Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Bunkó az ilyen leendő Após-Any...

Bunkó az ilyen leendő Após-Anyós? Hirtelen meghalt Apukám, de a vőlegényem szülei nem akartak eljönni a temetésre.

Figyelt kérdés

A temetés előtti napon az apja azt mondta nekem telefonon, hogy nem tekint engem családtagnak, ezért nem jönnek. Megdöbbentem, ezt nem éreztették velem soha az 5 év alatt. Évente max egyszer látogatunk Mo. -ra, de mindig tisztelettel beszéltem/viselkedtem velük a találkozások során. Azóta hallani sem akarok a leendő apósomról. Úgy gondolom, hogy gyáva ember, mivel ezt akkor mondta, mikor a padlón voltam. Ti mit tennétek? Beszélnétek erről a dologról vele? Hagynátok hogy a vőlegényem rendezze le a saját szüleivel ezt? Vagy nem foglalkozni vele többé, nem találkozni vele?

Tény,hogy a szüleink soha nem találkoztak a temetés előtt...bár nem is az elhunyt apumra mondta,hogy nem tekinti családtagnak,hanem rám.



#Bunkó após #bunkó anyós #haragszom az apósomra #haragszom az anyósomra
2019. márc. 10. 22:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
71%

Hát, ha az én párom apukája ilyet mondana nagyon rosszuk esne.


Mindenesetre annyit megtennék a helyzet tisztázása érdekében - mert néha én is szörnyen fejezem ki magam, de egyáltalán nem úgy gondolom, mint ahogy kijön - hogy rákérdeznék mit ért család alatt, miért nem tart a részének, szerinte mitől válnék a részévé. Nem azért, hogy megtedd, hanem hogy tudjad és könnyebben el tudd engedni.

2019. márc. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
77%
Egyébként ehhez mit szólt a párod?
2019. márc. 27. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A párom kiáll mellettem, elmondta a szüleinek a véleményét erről az egészről. Apja válasza az volt, hogy reméli bennem nem marad tüske emiatt. Anyja azt mondta a páromnak, hogy ő (vagyis a párom) nagyon megváltozott... Hozzátenném, hogy a párom 35 éves. Tehát igazából nincs azzal gond, hogy nem áll ki mellettem.
2019. márc. 27. 12:05
 24/28 anonim ***** válasza:
84%
Sajnos èn is hasonlò cipőben jàrtam, csak nekem az èn szüleim nem jöttek el a pàrom anyukàja temetèsère. Rèszvètüket szòban nyilvànítottàk, de se egy koszorùt,se egy rèszvèt tàviratot nem küldtek neki, ès a csalàdjànak. Nagyon szègyelltem miattuk magamat, gondolom a pàrod is így èrezhet, ahogy èn akkor. Az èn szüleim ugyan nem mondtak ilyet a pàromnak, mint neked, de èreztetik az èlettàrsammal, hogy nem igazàn èrdekli őket, hogy mi van vele. Mi màr 11 ève vagyunk együtt van 2 gyermek, ès mi is külföldön èlünk. A temetès nekünk is Magyarorszàgon volt, mi 1600 km-t utaztunk a temetèsre, anyàmèknak 200 km-t kellett volna megtenniük, de eszükbe se jutott eljönni.A nagynènèm legalàbb küldött egy csokor viràgot a temetèsre .Nagyon elìtèlem ezt a közönyt, de sajnos ilyen vilàgot èlünk. Az emberek èrdektelenek, ès egoistàk lettek. De nem kell törődnöd velük, ràzd le magadròl ezt a dolgot,ne ezen agyalj!Emlèkezz èdesapàdra ès ne hagyd, hogy ez a dolog kerekedjen felül. Az ő emlèke most a fontos!Őszinte rèszvètem!
2019. márc. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
40%
Igaza van, én sem örülnék neki ha valaki akit évente egyszer látok, elvárná, hogy ismeretlen emberek temetésére menjek. Az indok azonban sértő, mert ha eljegyzés volt, akkor családtag vagy. Részvétét kellett volna kifejeznie, és megmondani, hogy nem mennek, mert nem ismerték az elhunytat személyesen.
2019. ápr. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
57%
Nem bunkó.Soha nem találkoztak,miért kellene elmenniük ? Nem is várnám el,meg se kérdeztem volna.Ha meg volt eljegyzés már,hogyhogy nem találkoztak egyszer sem 5 év alatt ? 5 év alatt téged is csak párszor látott após,persze hogy nem érzi azt hogy közeli családtag vagy.Úgyhogy én apósnak adok igazat.
2019. aug. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
57%

Részvétem. Hát nagyon bunkó volt, ritka bunkó.

amikor padlón van az ember, egy ilyet nem tud megfelelően lereagálni, de hogy utána x idő múlva simán el lehet küldeni telefonon a jó k anyjába, az biztos. Meg felemlegetni neki, hogy majd te se leszel ott az ő temetésén.

Simán be lehet olvasni neki utólag is, aztán meg (képletesen) rávágni az ajtót és kész. Életben nem beszélni vele többet, kábé.

Nem hagynám, hogy a vőlegény rendezze le, mert téged sértett meg, igen mélységesen. Aki egy ilyen esetben így viselkedik, még ezt sem tiszteli, az nem tisztel senkit, és semmit. Mit vársz tőle ezután? Mit vársz tőle ha bármi baj lesz? Egy hétköznapi ebédnél majd elcsevegne veled, hátad mögött ki tudja mit mond, gondol. Mire lehet számítani egy ilyentől. Ez minimum illem kérdése.

2019. aug. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
22%
Évente pár napot látott belőled, az apádból még annyit se. Akkor mégis miért jött volna el a temetésre?
2023. szept. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!