Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Tul nagy kèrés a szülés utàni...

Tul nagy kèrés a szülés utàni pàr hét nyugalom?

Figyelt kérdés

6honapos terhes vagyok,minap anyos mar tervezgette h szülesi datum utani heten jönnenek egy hétre.

400km valaszt el tölük.Ezért is minimum 1 hétre szoktak jönni.

Mondtam neki h szüles utani 3-4 hetben nem szeretnenk h jöjjenek majd utana mert szeretnenk egy elsö heteket a picivel tölteni.

Hogy szokjon meg minket,a hangunkat,az elsö pillanatokat együtt eljük meg a ferjemmel.

Anyos nagy szemekkel nezett ram h mi ezt hogy gondoljuk??

Ferjem testvere 30kmre lakik tölünk

ott is mikor megszületett a elsö gyerek,korhazbol hazaerve mar ottvoltak naluk 1 hetig

a nö is mondta ha lesz 2.baba ezt a hibat nem követi el megegyszer

mert nagyon nehez volt az a het velük egy 1 szobas nappalis lakasban.

En sem szeretnem ha egyböl jönnenek,nem mellesleg en egy hosszu hetvegere gondoltam 3-4 nap.

Mar nem 2 en vagyunk hanem lesz egy baba is

60negyzetmeteres lakasban lakunk

nekem ez mar tul tömör es zavaro lenne

en vagyok a rossz h ezt kertem tölük?


2018. dec. 26. 14:21
1 2 3 4
 1/32 anonim válasza:
88%
tök jogos. határozottan kell fellépni az anyóssal szemben, ha nem érti meg. álljon melléd a párod is.
2018. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
85%
Nyilván jogos a kérésed. Inkább a párod kommunikálja le a szülei felé, talán így jobban fogadják. Nem engedjetek nekik. Jó babavárást!
2018. dec. 26. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
58%
Nem érdekel más véleménye. Az életemet én irányítom, és az jön, akit hívok. Nálad hol akadt el a felnőtté válás folyamata?
2018. dec. 26. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

Megmondtam neki mint irtam...

Csak nez ram nagy szemekkel mintha en lennek a vilag legszörnyübb menye aki megtiltotta h szüles utan lathassa az unokajat.

Anyukam szeremcsere megertette söt

mondta jol döntöttünk.

Az az erdekes hogy az anyossal sose volt gondom

szeret en is kedvelem

gondolom nem nezte volna ki belölünk h ilyennel elöallunk.

Nem is fogok engedni belöle

meg mondtam ha barki megjelenik az ajtonkban az elsö 1 honapban

bejelentkezes nelkül ugy racsapom az ajtot h raszakad az ajtofelfa.

Most en vagyok a rossz mindenki szemeben

isten igazabol nem erdekel csak azert irtam ki a kerdest h most tenyleg en vagyok az egyetlen aki nyugalomra vagyik?

2018. dec. 26. 14:40
 5/32 anonim válasza:
57%

Udvariasan jelezni kell, hogy a szülés utáni pár hétben nem fogadtok látogatókat.

Meg kell mondani, hogy egy pici baba immunrendszerének meg kell erősödni, de utána szívesen fogadjátok a látogatókat.


A szülők a legtöbb helyen rögtön szeretnének látogatni, így azt mondom egy általános helyzetben vagy.


Fontos, hogy jó maradjon a kapcsolat, ezért rendkívül lényeges, hogy miként kommunikáljátok ezt feléjük.

2018. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem ne engedj a kérdésben, ha most engedsz,akkor később is folyamatosan ő fog irányítani.

Én annyiban maradnék vele,hogy nem kell jönni , ha esetleg komplikációk lesznek és elkél az extra segítség, akkor majd szóltok.

De úgy készüljön,hogy nem kell.

Nyugodtan elmondhatod, hogy kicsi a lakás, sok lenne ha egy hétig ott lenne, próbáljátok ketten megoldani majd a pároddal a dolgokat.

És kész, pont.

2018. dec. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem felháborító, ha valaki nem tartja tiszteletben a kismama döntését, de őket is meg lehet érteni, hogy meg szeretnék ismerni az unokát. A szülés után a párod tesójánál nem lehetnének? Mert akkor mégiscsak ott vannak, látják a babát, de azért mégse mennek a nyakatokra
2018. dec. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
58%
Hát nem tudom, szerintem nem szép dolog a nagyszülőt eltiltanij az unokától. Majd egy -masfel honaposan lássa először? Jöjjön látogatóba, amikor haza mentek, de nem kell napokra. 400kmrol is lehet utazni oda és vissza is. Ha nem engeded higy meglátogassa, csak a majdani xar kapcsolatot alapozod meg vele
2018. dec. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
76%
Nálu k se tetszett anyosnak mikor megmondtuk h nem akarunk latogatókat egy ideig majd szólunk ha úgy érezzük, párom is itthon volt velünk. Végül 2 vagy 3 héten mondtam h jöhetnek fél órára ha nem betegek (januári baba) most júniusi lesz de ugyanigy fogok majd tenni. Ne engedj neki és férjeddel legyetek egy véleményen. Ha most engedsz lehet később beleszól majd mindenbe
2018. dec. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

Nem masfel honaposan fogja latni

hanem 3 vagy 4 hetesen.

Az se jarharo ut ha tesojaeknal alszanak

mert minden nap menni kell ertük es vinni vissza öket

azert 30km oda vissza napi 2szer nem jarhato ugy

Nagy problema h apos egesz nap iszik

nem reszegre de palinka sör lecsuszik par orankent

Szoval h beüljön az autoba tul nagy keres....

Eddig nem erdekelt engem ha a ferjem furikazta öket

de ezt is megbeszeltük mar

onnantol h megszületik a baba es kijönnek

par nap,ha atakarnak menni a masik gyerekükhöz befognak ülni az autojukba.

Egyenlöre mi is kerssük mit szeretnenk a jövöben.

milyen valtozasokat sokat beszelgetünk erröl.

Anyos meg nem is tudja h le lesznek ültetve es el lesz beszelgetve velük.

Most mar jön egy baba is,sokminden valtozni fog.

Es sajnos ferjem szüleinek elkell mondani dolgokat

mert sajnos maguktol nem veszik a lapot

2018. dec. 26. 16:46
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!