Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom nem hagyja hogy...

Az anyósom nem hagyja hogy magánéletünk legyen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az anyósom velünk lakik mert a párom apja hamar meghalt. Egy éve vagyunk a párommal együtt, két hónapja költöztünk össze. Az anyósom nem akarja nekem átadni a háztartást, tipikusan azt hiszi mindent csak ő csinál a legjobban. Főzni sem igazán enged, mosni sem enged, sőt, amíg dolgozunk bejön a szobánkba, először csak ágyazni meg ruhákat hajtogatni. Azt azóta mindig minden nap megcsinálom, hátha nem jön már be. De pl egyszer aktus után este az agy mellett hagyta a párom a használt zsepit és hajnalban mentünk dolgozni. Délutánra eltűnt. Nekem ez kellemetlen. Nyaralni is jön velünk, egyszerűen nem hagy nekünk életet és azt mondta nyaralás alatt ne szexelünk, ugyanis jön velünk a párom 4 éves kislánya, aki az előző kapcsolatából született. De nem velünk egy ágyban fog aludni. Ezen én nagyon kiakadtam hogy gondolja hogy ebbe beleszól, párom is ki volt akadva ő is hiába próbálja kordában tartani az anyját, nem megy neki. Viszont úgy érzem hogy ez hosszú távon nem fog működni.
2019. júl. 19. 15:33
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%

Először is, amíg megoldás nem születik, szobaajtóra zár, és zárjátok, amíg nem vagytok otthon.

Párodnak kellene erélyesebben fellépni, nekem nem kellene olyan pasi, aki hagyja, hogy elnyomjon az anyja.

Összeházasodtatok? Mert ha nem, akkor nem az anyósod.

Nem jöhet veletek, mondd meg neki őszintén a szemébe.

Szánalmasan puhányok vagytok, hogy így hagyjátok magatokat neki. Az anyósnak vagy mennie kell, vagy be kell tartania neki is a játékszabályokat. Más megoldás nincs.

2019. júl. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
82%

Nyissa ki a pici száját a párod és mondja meg az anyjának hogy költözzön el. Nézzen neki albérletet vagy ha van hova mennie akkor menjen oda.

Így nem lesz nyugodt életetek soha.

Ha nem megy el én szépen továbblépnék. Maradjon akkor az anyjával

2019. júl. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
88%

Ez a "befogadtuk az anyóst" az esetek 90%-ában úgy néz ki, hogy az anyósnak volt egy ingatlana, ami el lett vele adatva, a pénz a fiatalok házába ment.

Vagy:

A szülők még életükben a gyerekükre íratták az ingatlant, így lett a gyereknek háza, az anyós meg befogadott.


Kérdező!

Ha viszont nálatok nem ez a helyzet, akkor az anyós menjen szépen vissza a lakásába/házába, mert láthatóan egy ereje teljében levő valaki, tehát nem szorul pátyolgatásra.

Az, hogy egyedül maradt nem indok, millióan élnek egyedül és remekül feltalálják magukat.


Ellenben ha nincs hova mennie, mert beadta nektek a pénzt, akkor szükség van egy higgadt nagy beszélgetésre, mert lehet az a tévképzete van, hogy neki kell cselédeskednie nálatok a tányér leveséért.

2019. júl. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
55%
Az én nagymamámnak 3 húzása volt miután odaköltözött hozzánk, az első után közöltem hogy mi a hejzet, tulajdonképpen másnap ment vissza. Ezeket vedd nagyon komolyan, az öregek mint tapasztalod iszonyat gusztustalan módon képesek beleugatni más emberek dolgába.
2019. júl. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
36%

Hát ez nem igaz, ilyen nincs! Ez totálisan nonszensz! Egyáltalán hogy keveredett az az eszétvesztett gondolat, hogy hozzátok költözzön? Így semmiképpen nem fog megoldódni a helyzet!

1. Tűrsz. Nyilván értelmetlen.

2. Nagyon határozottan és nagyon gyors határidővel kipateroljátok az "anyóst". (Nem az!) Mi van az ő lakásával?

És addig is, amíg a 3 napos eltakarodási határidő le nem jár, nagyon határozottan, az ordításig fajulva helyretenni a nyanyát úgy, hogy meg se merjen nyikkanni! Ha ebben az élettársad nem partner, akkor neked ott nincs keresnivalód!

2019. júl. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
83%

Én biztos, hogy nem hagynám a dolgokat sokáig így folytatódni. Kedves anyósod/anyósjelölted sem hülye, tapasztalatból tudja, hogy ha elég ideig bosszant téged ilyen csöndes módszerekkel, amikért nyíltan nem veszhetsz vele össze, mert még te leszel a hálátlan, akkor egy idő után besokallsz és lelép a fia mellől. Neki pedig ez a célja.

De ha még időben beszélsz a pároddal, hogy változtásokat szeretnél, akkor két lehetősége van az anyósnak. Vagy változtat és tényleg békén hagy titeket, vagy mehet albérletbe, otthonba.

Egyébként egy ismerősöméknél hasonló volt a helyzet. Az anyóst beköltöztették egy földszinti szobába, kapott tévét, könyveket, és ki lett neki adva, hogy az emeletre, ahol a fia és annak a felesége él, nem mehet fel. A hűtőben kapott egy polcot, ahova pakolhatott, de nem nyúlhatott bele mások főztjébe. Néhány hónap után belátta, hogy már nem körülötte forog a világ. Csak szigorú határokat kellett állítani neki.

2019. júl. 19. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
62%
Le kell ülni hármasban és a problémákat nyíltan meg kell beszélni anyukával. A kedves párod vagy felvállalja, hogy felnőtt férfi, aki a feleségével él, és anyukát helyreteszi, vagy el fog veszíteni téged. Anyós pajti éppen ezen dolgozik ezerrel, ha nem vennéd észre.
2019. júl. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
64%
Az anyós lakott előbb ott ha jól értem. Szóval tudtad mibe mész bele. Itt nem nagyon derül ki a háttér, hogy anyós lakhatásaval mi lett? Mert ha pl.abból lett a ház, vagy a há egy része akkor itt neked nem sok beleszólasod van a dologba. Akkor ez a párod döntése volt és az ő feladata megoldani is a helyzetet. Az pl. Megoldás lehetne, hogy a közelben kivesztek neki egy albérletet. Így nincs egyedül de mégsem él veletek. De ha a házat közösen vették és azt beszélték meg, hogy együtt fognak élni amig anyuka él. Akkor ez a kapcsolat nem igazán fog működni mert ez így kibírhatatlan. Anyuka nem dog megváltozni. Aki ilyen az nem adja ki a kezéből az irányítást. Mondjuk a főzés meg mosás nem kéne, hogy zavarjon. Legalább több szabadidőtök van. Mit nem adnék érte ha néha kimosna valaki aki nem én vagyok. A szobán mondjuk nem értem miért nincs kulcs? De ez részletkérdés, ha lesz akkor hisztizni fog gondolom. Az a baj, hogy a fiát nem zavarja ez az egész. Mert nem most kezdett bemászkálni hanem eddig is ezt tette és nem szólt neki érte senki. A párodnak meg kényelmes volt így. Itt nem az anyós a probléma hanem sajnos a párod aki navyranőtt gyerekként hagyja ezt. Szerintem nem egy jó választás. Vele kéne megbeszélned a problémát, mert az ő anyja meg az ő háza és te meg az ő barátnője vagy. Oldja meg ha bornális kapcsolatot akar. Adj neki egy határidőt és ha nem változik semmi keress egy félfit aki veled akar élni nem az anyukájával.
2019. júl. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
50%

Szerintem egy kicsit túl van aggódva a dolog, mert a magánéleteteket egy ajtózárral simán meg tudnátok oldani és akkor nem menne be.


Ha ti elmentek otthonról, szobaajtó bezár és kész!

Anyósnak ne legyen kulcsa hozzá.


A főzésnek, házimunkának inkább örülnöd kellene, legalább neked azzal már nem kell foglalkoznod!


Nyaraláskor meg legyen a 4 éves gyerek az anyóssal külön szobában, meg ti is külön szobában és akkor nyugodtan együtt lehettek.


Nem kell itt korda, egyszerűen szervezés és ész kérdése, no meg határozottságé és következetességé, hogy a nem az legyen nem.


Ha a párod nem képes/tud a sarkára állni, akkor te csináld úgy a dolgokat, hogy jó legyen!


Egyébként szerintem egy saját közös gyerek, új unoka megoldaná a problémát és új elfoglaltságot szerezne az anyósnak, továbbá levenné a válladról a terheket.


Sokan tragédiaként élik meg az anyóst, pedig nagyon sokszor áldás, ha tud segíteni és ilyen tevékeny.


Nem beszélve arról, hogy anyagilag is jobban kijön egy nagyobb család, mintha ketten kellene, hogy mindent megoldjatok, szóval a jó oldalát is meg kellene látni a dolgoknak, mert biztos nem csak egy oldala van az éremnek....

2019. júl. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%
Folyt. Veletek megy anyuka nyaralni is?! :D Bocsi de ez röhejes. Mi keresni valója van a ti nyaralásotokon? Biztos, hogy ez egy valós történet? :D Ha ez tényleg igaz akkor miért vagy ezzel a fiúval? Klassz hogy valaki szereti a szüleit. De azért ilyen programot szervezni? Nem is értem. Tulajdonkeppencte minek kellesz erre a nyaralásra? Ott még megdugni sem lehet. :D Bocsi....ez nem téged minősít.
2019. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!