Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Igaza van anyósomnak?

Igaza van anyósomnak?

Figyelt kérdés
Párom szombaton át akarja hívni a haverokat, és tőlem várná el, hogy főzzek, süssek rájuk. 6 emberről lenne szó! Mondtam, hogy kizárt, hogy én ennyi emberre süssek, főzzek, az egész hétvégét a konyhában tölthetném, rendeljenek valamit. Anyósom erre lehordott, hogy milyen feleség vagyok (nem is vagyunk még házasok), szégyenbe hozom őt a barátai előtt, hogy, mert igenis az lenne a "dolgom", hogy terülj terülj asztalkámat varázsoljak nekik. Na ezen jól összevesztünk, mert én meg nem vallom ezeket a maradi nézeteket, hogy én a konyhában izzadjak, míg ők a medencében söröznek. Anyósom szerint, meg de, ez pont így van... Szerintetek kinek van igaza?
2018. júl. 4. 20:58
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
81%

Sokan rossz oldalról közelítik meg a kérdést. Nem a 6 ember a probléma, hanem hogy tiszta megalázó, hogy azért csicskázzon a kérdező, mert a párja a hülye haverjaival szórakozni akar.

Én sem tenném...

Ha együtt nekiállunk, azaz a munkából is kiveszi a részét, aztán nekem is ugyanúgy jut a buliból, nem az van, hogy akkor én szívódjak fel, esetleg szervírozzam a cuccot nekik, hanem ugyanúgy letehetem a seggem iszogatni meg zabálni, oké. De hogy játsszam a szolgát (sokak szerint = a rendes feleséget, na kapjátok be...), nincs az az Isten.

2018. júl. 5. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem ez nem pont arról szól, meddig tart megfőzni hat emberre.

Ha nem akarod, hát nem akarod, se a párod, se az anyós ne erőltesse rád. Nekem sincs mindig kedvem főzni, de ilyenkor a párom nem esik nekem, hogy rendelt a kaja. Anyós meg főleg ne, elavultak a nézetei.

2018. júl. 5. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
28%

Nekem pl. az lenne a megalázó, ha jönnek a vendégek, és akkor én annyit tudok benyögni házigazdaként, hogy hát izé, majd rendeljetek valamit.

Nyilván nem egy sokcsillagos étterem kínálatát fogom megsütni, de összedobni egy tésztasalit, sütni valami sós apróságot, virslit grillezni nem nagy dolog. Megfejelve pár zacskó bolti rágcsával máris kész a nagy vendégasztal.

Persze, ehhez hozzátartozik, hogy körbeugrálni nem kell senkit (se az én barátaimat, se a pároméit), mert ki van rakva a terülj terülj asztalkám, aztán mindenki kiszolgálja magát, ha akarja.

2018. júl. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:
85%

1. én imádok sütni-főzni, így nekem ez tök jó lenne :D


De ha te nem szeretsz, nem akarsz, akkor nem kell, anyósod meg pukkadjon meg!


Nagynéném is állandóan azzal nyaggat, hogy munka után még süssek-főzzek, mert régen is ezt csinálták.

Ja, ő spec 4 órában dolgozott naponta, úgy könnyű még kétféle kaját csinálni, én meg 9 órázok.


Ha nem akarsz készíteni nekik semmit, nem kell, a párodnak tán leszakad a keze, ha be kell pácolni 15 szelet húst, vagy össze kell dobni egy bográcskaját?!

2018. júl. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
91%

Egyébként ez nálunk úgy működik, hogy


"Szívem, hétvégén átjönnének a srácok, 5-6 ember. Vegyél légyszi x húst, aztán péntek este bepácolom, meg csinálok mellé salátát.

Vagy ha elöl van a bogrács, akkor szerintem összedobunk egy pörköltet a srácokkal.


Viszont olyan finom kókuszkockát tudsz sütni, csinálnál egy tepsivel, kérlek?

A többit megoldjuk. Köszi".


Ez lenne a normális, hogy akkor a kedves párod is segít a főzésben.

2018. júl. 5. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
75%

Én akkor tartom magam házigazdának, ha a saját barátaimra főzök. Azt nem szégyellem, ha idegen kanokat nem etetek meg. A párom fogadja őket, neki illene főzni rájuk. Az ő felelőssége, hogy jól érezzék magukat.


És ha egy csapat faszi "jó asszonynak" nevezne, tudnám, hogy rohadtul kisiklott az életem.

2018. júl. 5. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem kettőnk felelőssége, hogy a vendégeink(!) jól érezzék magukat. Együtt élünk, közös háztartásról van szó, és én sem vonulok ki a világból, ha vendégek vannak, hanem velük, mellettük vagyok ugyanúgy.

(Nyilván, ha rühellem a párom barátait, akkor más, de akkor otthon sem vagyok adott időpontban, és az egész tárgytalan.)

Nálunk az a normális, hogy rakok valamit az asztalra, ha a párom barátai jönnek vendégségbe. De ez nem akkor történik meg, amikor már ott van mindenki, hanem előtte, és a párom is segít. Vagyis, nem "a konyhában izzadok, míg ők a medencében söröznek", mert addigra minden kész.

És láss csodát, a párom segít akkor is, ha az ÉN barátaim jönnek látogatóba. Szerintem nettó baromság szétválasztani, hogy az én barátaimnak én főzök, az ő barátainak meg ő. Elég szomorú kapcsolat lehet, ahol ennyire gyűlölni kell a másik fél baráti körét, hogy egy szalmaszálat nem tesz nekik keresztbe az ember.

2018. júl. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a pároddal kell megbeszélni, anyósnak semmi köze hozzá. Nem szeretek nőként főzni, de ha kell megcsinálom. Ha vendégek jönnek hozzánk a max. valami kis piskóta és sali (közösen szoktuk összevágni). Húst nem állok neki 6 főre sütni. Nem azért mert nem tudok, hanem mert nem akarok. Ha a párom húst akar megcsinálja vagy rendelünk. Még soha senki nem szólt meg ezért. A baráti körömben is van aki hasonlóan csinálja.
2018. júl. 5. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
68%
Dehogy kell gyűlölni őket, de én introvertált vagyok, nem a nagyszájú mindenkivel lebratyizós csajszika. Biztos nem ülnék ott kukán, a gyerekkorom erről szólt. Felnőtt vagyok és önálló, nem kell folyton a páromba kapaszkodnom.
2018. júl. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:
84%

Neked van igazad, az anyósodnak a világon semmi köze nincsen ehhez az egészhez, nem az ő dolga. Ha te nem akarsz, akkor nem akarsz. Meg lehet oldani másképp is. Egyébként sem te vagy a házigazda, nem te hívtad a haverokat, hanem a párod, akkor talán neki kellene gondoskodni ezekről és nem a te felelősséged. Persze, nincsen azzal baj, ha megkér rá vagy segítséget kér, de jogod van nemet mondani.


Én sem szeretek főzni, nem is szoktam csak nagyon ritkán. Ha olyan kedvem van vagy ráérek, akkor összedobok valamit vagy sütök valami sütit (ezt mondjuk még szeretem is) az ilyen alkalmakra, de a legtöbbször mi is rendelni szoktunk. A hétvége az nekem is hétvége, amikor pihenni szeretnék és nem arra vágyok, hogy egész nap a konyhában ácsorogjak, mert lehet, hogy valakinek a főzés az élvezet és kikapcsolja stb., de nekem egyáltalán nem az... Sokszor pedig hétvégenként is van millió dolgom, szóval nem is mindig érnék rá ilyenekre. Különben sem érzem ezt feladatomnak. Lehet, hogy másnak nem sok a 6 ember, mert mindig 20 meg mit tudjam én hány emberre főznek, de valakinek sok. Én például nagyon sokáig csak magamnak főztem, most is max. kettőnknek, de még ez sem rendszeres. Ha valaki idehozna nekem 6 embert, hogy akkor tessék megetetni őket, szerintem meg is hülyülnék mire mindennel kész lennék...ez van. Lehet rendelni és akkor nincsen rá semmi gond, gyorsabb és egyszerűbb.

2018. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!