Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Ti hogyan kezelitek az anyóst?

Ti hogyan kezelitek az anyóst?

Figyelt kérdés
A barátnőm szülei nem messze laknak tőlünk, így heti szinten találkozunk velük, de többnyire inkább párom anyukàja jön át. Még saját kulcsa is van, szóval nagyjából bármikor betoppanhat, kivéve ha a zàrban hagyjuk a kulcsot. Mivel a lakás a páromé és sokszor még előttem "ellenőrizni" járt csak át, hogy minden rendben van-e, amíg a párom dolgozott, így ők ezt már megszoktàk. Engem viszont egyre jobban zavar az átjárkàlàs is és az epés, okoskodó és kioktató megjegyzések. Van, hogy àthoz egy doboz tojàst és látszik rajta, hogy esdekel a köszönetünkért és úgy állítja be, mintha az egy nem tudom mekkora gesztus lenne tőle. Természetesen minden segítséget köszönünk, de úgy érzem, hogy ezekért ő viszonzàsul elvàrja, hogy mindenről tudjon és, hogy mindenbe beleszólhasson. Sajnos már a nemi életünkre is kihat, mert nem tudjuk ez miatt "bàrmikor" csinálni, amikor megkívánjuk egymást. Állandóan emlékeztet evidens dolgokra, mint például diákhitel visszafizetése, számlák, munkahely fontossàga vagy rànk pirít mert sok vizet használunk. Ha ad ajándékot, az ajtóból még képes visszaszólni, hogy "ne feledd a borítékot", amiről jól tudom, hogy maximum ötezer forint lapul benne. Mi a véleményetek? Ti hogyan kezelitek az anyóst vagy mit csinálnàtok a helyemben?

2019. febr. 17. 15:15
1 2 3 4 5
 11/43 anonim ***** válasza:
85%
Hát anyósékkal pont egyrészt emiatt is nem tartjuk a kapcsolatot, bár ez csak hab volt a tortán. Mi is voltunk ugy hogy vasárnap reggel még bőven szerettünk volna lustálkodni kicsit az ágyban, erre már reggel 8kor ott voltak fát metszeni, kerteszkedni stb az udvaron, mert ők kitalálták hogy azt akkor akarják csinálni és kész. Persze előzetes bejelentés nélkül, és még ők voltak felhaborodva. Nem mi kértük őket rá, és mi is meg csináltuk volna akkor amikor mi akarjuk. Csak arra lettünk figyelmesek hogy valakik mászkálnak az udvaron. Az én szüleim úgy történt hogy kaptak kulcsot a kis ajtóhoz és a bejárati ajtóhoz is, mivel még mielőtt a mostani házba bekoltoztunk volna fel kellett újítani, és volt hogy szakembereket pl édesapám rendezett így kellett neki a kulcs hogy be engedje őket, amikor mi nem voltunk ott. Aztán náluk is maradt. Nem kértem vissza, mert 250 km-re laknak, így nem tudnak váratlanul betoppanni :) egyébként ha közel laknának akkor tuti vissza kértem volna, én nem szerettem soha ha valaki váratlan beallit. Én házam, én váram.
2019. febr. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/43 anonim ***** válasza:
15%

Hát öregem, ha ráköltöztél a barátnődre, akkor te ott vendég vagy, ajándék lónak nem nézzük a fogát! Zokszó nélkül el kell fogadd annak a családnak a házirendjét, akiké az ingatlan.

Majd ha lesz saját territóriumod, ott te szabhatod meg a szabályokat.


Ki is vágnám a kandúrkát, ha idejönne a lakásomba és még ő dirigálna, mit tehetnek a tulajdonosok itt, amíg ő itt csövezik.

2019. febr. 17. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 anonim ***** válasza:
16%
Akkor ha aranyos, tűrd el továbbra is :)
2019. febr. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/43 A kérdező kommentje:

#12


1. Ide költöztem a szerelmemhez, nem csövezek.


2. A párom lakása, ő dolgozott meg érte, nem a szüleitől kapta.


3. Nem viselek el semmi olyat, amiről tudom, hogy ellenkező esetben mást is zavarna, ha én csinálnám azt vele. Period.

2019. febr. 17. 18:52
 15/43 anonim ***** válasza:
16%

14: Ezt mondom én is. Mivel a párod lakása, soha nem lesz ott jogod semmilyen indokkal igazgatni ott a dolgokat, és soha nem lesz a te saját territóriumod.

Ez egyedül az ő reszortja. És az ő anyukája.

Te nem vagy a képben ezekben a témákban, se a lakásban, se a rokonságban, úgyhogy ne is próbálj belenyúlni semmilyen módon, mert nem rólad szól.

Ez az etológiai és jogi leosztás.

2019. febr. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
21%

14: A tulajdoni lapon mi van?

Ki a tulaj és ki a haszonélvező?

2019. febr. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 A kérdező kommentje:
A barátnőm lakása, legyen ennyi elég. Szerintem azzal, hogy én is itt élek, jogom van azért néhány dologhoz. Ide vagyok bejelentve, hivatalosan is itt lakom. De ez nem is fontos szerintem. Én sem járok át hozzàjuk hívatlanul, amikor kedvem tartja.
2019. febr. 17. 19:32
 18/43 anonim ***** válasza:
22%

17: Pedig itt van a kutya elásva.

Ha az anyuka a haszonélvező, neki van a legerősebb joga a lakás használatához, nem a lányának és nem neked.

Ez papíron majdnem mellékes, de ez a gyakorlatban is annyit tesz, hogy a nő az anyjának adott elsőbbséget az ingatlan használatához, nem neked. Így egyeztek meg a vagyonról egymás között, ez a kész helyzet, amibe te belecsöppentél kívülállóként.


Tehetsz úgy, hogy ezt nem fogadod el vagy nem veszed tudomásul, attól még így van, és nem fogsz tudni változtatni rajta.

Csak olyan lakáshoz van olyan jogod, amilyet követelsz magadnak, aminek a tulajdoni lapján a te neved szerepel haszonélvezőként.


Te a drága kiscicája vagy egy nőnek, aki AJÁNDÉKUL ezért a gazdaságilag semmiért cserébe egy fél, felszerelt, berendezett kégli (TFH 40 milliós érték) használati jogát adja ADDIG, amíg jól viselkedsz vele. DE TÖBBET NEM! Te ebben a szituban nem követelhetsz ennél többet, ez van. Verheted a segged a földhöz, de ez van!

2019. febr. 17. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/43 anonim ***** válasza:
88%
Én a helyedben mostantól donaldkacsáznék otthon. Se nadrág, se alsógatya. :-)
2019. febr. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 A kérdező kommentje:
Értem. Tehát attól mert ő a haszonélvező (részben, mert a férje is az), akkor biztos az is rendben van, hogy a megszàradt boxer alsóimat is szépen berakosgatja a fiókunkba, igaz?
2019. febr. 17. 21:09
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!