Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan ilyen nagyszülei...

Komolyan ilyen nagyszülei lesznek a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel külföldön élünk.


A kovetkezo a szituacio:

Julius elejen szuletett a kisbabank.


3 evig (ameddig a szerzodes tart) bereltunk egy lakast. A munkaja miatt viszont uj helyre koltozunk es vettunk egy lakast. Pont ugy volt kiszamolva, hogy mire lejar a szerzodesunk (junius 30) mi julius 1-en koltozhetunk az ujba, mert addigra felepul a haz, minden kesz lesz.


Viszont januar kornyeken kiderult, hogy csuszas van sajnos szeptember 1-en (2honappal kesobb) lehet csak valoban bekoltozni. Semmi baj, kerestunk egy csomo helyet ahol addig lakhatnank. Sajnos minden lakast minimum egy evre adnak ki 2 honapra nem. Nincs egy baratunk sem ahova kisbabaval gangelhetnenk 2 honapot mert kb mindenki szobakonyha nagysagu helyen lakik sajnos.


Majus kornyeken mar erosen panikoltunk, amikor a sogornomtol megkerdeztuk, hogy ha esetleg kifizetjuk ket havi lakberet/rezsijet lakhatunk-e nala mert o egesz nyaron az anyoseknal van ugy is. (Diak es nem jar vissza a varosba nyaron) o viszont kijelentette, hogy szo sem lehet rola, hogy egy kisbabat odakoltoztetunk 2 honapra.


Nem sokkal kesobb az aposom felajanlotta, hogy fizetes elleneben lakhatunk az o vendeg/illetve a ferjem regi szobajaban amig be nem koltozunk az uj helyre. Erre az anyos is igent mondott, sot orult is neki, hogy latja majd az unokajat.


(Hozzateszem, hogy ha nem itt laknak hanem otthon Pecsen, anyaeknak evidens lenne, hogy ket honapig lakhatunk naluk, es nem koltunk feleslegesen lakberre valahol mashol stb. Persze ezt sosem kernem az aposomektol.


Szoval a baba megszuletett par hete es szegenyke kolias. Egesz nap sir, akar hogy probaljuk nyugtatni. Neha sikerul es akkor vegra tudnunk kicsit aludni. Viszont az egesz haz vizhangzik szegenytol, van hogy este is. Aposomek dolgoznak a sogornom csak lazul egesz nyaron.


Semmi segitseget nem kaptunk, egyszer nem etettek volna/pelenkaztak/furdettek volna meg. Sot mi segitunk inkabb az egesz hazban amig ok nincsenek itthon. Naponta ketszer kap puszit a nagyszuleitol es kb ennyi. Nem babaznak vele, nem olelgetik, kb ugy viszonyulnak hozza mint valami diszhez. Ez engem melysegesen elszomorit, mert az en nagymamam sokkal tobbet foglalkozott velem es igazi nagymama volt egesz eteben. Anyukam pedig nem tud jonni segiteni, hiszen ide nem engednek be meg ot is. Pedig igazan remeltem volna, hogy majd o lesz velunk az elso par hetben amkor mar elkoltozunk. Sajnos nem igy alakult.


Azt nem mondom, hogy ultimatumot kaptunk, de nagyjabol kozoltek ma, hogy hangos a gyerek es ok ezt nem birjak, es “legyen mar szeptember”, illetve, hogy nem akarom e hazarepultetni a par hetes gyereket hogy szeptemberben majd en visszajovok vele...


Az ilyen emberek hogy nevezhetik magukat nagyszuloknek? Bas*zus ez milyen csalad mar? Az en ferjem ennel sokkal embersegesebb, nem is ertem hogy nevelhettek pont ok ilyennek. 0 egyutt erzes, 0 orom az elso unokanak.



2018. júl. 20. 15:39
1 2 3 4 5 6 7
 21/64 anonim ***** válasza:
89%

Én sosem várnám el,még a saját szüleimtől sem,hogy helyettem fürdesség/pelenkázzák a gyerekemet.

Ha megszorulnánk,és náluk kéne laknunk ,biztos ,hogy meghúznám magam és nem még háborognék,hogy nem segítenek .

A gyerek a tiétek ,nem a nagyszülőké , nem várható el,hogy ilyen terhet tegyetek rájuk kéretlenül,hogy gondozzák is . Hidd el 50-60 évesen,vagy még idősebb korodban te sem újszülöttsírást akarsz majd hallgatni 3 hónapig .

Mondjuk én biztos valami ufo vagyok, hozzánk senki nem jött soha főzni mosni takarítani,meg bébiszitterkedni :D

2018. júl. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/64 anonim ***** válasza:
95%
Azért én a sógornő szobáját nem takarítanám, pláne ha még fizetek is az ottlakásért.
2018. júl. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/64 anonim ***** válasza:
68%

Nekem te tűnsz pofátlannak a történetben. Először ott sírtál, hogy nem találtatok erre a 2 hónapra lakást, még a sógornőtök sem engedte, hogy az övébe menjetek addig, pedig ő be se teszi oda a lábát. Erre a párod szülei szóltak, hogy hozzájuk mehettek, ezek után össze kéne tenned a két kezed, hogy van egyáltalán hol laknotok, nem kerültetek utcára a gyerekkel, erre még ilyenkor is csak követelőzöl.

Ha már itt "bezzeg az én nagyanyám..."-ozol, hadd mondjam már el, hogy bezzeg az én anyám úgy nevelt fel 3 gyereket, hogy senki nem segített neki, mert az ő és az apám szülei is távol laktak, mégis megoldotta. Vagy ha ennyire nem értesz a gyerekekhez, minek szülted meg egyáltalán? Nem a párod szüleitől kéne elvárni, hogy majd munka után ők fürdessék meg etessék, neveljék, stb.

Ráadásul te írtad, hogy az éjszakákat is végigsírja, a párod szülei hetek óta gondolom nem tudják rendesek kialudni se magukat, gondolom örülnének, ha munka után végre pihenhetnének egy kicsit..

2018. júl. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/64 piroska és a farkas ***** válasza:
41%
Félelmetes, hogy sokan ennyire nem értitek és érzitek, hogy mirôl szòl egy valòdi család, ahol a bajban magátòl értetôdôen tartanak össze a tagok, és ahol a nagyszülôk nem kötelességtudatbòl veszik ölbe az unokát, hanem azért mert öröm. És igen, én készséggel elhiszem, hogy fárasztò egy hasfájòs baba, de belegondolt bárki is, hogy itt még mindig ô szenved a legjobban? Érett, felnôtt emberek nem tudnak egy kicsit az önsajnáat helyett arra gondolni, h ezt az átmeneti állapotot egyszerûen ki kell bìrni és kész? Sôt, nemhogy kibìrni, de érzelmileg támogatni a frissen szült anyát. Kérdezô sajnálom, h nem ùgy alakultak az elsô hetek ahogy szeretted volna. Kitartás! És szerintem csak azt a szobát takarìtsd ameliket megkaptátok. Kit érdekel ha megeszi a kosz a sògornôdet, most szültél, van egy hasfájòs babád, pihenned kéne amikor csak tudsz. És aki most belelezdene a " jajnehogymár" kezdetû válaszába, ne tegye, mert a leghalványabb fogalma sincs a szeretetrôl.
2018. júl. 20. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/64 A kérdező kommentje:

Hat epp ez az!

Mar ne is haragudjatok de milyen csalad az ahol az ember nem varhat segitseget! En szivbol kinaltam azt amikor a baratnom otthon szult vagy amikor az unokatesomek szulettek. En minden pilanatot amit a csaladdal toltok nagyra ertekelek es igazan otthon erzem magam.


Nalam evidens hogy anyukam, nagymamam, es en, vagy barki a csaladbol segit a masiknak.


milyen tarsadalomban eltek ahol csak magatokra szamithattok? Itt nem arrol van szo hogy en mas nyakara szultem. Marhara nem errol van szo! De nekem igen is nagyon banto hogy a nagymamat alig erdekli a az unoka. Mig az en csaladom korbeuggral minden ujszulottet. Nalunk mindenkit megbecsulnek es ott segitenek ahol tudnak. Nem csak gyerekek kapcsan!!! Ahol ez nincs meg azt csak sajnalni tudom mert egy igazi csaladban szamithatsz a masikra!!!


Ha neked eddig sza* eleted es csaladod volt akkor ne itt oszd az eszt hanem tegyel erte hogy a gyerekeid jobb kozegben eljenek es gyarapodjanak.

2018. júl. 20. 21:16
 26/64 anonim ***** válasza:
82%

Látod, hogy már megbánták, hogy odahívtak. Nyilván nem gondoltak bele, milyen lesz hosszú évek után ismét egy csecsemővel élni.

Sógornődet hiába szidod, a saját lakásával azt csinál amit akar. De nem vagy ép, hogy te takarítod a szobáját. A rezsi helyénvaló, de ne legyél már ingyen szobalány...

A hátralévő 2 hónapra inkább költözz anyukádhoz a gyerekkel. Én biztosan nem maradnék azok után, hogy már célozgatnak is rá, hogy zavarok.

2018. júl. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/64 anonim ***** válasza:
80%
Azt különben nem tudom elhinni, hogy két hónapra nem adnak ki házat/lakást. Ha nem is mindenki, de kell, hogy legyen olyan is, aki csak ilyen rövid időre adja ki. Csak lehet drágábban adják. De még mindig jobb, mint más nyakán élni.
2018. júl. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/64 anonim ***** válasza:
51%

" Nalam evidens hogy anyukam, nagymamam, es en, vagy barki a csaladbol segit a masiknak."


Ha ez így van akkor miért az anyós és após ajánlotta fel, hogy költözzetek az otthonukba? Hol volt anyud, mamád amikor kis híján az utcára kerültetek?

2018. júl. 20. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/64 anonim ***** válasza:
87%

Itt kulturális különbségekről lehet szó. Egy ismerősöm mesélte, hogy mekkora dolog volt, hogy az Amerikába férjhez ment barátnőjének az anyósa-apósa segített a költözésben, mert ott ez nem szokás, a gyerekük felnőtt, onnantól oldja meg maga a dolgait.


Nálunk is, bármennyire szeretik a legtöbben a gyerekeket, főleg társadalmi elvárás, hogy mindenki mosolyogjon akkor is, amikor hetek óta nem aludhatta ki magát, ráadásul pár meleg nyári hónap van egész évben, amikor sörözhetne a kertben, ehelyett folyton az üvöltés megy.

2018. júl. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/64 anonim ***** válasza:
26%

Nem írom le mégegyszer amit a 24es válaszadó leírt,mert 100%-osan ugyanazt írta amit én szerettem volna.

100 hasznos kezet nyomnék neki ha lehetne

Sok oktondi meg kioktat...

Kitartás!

2018. júl. 21. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!