Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy mondjam meg anyósomnak,...

Hogy mondjam meg anyósomnak, hogy az ajándékai feleslegesek?

Figyelt kérdés

Náluk az a szokás, hogy ha jön akkor hozni kell valami ajándékot a gyereknek. Ezzel nincs is gond, de születése óta pólókat hoz neki. Ami azt jelenti, hogy legalább 100 db pólója van a gyereknek, amit nem adok rá, mert még csak másfél éves, és folyamatosan felhúzgálja, kinn van belőle a veséje, én csak bodyt szoktam ráadni.


A férjem nem hagyja, hogy elajándékozzam őket, mert hogy mi van, ha egyszer rákérdez anyósom és nem lesz meg. És ő amúgy sem ért egyet azzal, hogy nem adok pólót a gyerekre.


Egyszerűen nem férünk el, nincs semmi helyünk, mert az ilyen felesleges kacatokat kell tárolni.


Arról nem is beszélve, hogy jön anyósom, és jön a hülyesegeivel, hogy miért nem azt adom rá amit ő hoz, ha meg érvelek azzal, hogy lefagy a veséje, akkor elkezd hisztizni, hogy túlféltem a gyereket...


2019. márc. 13. 13:09
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
92%
Hát én tuti megmondanám, amikor legközelebb hoz hogy húú már van 100 darab, mit csináljak még ezzel is? És mosolyogva mond azt, hogy csak arra van szükség hogy meglátogassa a családot, felesleges az ajándék.
2019. márc. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
86%
Komunikáció! Az a fránya komunikáció már megint...
2019. márc. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem eddig is mondhattad volna neki, hogy inkább bodykat hozzon. Az egyáltalán nem sértő, nem visszautasító. Néma gyereknek anyósa se érti a szavát.
2019. márc. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
97%
Komolyan olyan nehéz meg mondani neki, hogy "Marika ne hozz több pólót a gyereknek, mert tök felesleges"?
2019. márc. 13. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
84%
Valószínűleg az sem fog használni. Én is szóltam, hogy már nem tudjuk hova tenni a cuccokat, mire megkaptam, hogy rakodjunk el. Szerencsére jó kedvemben voltam egyébként, mert lehet hogy leüvöltöttem volna a fejét, így nyeltem egyet, és vágtam egy wtf arcot, aztán hazajöttem.
2019. márc. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:
Mondtam neki már többször is, hogy bodykat vegyen, mert a pólót nem adom rá és elmondtam az okokat is, hogy miért. De csak neki állt feljebb, hogy hát neki ez tetszik, meg túlféltem a gyereket, meg hogy ő is pólót adott a gyerekre és semmi baja nincs...
2019. márc. 13. 13:49
 7/43 anonim ***** válasza:
81%

A szüleim már harmadik alkalommal hoztak ide egy rakat krumplit. Az elsőt megköszöntem, mondtam, hogy túl sok, de köszönöm, megpróbálom elfogyasztani. Második alkalommal szóltam, hogy nagyon sok ez, még van az előzőből is, visszaküldtem a felét. Harmadik alkalommal megmondtam, hogy felesleges, nem tudom raktározni és ennyi egyszerűen nem tud elfogyni nálunk. Visszaküldtem az egészet és tadamm, azóta megkérdezik, hogy hozzanak vagy ne.

Ha nem szólsz neki, hogy felesleges és nem hordja a gyerek, akkor örökké vinni fogja. Ha rád nem hallgat, szóljon a férjed, hogy most már elég. Ha ezután is odaviszi a pólót, visszaadod a kezébe és azt mondod, hogy reméled megvan a blokk és vissza tudja még vinni, mert te nem fogadhatod el, így is tele van a szekrény olyan ruhával, amit nem tudsz ráadni. És nem, nem fogadod el csak ezt az egyet még utoljára, vigye be a mami oviba, bölcsibe, védőnőhöz, adja rászorulónak, neked nem kell és kész.

2019. márc. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
94%

inkább vigyen 1db kisautót, annak a gyerek is jobban örül. Vagy ha lányod van, akkor kispónit, vagy akármit. Egy csomag kekszet.

Aztán a pólókat szépen add el... Nem tárolhatsz örök időkig kisruhákat.

2019. márc. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim ***** válasza:
84%
Mond meg neki, hogy köszönöd szépen, de jobban örülnél neki, ha a pólók árát inkább mindig félre tenné, ezzel megalapozva a gyerek jövőjét.
2019. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 A kérdező kommentje:
Igen ezt is mondtam neki, hogy inkabb hozzon egy kiskacsát fürdéshez, abból úgysincs soha elég, de mintha meg se hallaná.
2019. márc. 13. 14:12
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!