Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyósom sosem eszik a főztömbő...

Anyósom sosem eszik a főztömből, de az övét tukmálja. Ez nektek nem lenne rettentő sértő?

Figyelt kérdés

Pár mondat a körülményekről.

Külön élünk tőlük, de nem messze.

Átlagos család vagyunk, nem lehet olyanról szó, hogy retkes valami, és azért. Szerintem átlagosan is főzök, mások szívesen eszik, családom is, vendégek is.

Én olyan családban nőttem fel (sajnos vagy nem), ahol ez nagy tiszteletlenség. Nagymamám pl kimondottan úgy fejezi ki a szeretetét, hogy süt, főz, kínál folyton.

Nem arról van szó, hogy anyósom nem szereti, vagy épp nem éhes, mert két alkalom kivételével sosem eszik. Legutóbb inni is hozott magával. Na, avval viszont már nagyon megsértett. Bármit a vendégek elé tennék, amit ennének, innának, pláne ha családtag, mint ő. De ő hozza magával az innivalót, és gondolkodás nélkül visszautasítja az ételt.

Persze ő folyton mondja, írja, hogy süt, főz, amit akarunk, meg ha valamit csinál, folyton hívja a párom. Ami nem baj, de b.sszus, én is szeretek főzni-sütni, bármit, amit a párom vagy valamilyen vendég kér.

Miért ilyen? Nem akarok hülye p csa lenni, de annyira megalázó, és sértő!

Amúgy azóta nem ettem abból, amit küldött/hozott, és ezt sértetten meg is jegyezte a férjemnek.

Rákérdeznétek konkrétan? Vagy ennek mi az oka vajon? Nem szeret? Szerintem nem, na,de ennyire? Volt valakivel ilyen? Mit tennétek?



2018. aug. 30. 10:25
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
91%

Nálam sem esznek, márpedig azért mert spórolnak nekünk.Komolyan.Anyósom még kávét is hoz magával.Túneményesek, rengeteget segítenek, szeretnek és mégis ez van.

Karácsonykor anyósomnak mérleget vettünk, azt mondta neki az nem kell, elviszi a mi réginket az új maradjon nekünk...a párom már majdnem kiabált vele...ja és akkor sem ettek.

Szóval spórol nekünk még akkor is ha kissé sértő...néha elfogad sütit, vagy olyan ételt amit ő nem szokott főzni, de csak ha csomagolok.

Van ilyen én nem problémázok már rajta.Igazából már bem is készülök ha jönnek.

2018. aug. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti, semmilyen alkalommal sem.

Volt, hogy a nap nagy részét itt töltötte kora estig. Akkor gyanús volt már, hogy még csak nem is szomjas??

Volt, hogy kimondottan ebédre meghívtuk őket, és azt felelte, oké, jönnek, de főzni nem kell.

De inni se? A poharunk se jó? Kínosan ügyelek, hogy az ilyesmi mindig tiszta legyen.

2018. aug. 30. 13:41
 23/38 anonim ***** válasza:
95%

Ilyen sztorik nálunk is vannak. Jönnek látogatóba, két nappal előtte már készülök, főzök mindenfélét, kacsamell sült volt, amit elvileg szeret, és erre húzza az orrát, hogy nem finom... Mondjuk erre még após is közölte, hogy ne csinálja már, ilyen jót még nem evett.

Aztán volt, hogy közölte, ne készüljünk, ő hoz ebédet mindenkinek. Lenyeltem a békát, mondtam, rendben, akkor így lesz. Erre hozott rántott húst meg szeletelt kenyeret, hogy két szelet kenyér közé tegyük be a szelet rántotthúst és együk azt. Klassz ebéd volt.

Volt olyan, hogy csak piszkálta az ételt, húzta a száját, aztán párom közölte, hogy ezt ő főzte. Onnantól pakolta befelé, mint aki egy éve nem evett.


Én már nem idegesítem magam rajta. Ha jön, jön, én főzök, mert nekünk is ennünk kell, ha ő nem eszik semmit, akkor az az ő baja.

2018. aug. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
75%

"Ha nem enni megy, akkor miért visz magával enni meg inni?"


Csak innivalot vitt.

A nagy melegben en sem teszem ki a labsm viz nelkul.

2018. aug. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
61%
Hát hozzám inni se hozzon. Ha ilyen kicsinyes, ne is jöjjön el. Ennyi. Nem kell itt a mártírkodás. Az a baj, hogy a magyar ember ilyen kicsinyes. Nekem ne spóroljon. Ha olyan helyzetben vagyok, hogy nem tudom meghívni, nem hívom meg, mert mondjuk sokba kerül. Ne drámázzon már ott nekem, meg mártírkodjon.
2018. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
90%
Az emberek nem tudnak elfogadni. Magából indul ki.
2018. aug. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
66%

25

Nem NEKED visz inni, hanem mert mondjuk meleg van és nem indul el otthonról innivaló nélkül.


A kicsinyes szó jelentését ismered? HOgy kerül az ide?

2018. aug. 30. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
85%
Egyértelműen kisebbrendűségi érzése van és ezekkel a dolgaival kompenzál. Hagy a fenébe, ne vedd magadra a dolgot.
2018. aug. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
86%

Ohh nyugi nem eszik az en anyósom sem nalunk, pedig nalunk nagyobb a tisztasag. :D

Sőt apos is szereti a főztöm, olyan rossz nem lehet.

En ugy tettem legutobb, ha nem eszik nem eszik, nem az en bajom, nem en leszek ehes, nem en leszek rosszul. Elvonultam inkabb a gyerekemmel jatszani. Minek uljek felette? Az unokaval sem játszik, hanem csak nyigatja, hogy milyen jatekot vigyen el tole...stb

(bocsi az ékezetek hianyaert itt-ott, vadi új telo, most allitgatom be)

2018. aug. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
82%

"Nagymamám pl kimondottan úgy fejezi ki a szeretetét, hogy süt, főz, kínál folyton."

Fú de rosszul tudok lenni az ilyenek tukmálósoktól :D

1-2 alkalom után inkább nem is megyek ilyen emberekhez, hárítom a meghívást.


Én amúgy rákérdeznék konkrétan. Lehet, hogy mégis allergiás valamire, lehet hogy cukros és máskor eszik, lehet hogy bizalmatlan idegen étellel szemben, lehet hogy nem az ő ízlése, lehet hogy direkt bosszantani akar.

Ezer oka lehet, nem leszel előrébb attól, ha kombinálsz.

2018. aug. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!