert amúgy nem tudunk semmit a kapcsolatukról. Szóval a sajátomból indulok ki. Nálunk nincs ilyen, hogy parancsokat osztogatunk egymásnak. Kérünk és megbeszéljük a dolgokat. A megbeszélésnek pedig részét képezik a kompromisszumok és az alternatívák. (Például itt nem értem miért nem jó az, ha rendelnek valahonnan. Így a csávónak is megvan a terülj terülj asztalkám és a csajnak is szabad a hétvégéje. Egyszerűen nem látom ebben a problémát.) Ami viszont tuti biztos hogy nem tartozik a megbeszéléseinkbe az az anyós. Mondjuk össze se jöttem volna olyan pasival aki a mamihoz szalad, ha valami nem úgy van ahogy neki tetszik.

2018. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
82%

"Megvendègelni a gyermeke baràtait, adott esetben a fèrje baràtait, akik làtogatóba jönnek az ő lakásukba."


Nem, ez hülyeség. Ha egy pasinak nincs felesége, és áthívja a haverjait, mit csinálnak? Kopogó szemmel néznek egymásra?


"Egy normàlis kapcsolatban termèszetesnek kellene lenni hogy minden elvàrás nèlkül a màsik kedvèben próbàlunk jàrni."


Ha ezt tényleg így gondolod, az szép. De az én kedvemben járás az lenne, ha nem kéne soha főznöm, hanem nekem főznének. Nyilván ezt nem várhatom el, hisz puncival lettem megátkozva. De egy kukis simán elvárhatja, és sok kis csicska van, akiknek csak ennyi az életük, a főzés.

2018. júl. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
28%
Minden hétvégén ott vannak azok a barátok? És minden hétvégén főznöd kell rájuk, csak mert a párod meghívja őket? Ha nem rendszeres, akkor nem értem mi a bajod? megkért, hogy főzz a barátaira, gondolom együtt éltek, de ha nem is éltek, sztem ez nem egy nagy kérés, főleg, hogy 6 ember+te az 7, azért nem egy lakodalomnyi ember...pucolj meg 3 sárgarépával meg 2 fej vöröshagymával többet a levesbe, meg süss valami egytálételt a sütőben, vagy tegyél oda főni lecsót, ami mellett nem kell ott állni és már kész is vész...nem értem mi ez a hiszti. Ha meg nincs kedved főzni, rendeljetek kaját.
2018. júl. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!