Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó az ilyen leendő Após-Any...

Bunkó az ilyen leendő Após-Anyós? Hirtelen meghalt Apukám, de a vőlegényem szülei nem akartak eljönni a temetésre.

Figyelt kérdés

A temetés előtti napon az apja azt mondta nekem telefonon, hogy nem tekint engem családtagnak, ezért nem jönnek. Megdöbbentem, ezt nem éreztették velem soha az 5 év alatt. Évente max egyszer látogatunk Mo. -ra, de mindig tisztelettel beszéltem/viselkedtem velük a találkozások során. Azóta hallani sem akarok a leendő apósomról. Úgy gondolom, hogy gyáva ember, mivel ezt akkor mondta, mikor a padlón voltam. Ti mit tennétek? Beszélnétek erről a dologról vele? Hagynátok hogy a vőlegényem rendezze le a saját szüleivel ezt? Vagy nem foglalkozni vele többé, nem találkozni vele?

Tény,hogy a szüleink soha nem találkoztak a temetés előtt...bár nem is az elhunyt apumra mondta,hogy nem tekinti családtagnak,hanem rám.



#Bunkó após #bunkó anyós #haragszom az apósomra #haragszom az anyósomra
2019. márc. 10. 22:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
32%

Őszintén, ha nem találkoztak életükben felesleges. Ez nekem nem okozna gondot.

Anyukám temetésén tiszta zombi voltam, szerintem fel se fogtam, mi történik. De azután jöttem rá, hogy rövid az élet, és akkor kezdtem el leszarni azokat, akik engem is leszartak.

2019. márc. 11. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
94%

Mondta volna inkább azt, hogy nem tud elutazni/ nincs pénze benzinre/vagy csak szimmplán annyit, hogy osztozik a fájdalmadban, és őszinte részvéte, de a temetésen sajnos nem tud megjelenni, hova lehet küldeni virágot. De nem, neki beléd kellett egyet rúgnia amellé, hogy lusta felemelni a valagát illemből.

Mi fél éve voltunk együtt, amikor a -most már - férjemnek meghalt az anyukája, aki engem kedvesen fogadott, a szüleim ezt tudták, de találkozni sose találkoztak. A szüleimnek nem is volt kérdés, hogy 100 km-re elutazzanak, hogy tiszteletüket tegyék. A temetés legalább annyira a gyászolóknak szól, mint a halottnak. Persze, mindenki másképp érzi, hogy mi az illem, nekünk is volt olyan, aki nagyon kedves ismerőst érintő haláleset volt, nem is ismertük a családtagot, de tudtuk, hogy nagy bánatot okozott a mi kedves ismerősünknek a halála. Elmenni nem mentünk el, de küldtünk egy sírcsokrot.

De bakker, 5 éve a fiával vagy, és legalább látszatból, illemből nem képes viselkedni, és még hozzád is vágja, hogy nem vagy családtag, AZÉRT... Felesleges ezt megbeszélni velük, ekkora tahóval miről akartok beszélni? Majd amikor pénz kell, karácsonyi ajándék kell, segítség kell, vagy csak látogatás, akkor ők se lesznek Neked családtagok. Észre se veszi a tirpákja, hogy ezzel nem neked okozza a legnagyobb bánatot, hanem a saját gyerekének, akinek a társát sz..ba se veszik. Legalább tudod, hogy a helyed náluk, így nem okoz majd lelkiissmeretfurdalást rájuk vágni az ajtót.

2019. márc. 11. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
93%

Nekem a nővérem halt meg pár éve, apósom felhívott és megkérdezte, hogy mit szeretnék. Az ország túlvégében volt a temetés, ezért azt kértem, hogy ne jöjjenek, mert nagyon hosszú lett volna az út. A nővérem családjának küldtek egy részvéttáviratot.

Szerintem a vőlegényeddel beszélj erről. Mert ha a szülei nem is mentek el a temetésre valami miatt, azért akkor se kellett volna, hogy ilyeneket mondjanak neked.

2019. márc. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
86%

A jövőben semmilyen módon nem tartanám velük a kapcsolatot, elvégre nem családtagok. Jó példa volt, legalább a helyén tudod őket kezelni. Ergo sem esküvő, sem keresztelő sem semmi... idegenek. A "vőlegényed" gondolom majd elrendezi, de azt gyanítom ez a kapcsolat sem lesz hosszú életű ezek után.

Egyébként részvétem.

2019. márc. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
87%
Nekem ez nagyon fura lenne, és engem biztos nagyon megbántott volna. Mikor az én apukám halt meg, még az akkor még csak leendő apósom szülei is eljöttek, pedig ők cseppet sem érzelmes család és előtte nem találkoztak a szüleimmel. ENGEM szeretnek és eljöttek támogatni. A közös leendő unokák igenis családdá formálják a pár szüleit, legalábbis nálunk.
2019. márc. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
Igazán köszönöm a véleményeiteket.
2019. márc. 13. 12:38
 17/28 anonim ***** válasza:
92%
Sajnálom az apukádat. Az egy dolog, hogy valami miatt nem akartak/tudtak volna eljönni... De ez a beszólás... Mikor egyébként is van elég bajod... Ritka undorító dolognak tartom. Még ha 1 hónapja lennétek együtt és így gondolja, ilyet akkor sem vágunk az ember fejéhez.. Egyszerűen nonszensz. A másik dolog, hogy temetésre nem mindig azért megyünk (mert annyira jól) ismertük az elhunytat, hanem a gyászolók iránti tiszteletből... Apósom több órát utazott, hogy eljöjjön mamám temetèsère, pedig talán ha 1x találkoztak. Nekem jól esett. Az a minimum, hogy bocsánatot kérnek. Nem (csak) azèrt mert nem voltak ott a temetésen. Nem azt mondom, hogy a párod vesszen össze a szüleivel, de én biztos elmondanám a véleményem, ha így beszélnènek a párommal... Aztán elgondolkodhatnak.
2019. márc. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként 12#-nek igaza van, még ha téged valamiért nem csip, akkor a saját fiát nézze... Tesómnak is volt olyan párja akivel nagyon nem voltunk egy hullámhosszon, nagyon nem szerettem, de sosem éreztettem vele mert az volt csak fontos, hogy tesóm boldog legyen. És ha a párod ezek után nem kíváncsi rájuk, még ők lesznek megsértőve.. Mert észre sem veszik magukat. Szomorú.
2019. márc. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
90%

1 év után még azt mondom, jól van, de 5?


Akkor após pajtásnak karácsonykor se kell jönnie, mert nem családtag.

2019. márc. 15. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%
Akkor te se kínlódj velük többet. Én egy hasonló után azt mondtam az anyósomnak, hogy akkor pelenkázni se fogom se őt se a férjét. Amikor a kisfia azt akarta, hogy ápoljam azt mondtam bocsi nem vagyok családtag.
2019. márc. 15. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!