Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Komolyan ilyen nagyszülei...

Komolyan ilyen nagyszülei lesznek a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A férjemmel külföldön élünk.


A kovetkezo a szituacio:

Julius elejen szuletett a kisbabank.


3 evig (ameddig a szerzodes tart) bereltunk egy lakast. A munkaja miatt viszont uj helyre koltozunk es vettunk egy lakast. Pont ugy volt kiszamolva, hogy mire lejar a szerzodesunk (junius 30) mi julius 1-en koltozhetunk az ujba, mert addigra felepul a haz, minden kesz lesz.


Viszont januar kornyeken kiderult, hogy csuszas van sajnos szeptember 1-en (2honappal kesobb) lehet csak valoban bekoltozni. Semmi baj, kerestunk egy csomo helyet ahol addig lakhatnank. Sajnos minden lakast minimum egy evre adnak ki 2 honapra nem. Nincs egy baratunk sem ahova kisbabaval gangelhetnenk 2 honapot mert kb mindenki szobakonyha nagysagu helyen lakik sajnos.


Majus kornyeken mar erosen panikoltunk, amikor a sogornomtol megkerdeztuk, hogy ha esetleg kifizetjuk ket havi lakberet/rezsijet lakhatunk-e nala mert o egesz nyaron az anyoseknal van ugy is. (Diak es nem jar vissza a varosba nyaron) o viszont kijelentette, hogy szo sem lehet rola, hogy egy kisbabat odakoltoztetunk 2 honapra.


Nem sokkal kesobb az aposom felajanlotta, hogy fizetes elleneben lakhatunk az o vendeg/illetve a ferjem regi szobajaban amig be nem koltozunk az uj helyre. Erre az anyos is igent mondott, sot orult is neki, hogy latja majd az unokajat.


(Hozzateszem, hogy ha nem itt laknak hanem otthon Pecsen, anyaeknak evidens lenne, hogy ket honapig lakhatunk naluk, es nem koltunk feleslegesen lakberre valahol mashol stb. Persze ezt sosem kernem az aposomektol.


Szoval a baba megszuletett par hete es szegenyke kolias. Egesz nap sir, akar hogy probaljuk nyugtatni. Neha sikerul es akkor vegra tudnunk kicsit aludni. Viszont az egesz haz vizhangzik szegenytol, van hogy este is. Aposomek dolgoznak a sogornom csak lazul egesz nyaron.


Semmi segitseget nem kaptunk, egyszer nem etettek volna/pelenkaztak/furdettek volna meg. Sot mi segitunk inkabb az egesz hazban amig ok nincsenek itthon. Naponta ketszer kap puszit a nagyszuleitol es kb ennyi. Nem babaznak vele, nem olelgetik, kb ugy viszonyulnak hozza mint valami diszhez. Ez engem melysegesen elszomorit, mert az en nagymamam sokkal tobbet foglalkozott velem es igazi nagymama volt egesz eteben. Anyukam pedig nem tud jonni segiteni, hiszen ide nem engednek be meg ot is. Pedig igazan remeltem volna, hogy majd o lesz velunk az elso par hetben amkor mar elkoltozunk. Sajnos nem igy alakult.


Azt nem mondom, hogy ultimatumot kaptunk, de nagyjabol kozoltek ma, hogy hangos a gyerek es ok ezt nem birjak, es “legyen mar szeptember”, illetve, hogy nem akarom e hazarepultetni a par hetes gyereket hogy szeptemberben majd en visszajovok vele...


Az ilyen emberek hogy nevezhetik magukat nagyszuloknek? Bas*zus ez milyen csalad mar? Az en ferjem ennel sokkal embersegesebb, nem is ertem hogy nevelhettek pont ok ilyennek. 0 egyutt erzes, 0 orom az elso unokanak.



2018. júl. 20. 15:39
1 2 3 4 5 6 7
 41/64 anonim ***** válasza:
44%
Azt írod vettetek egy lakást,de miért kell annak felépülnie? Minek nyúltatok hozzá,gondolom nem volt olyan rossz állapotban,ha megvettétek. Ismerösömék is ezt csinálták szétbarmolták a vett házat,mert nem felelt meg az igényeiknek,most pedig nem tudják hova vinni az újszülöttet,ők is anyóshoz cuccoltak be. Egyétek amit főztetek,türjetek,aztán költözzetek.
2018. júl. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/64 anonim ***** válasza:
84%
Szerintme mindannyian törődjetek a saját dolgozókkal, te a férjeddel neveld a gyereket a környezeted (szoba ahol vagytok, egy-egy helyiség, ha belefér, amit te is használsz) tartsd tisztán. Anyós meg csinálja apóssal és sogorral a saját dolgát. Már nem azért, de te vagy a hülye, hogy az egész családra főzöl takarítasz, ha nem fogod megcsinalni úgy is megcsinálják.
2018. júl. 21. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/64 anonim ***** válasza:
75%
Plusz!!! Ez egy provokatív kérdés, amit azért tettél fel, hogy közösen szidhasd idegenekkel anyósod, csak sajnos vissza fele sült el a legtöbb embernél.
2018. júl. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/64 anonim ***** válasza:
83%
Egyre jobban belezavarodsz kérdezo a sztoriba. Barát vagy férj? Volt lakás kiado, vagy nem. Vettetek házat, vagy épitkeztek? Még a végén kiderül, hogy ordas nagy kamu az egész....
2018. júl. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/64 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, itt nagyon sok a megkeseredett, elhanyagolt anyós, akiknek a fiacskájuk a párjuk, mert a férjecske le sem baxta őket egész életükben vagy el is váltak. Szerinted az ilyenek mit fognak válaszolni, ha lehetőségük lesz egy menyecskén kitölteni a frusztrációikat??

Még akkor is, ha konkrétan ő maga is az anyja/anyósa házában kezdte -de az màr règen volt, ki emlékszik arra :D...


Vagy a másik jelentős tábor: én sem kaptam semmi segítséget soha, belém rúgtak, ahol tudtak, hallgatnom kellett mindenért, hát, az csak természetes, hogy megmarom a másikat, akinek esetleg segítenek vmt.



Az ilyen kérdések mutatják meg, milyen undorítóak a nők egymáshoz.

El tudod képzelni, ugyanezt férfi táborral?

Vagy ha férfi írta volna ki?


Pénzt fizettek a lakhatásért? Biztos oda nem mentem volna. És igen, nekem is kifordul ilyenektől a gyomrom, akik a saját gyereküktől elveszik a pénzt, 2 hónap lakhatásért. De majd nézd meg, a pontozásomat a végén, hogy mennyi degeneráltnak ez normális.

Szintúgy, nem bírja 2 hónapig hallgatni azt a szerencsétlen unokát? Nem tudja néha kivenni az anyuka kezéből, mert ő már felnevelt 2 gyereket és 60 évesen a Rosalindát akarja nézni, nem a kicsit hallgatni (2-3 hónapig).


Vadállatok vagytok, konkrétan undorítóak a válaszolók.


Egy hónapra is elmennék anyámhoz. Sőt, oda sem mentem volna ilyen emberekhez.

2018. júl. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/64 anonim ***** válasza:
78%

Előző válaszoló, ha egyáltalán igaz a sztori, amit a kérdező felvázolt, akkor a nagypapa, vagyis egy férfi volt az, akinek az agyából kipattant, hogy fizetés ellenében ott lakhat a saját fia.

Na tessék, erre mit lépsz! Nem (csak) a nők kegyetlenek egymással, ha az emberi természet ocsmányságaira szeretnél rávilágítani.

2018. júl. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/64 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, te meg fura mód, csak anyósoddal vagy elégedetlen... Az, hogy anyósod (vagy a barátod anyja?) nem foglalkozik a gyerekkel, az felháborító. De érdekes, apósodat sosem említed. Pedig ő sem foglalkozik a gyerekkel. De mégis csak anyós bűne ez, ő az, akit utálni kell, hogy após sem segít, az nem baj. :D

Hagyd már békén az anyósodat, ne szítsd magadban az utálatot! Vagy ha nagyon utálni akarsz valakit, tudod mit, utáld inkább most az apósod a változatosság kedvéért.

2018. júl. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/64 anonim ***** válasza:
28%

Ilyen buta meg ne legyél, hogy főzöl, takarítasz rájuk! Fizettek az ottlakásért, magatokat lásd csak el.

Azért is nehezen tudom különben elhinni a sztoridat, mert mi már ez a hülyeség, hogy főzöl rájuk.

Belegondolok, én, ha hazaérek a munkából, azt akarnám enni, amit épp megkívánok, nem feltétlen azt, amit valaki már megfőzött. Lehet nem is főtt ételt ennék. Csak kidobásra kerülne a már elkészült kaja.

2018. júl. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/64 anonim ***** válasza:
25%

46os, jelöld már meg pontosan, hol írtam, hogy az anyósa ötlete volt a pénzért való megtűrés!


Nem fog menni, mert sehol.


ÉRTŐ olvasás mond vmt?


Ha menne, akkor a szövegből leesett volna, hogy amikor a nők egymáshoz való viszonyulásáról írok, akkor a jelen esetben a témához HOZZÁSZÓLÓKAT értem alatta.

Nem a Kérdező anyósát vagy apósát.

2018. júl. 22. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/64 anonim ***** válasza:
79%
Persze kérdező, szinte kérték, hogy költözzetek oda nem?? Világosan leírtad, hogy nem igazán volt más választásotok... Ilyen pofátlan nővel se találkoztam még... Dolgoznak reggeltől estig és elvarnád bmeg, hogy még ők fürdéssék a gyereket... Leszakad a pofám...Mit vársz amúgy?? Biztos ők sem votlak erre felkészülve, hogy állandóan ordít a gyerek... De ha olyan szar emberek akkor fsz3r nem fogod a cuccod és húzol el albérletbe??? Más meg itt nyafog, hogy anyós nem száll le róla meg a babáról, nem hagyja élni a menyét, állandóan fürdetni akár stb...
2018. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!