Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Az anyósom nem hagyja hogy...

Az anyósom nem hagyja hogy magánéletünk legyen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Az anyósom velünk lakik mert a párom apja hamar meghalt. Egy éve vagyunk a párommal együtt, két hónapja költöztünk össze. Az anyósom nem akarja nekem átadni a háztartást, tipikusan azt hiszi mindent csak ő csinál a legjobban. Főzni sem igazán enged, mosni sem enged, sőt, amíg dolgozunk bejön a szobánkba, először csak ágyazni meg ruhákat hajtogatni. Azt azóta mindig minden nap megcsinálom, hátha nem jön már be. De pl egyszer aktus után este az agy mellett hagyta a párom a használt zsepit és hajnalban mentünk dolgozni. Délutánra eltűnt. Nekem ez kellemetlen. Nyaralni is jön velünk, egyszerűen nem hagy nekünk életet és azt mondta nyaralás alatt ne szexelünk, ugyanis jön velünk a párom 4 éves kislánya, aki az előző kapcsolatából született. De nem velünk egy ágyban fog aludni. Ezen én nagyon kiakadtam hogy gondolja hogy ebbe beleszól, párom is ki volt akadva ő is hiába próbálja kordában tartani az anyját, nem megy neki. Viszont úgy érzem hogy ez hosszú távon nem fog működni.
2019. júl. 19. 15:33
1 2 3 4
 21/33 anonim válasza:
42%
Én örülnék ha a kedves mama főzne és takarítana helyettem 😃 Próbáld meg azt látni hogy segít és ezt nem neked kell megcsinalni. Ha beszól akkor nyilván beszélni kell vele. Én úgy érzem hálával tartozom a szüleimnek, nyilván többel mint egy olyan pasinak akivel csak 2 hónapja elek egyutt. Nyaralni meg nyilván azért viszem hogy vigyázzon a gyerekre. Szerintem ha azt látja hogy boldoggá teszed a fiát minden rendben lesz de a legfontosabb a kommunikáció 😊
2019. júl. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
86%
A párod vette a házat és anyukája úgy költözött oda, vagy ez a szülői ház, ahol éltek egész életükben és amit a párod nevére írtak?
2019. júl. 20. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem anyósnak a házon haszonélvezeti joga van, azért lakik ott 😀 amúgy meg kicsit durva, hogy egy év után már sajátodnak érzed a dugópajtid házát... Valószínűleg az a nő dolgozott meg érte, csak ráiratta a fiára. Nem a tiéd. Te csak megtűrt vendég vagy, akit kefél a tulaj.
2019. júl. 20. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
63%

"Mondjuk a főzés meg mosás nem kéne, hogy zavarjon. Legalább több szabadidőtök van. Mit nem adnék érte ha néha kimosna valaki aki nem én vagyok. "


Amúgy szomorú, hogy még a 21. században is a legtöbb magyar nő ezt egyedül végzi, meg az egész házimunkát, bevásárlást, cipekedést, miközben teljes munkaidőben dolgozik, esetleg gyereket nevel mellé. Miközben apuka/férj pihikézik. Nemhiába amortizálódnak le a magyar nők már negyvenesként.

Ha meg fiúk születik már sajnos korán megtanulják a környezetüket látva, hogy az anya=zsebpénz, kiszolgáló személyzet, de tisztelni nem kell. Sajnálom, én itthon ezt látom. Miközben litániákat zengenek arról itt a férfiak, hogy a magyar nők nem háziasak.

2019. júl. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
69%

13!


Nálunk a ház a férjemé. Ő vette anno a saját keresetéből. Mivel egyedül élt, a szülei meg albérletben -külföldön élünk,itt ez teljesen normális- úgy döntött, költözzenek hozza, elég nagy a ház, több szint is van, legalább nem kell albérletre költeniük.

Időközben apósom meghalt -sajnos nem ismertem- anyós pedig lassan leköltözött a földszintre és átalakította a maga ízlése szerint. A férjemet nem zavarta, keveset volt otthon és nem volt olyan komoly kapcsolata, akivel össze is költözött volna.

A milyen jó hogy takarít és főz helyettedre: az enyémnek a takarít és az volt, hogy véletlenül összetörte a dolgaimat, véletlenül hipót tett a fekete ruháim köze, mindéig elfelejtette hogy mi az az étel vagy élelmiszer, amit nem eszek meg, stb.

Elég sokáig elhiszi az ember, hogy ok, idos, felejt. Aztán rájön, hogy nem így van, direkt kibaxasbol csinalja0, mert nem tetszik neki, hogy már nem az "övé" a ház.

2019. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:
Először is két hónapja vagyunk házasok, azóta lakok ott. Másodszor, a ház a férjemébes az ő pénzéből vette.
2019. júl. 20. 10:21
 27/33 anonim ***** válasza:
18%

Az ember a férjéről nem úgy ír, hogy a "párom". A "párom2 egy bizonytalan ideig fennálló kapcsolat. A férj holtomiglan-holtodiglan. Ezek szerint nem odavettétek magatokhoz az anyóst, hanem ők együtt éltek, ez idáig normális is, majd te odaköltöztél hozzájuk. (Én a kérdést úgy értelmeztem, hogy az anyós költözött oda 2 hónapja.)Az se mindegy, hogy hogy került a férjed nevére a lakás. Ha tulajdonképpen a szüleié volt, csak átadták neki, akkor az anyós nem megtűrt személy. Az együttlakás egészségtelen. Vagy gondoskodtok az anyósnak lakásról, vagy kettőbe kell cserélni a meglévőt. Te férjhez mentél, családalapítási szándékkal, nem anyóshoz. Eleve oda se kellett volna költözni. Gyanítom, hogy az együttjáráskor se lehetett rózsás a viszony.

Mit tettél annak érdekében, hogy ez a helyzet megváltozzon? Mit tett a férjed?

2019. júl. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
26%
Ha ilyen tutyi-mutyi xarfaxú a hapekod, a saját érdekedben, még most dobbants, amíg nincs gyerek-ha anyós megengedi ennek a töketlennek, persze-, mert gyerekkel már sokkal nehezebb új életet kezdeni.
2019. júl. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
26%

Te még hozzá is mentél ehhez a töketlenhez? Jó ég!


Ha jót akarsz magadnak, beadod a válópert, amíg nincs gyereketek, akit el is kell helyezni valamelyik szülőnél.

2019. júl. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
80%

24. Egyedül élek, szóval nincs aki mosson helyettem :D De sokakkal ellentétben még tartom a formám. :D

Viszont ez a történet egyre jobban bűzlik. 1 éve vannak együtt. Az elején csak a párja volt akihez 2 hónapja költözött oda. Most már hírtelen a férje lett. Hazasság előtt meg nem éltek együtt ami szintén elég fura. Az nem drült ki az anyós lakásaval mi lett és egyaltalan van e valami köze a mostani hazhoz anyagilag. De az történet nem túl hiteles. Még ha igaz is. Oda költözöl egy házba ahol már élt eddig békességben 2 ember, és rögtön sajátodnak nevezed az ingatlant. Csak szólok, hogy nem a te házad. Csak benne laksz. A há a férjedé vagy lehet még az anyósnak is van hozzá némi köze. Biztos, hogy több mint neked. Mielőtt hozzámentél a fickóhoz nem jártál ott? Nem tudtad, hogy anyós is ott lakik? Beköltözöl 2 ember életebe ebből au egyik idős a saját szokasaival és rigojáival és ki vagy akadva hogy nem tekint azonnal a ház asszonyának. Szerintem tudtad mibe mész bele. Ezeket előre kellett volna tisztázni hogy lesz. Most legyél türelmes, és beszélj az uraddal hogy tegyen zárat az ajtóra, beszeljetek hármasban leülve anyukával és keressetek megoldásokat. Ha nem megy akkor el lehet költözni a saját lakásodba.

2019. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!