Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan ilyen nagyszülei...

Komolyan ilyen nagyszülei lesznek a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel külföldön élünk.


A kovetkezo a szituacio:

Julius elejen szuletett a kisbabank.


3 evig (ameddig a szerzodes tart) bereltunk egy lakast. A munkaja miatt viszont uj helyre koltozunk es vettunk egy lakast. Pont ugy volt kiszamolva, hogy mire lejar a szerzodesunk (junius 30) mi julius 1-en koltozhetunk az ujba, mert addigra felepul a haz, minden kesz lesz.


Viszont januar kornyeken kiderult, hogy csuszas van sajnos szeptember 1-en (2honappal kesobb) lehet csak valoban bekoltozni. Semmi baj, kerestunk egy csomo helyet ahol addig lakhatnank. Sajnos minden lakast minimum egy evre adnak ki 2 honapra nem. Nincs egy baratunk sem ahova kisbabaval gangelhetnenk 2 honapot mert kb mindenki szobakonyha nagysagu helyen lakik sajnos.


Majus kornyeken mar erosen panikoltunk, amikor a sogornomtol megkerdeztuk, hogy ha esetleg kifizetjuk ket havi lakberet/rezsijet lakhatunk-e nala mert o egesz nyaron az anyoseknal van ugy is. (Diak es nem jar vissza a varosba nyaron) o viszont kijelentette, hogy szo sem lehet rola, hogy egy kisbabat odakoltoztetunk 2 honapra.


Nem sokkal kesobb az aposom felajanlotta, hogy fizetes elleneben lakhatunk az o vendeg/illetve a ferjem regi szobajaban amig be nem koltozunk az uj helyre. Erre az anyos is igent mondott, sot orult is neki, hogy latja majd az unokajat.


(Hozzateszem, hogy ha nem itt laknak hanem otthon Pecsen, anyaeknak evidens lenne, hogy ket honapig lakhatunk naluk, es nem koltunk feleslegesen lakberre valahol mashol stb. Persze ezt sosem kernem az aposomektol.


Szoval a baba megszuletett par hete es szegenyke kolias. Egesz nap sir, akar hogy probaljuk nyugtatni. Neha sikerul es akkor vegra tudnunk kicsit aludni. Viszont az egesz haz vizhangzik szegenytol, van hogy este is. Aposomek dolgoznak a sogornom csak lazul egesz nyaron.


Semmi segitseget nem kaptunk, egyszer nem etettek volna/pelenkaztak/furdettek volna meg. Sot mi segitunk inkabb az egesz hazban amig ok nincsenek itthon. Naponta ketszer kap puszit a nagyszuleitol es kb ennyi. Nem babaznak vele, nem olelgetik, kb ugy viszonyulnak hozza mint valami diszhez. Ez engem melysegesen elszomorit, mert az en nagymamam sokkal tobbet foglalkozott velem es igazi nagymama volt egesz eteben. Anyukam pedig nem tud jonni segiteni, hiszen ide nem engednek be meg ot is. Pedig igazan remeltem volna, hogy majd o lesz velunk az elso par hetben amkor mar elkoltozunk. Sajnos nem igy alakult.


Azt nem mondom, hogy ultimatumot kaptunk, de nagyjabol kozoltek ma, hogy hangos a gyerek es ok ezt nem birjak, es “legyen mar szeptember”, illetve, hogy nem akarom e hazarepultetni a par hetes gyereket hogy szeptemberben majd en visszajovok vele...


Az ilyen emberek hogy nevezhetik magukat nagyszuloknek? Bas*zus ez milyen csalad mar? Az en ferjem ennel sokkal embersegesebb, nem is ertem hogy nevelhettek pont ok ilyennek. 0 egyutt erzes, 0 orom az elso unokanak.



2018. júl. 20. 15:39
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim válasza:
73%

Biztos a mi családunkkal is gond van... De nálunk normális és nem furcsa, hogy ha valakinek szüksége van rá segítünk rajta. Két gyermeket felneveltek és nem gondoltak rá, hogy egy pár hetes gyerek sírni fog?

Ennek tudatában engedték meg, hogy beköltözhetnek ha fizetnek.

Fizetnek, takarítja a házat, a sógornő szobáját is, aki amúgy az üres házába nem engedte be őket, az ő barátjára is mos.

A kérdező anyukáját nem kell szerintem szidni... Írta, hogy az anyósék nem engednék, hogy ő is odamenjen. Egy pici gyerekkel pedig hazautazni, hát nem egyszerű. Főleg hogy dolgozik és esetenként bejár meetingre. (nem esténként!) Tökéletesen megértem, hogy nem szeretné az amúgy is sírós babát kitenni egy repülőútnak, csak mert a párja családja nem látja őket szívesen.

Nem azt szeretné, hogy mindent megcsináljanak helyette, csak jól esne neki is egy kis törődés, érezné a meghittséget, hogy ha már a saját vérszerinti családja távol van, legalább a párja családja éreztesse vele, hogy igenis ők egy család, számíthatnak egymásra és a picinek szerető nagyszülei vannak.

Amikor anyukám testvére szült nemrég láttam, hogy mamám (aki szintén még dolgozik) és anya, mint nagynéni mennyire igyekeznek segíteni, nem azért mert ő lusta vagy nem tud pelenkázni, csupán nálunk ez a megszokott. Engem is a mamám mindig a tenyerén hordott, anya mesélte, hogy a születésem után (fiatalon szült) a mamám egyedülálló, több munkahelyen dolgozó nőként megengedte pár hétre, hogy nála lakjunk, pénzt nem kért.

Tudom, hogy nem mindenki ilyen nagylelkű, de azért jó tisztában lenni vele, hogy ilyen is van. És egy ilyen családból származó nőnek furcsa, hogy a nagyszülőket nem is érdekli az unoka, nekem is furcsa lenne.

2018. júl. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
96%

Bocsi, csak a 25-ös válaszodig olvastam, sose érnék a végére... :)

“nekem igen is nagyon banto hogy a nagymamat alig erdekli a az unoka. Mig az en csaladom korbeuggral minden ujszulottet.” - ahogy az eddigiekből kivettem, ez a központi probléma, és friss nagyiként hozzá tudok szólni.

Nyilván nem biztos, hogy náluk is ez a helyzet, de az van, hogy én is “sz@rnagyi” vagyok. Ha a gyerekek segítséget kérnek és tudok, akkor nyilván megyek, de...! Sok olyan ember van, köztük én is, akik egyszerűen nem úgy vagyunk “bekötve”, hogy olvadozzunk egy kisbabától. Tudom, nem szép dolog, de számunka a gyerek nem “csoda”, nem a világ közepe, nem olyasvalaki, akinek a látványától szétfolyunk a padlón, egyszerűen csak gyerek/baba. Ugyanolyan ember, mint mi, csak még kisebb. Nyilván szerettem a fiamat babakorában is meg most is, de nekem, és a hasonló beállítottságúaknak a babakor nem a rózsaszín, gügyögős, hakellhanemtutujgatós időszak, csupán a gyerek természetes velejárója, sőt, a “kötelező rossz”. A saját gyerekemnél is alig vártam, hogy nagyobb legyen végre, onnantól tudtam élvezni igazából az anyaságot - és megjegyzem, ma is nagyon jó a kapcsolatunk, a menyemmel is jól kijövünk, nem érzem, hogy bármit elrontott volna a “hormongőzös” babakor hiánya. A lényeg, hogy attól még, hogy esetleg nem tudnak/akarnak mit kezdeni egy babával (és igen, ez akkor is lehet, ha kettőt már felneveltek), igenis lehetnek majd jó nagyszülők, akár az igazi “elkényeztetem az unokát”-típusúak is. Én - és még sokan mások - nagyon jól tudjuk, hogy a kismamák nagyrészének szeme fénye, világuk csodája, és életük középpontja az újszülött. Hiába nem érezzük, tudjuk, és értjük. A fenti kisregényt azért írtam, hátha fordítva is működik a dolog; oké, hogy nem érzed, ami bennem van, és szerintem anyósodékban is, de ha el tudod fogadni, ill. meg tudod érteni a másik oldalt, az szerintem sokat segíthet nektek. Kitartás, és sok boldogságot a babához!

2018. júl. 25. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:
95%
Én egy nap ilyen bömbölést sem vállalnék, senki kedvéért. Elég fontos munkám van, és ez tönkretenné. Ezért sem akarok családot, csak a baj van, mint az esetből is látható. Hogy lehetett egy ilyen felelőtlen jogi konstrukcióba belemenni? Nem felnőtt viselkedés. És még te ítélkezel tisztességben megőszült emberekről. Utálom, hogy nálunk ez az anyósgyűlölet van, meg fújás a férj/feleség párjára. Aki valakit elvesz, az számoljon a másik családjával, és viselje el őket. Vagy össze se bútorozzanak.
2018. júl. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
0%
Szia, babádnak próbáltad már a hordozást? Kendővel pl?
2018. aug. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!