Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen időközönként születhett...

Milyen időközönként születhettek a gyermekek?

Figyelt kérdés

Dédnagyapámék 21-en voltak testvérek. Üknagyanyám 1868-ban született, üknagyapám 1865-ben.

Az én dédnagyapám 1904-ben született, voltak sokkal idősebbek és sokkal fiatalabbak is nála. A 21 gyermekből 10 érte meg a felnőtt kort, dédnagyapámat is beleértve.

Milyen időközönként azülhetett az üknagyanyám és mikor szülhette kb az utolsó gyerekét? Az biztos, hogy 1920 előtt.



2020. júl. 5. 23:28
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:
1885-ben házasodtak össze. Azt hogy ki mikor született nem tudhatom mert csak az életben maradt 10 teetvér nevét ismerem. De valószínűleg az első 1886-87-ben született, ugyanis ő életben maradt és sokkal idősebb volt dédnagyapámnál
2020. júl. 6. 12:52
 22/50 Metionin ***** válasza:
100%
Hát figyelj apámék 11en voltak. Átlagosan 2 év van köztük, szerintem másfél-2 év a minimum ami lenni szokott 2 gyerek közt mert ugye amíg az előző gyereket szoptatja meg amíg a következővel terhes. Meg ha ennyi gyerek meghalt, érdemes lenne utánanézni, hogy vetélés/halva születés volt-e esetleg vagy gyerekbetegség? Mert ha pl. vetélés, akkor utána hamar teherbe eshetett megint. Ikrek nem voltak köztük? Akárhogyis nézzük, mivel akkoriban 16-17 évesen simán szültek, kb. ennyi idős korától évente-másfél évente szülni kellett a mamának. Nem irigylem ezeket az akkori nőket. :(
2020. júl. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 A kérdező kommentje:
Írtam már hogy sem vetélés sem halva szülés nem volt. Egy ikerszülés volt csak. Akik meghaltak azok voltak megbetegedve, spanyolnátha, tífusz illetve lehet hogy tbc.
2020. júl. 6. 13:51
 24/50 anonim ***** válasza:
60%

Mi polgári világban éltünk, öcsém nem volt tervezett gyerek. Édesanyámnak gyógyszert váltott a születésem után. Anyateje nem volt. Így a szoptatás csekély védelme kiesett. És öcsémmel akkor esett teherbe, amikor én öt hónapos voltam. Így 19 hónap volt köztük. Nagyon nem egészséges se az anyára, se a gyerekre nézve, ilyen gyorsan szülni gyereket egymás után.

Bár mondom nem volt tervezett.

Két gyerekes, jómodú és férjezett anyának akkor csak valami betegség bíztos tudatában csinâltak volna terheség megszakítást. Öcsém égész életében beteg volt. Bár örökölt betegsége volt, nem úgy mint nekem és bátyánknak. De elöbbiek sem voltak jók az öcsémnek sem.

2020. júl. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 A kérdező kommentje:
Hát üknagyanyám 1946-ig élt, 78 évet. De nagyon betegen töltötte el az utolsó 15-20 évét. Biztos megviselte a sok szülés, stb
2020. júl. 6. 14:07
 26/50 anonim ***** válasza:
97%
#23-ra: Ha nem kerestétek meg a születési és halotti bejegyzéseket, akkor nem tudhatod, hogy volt-e + halva születés, koraszülés. Ha biztosat szeretnél tudni, akkor bizony neki kell állni megkeresni ezeket az adatokat. Nem tudom, melyik településről van szó, mennyire gyakori a családnév, de nem lehetetlen összeszedni. Az én családfám már oldalágakkal együtt több mint 4000 főt számlál, és még messze nem értem a végére a lehetőségeknek. Ha nem tudod, hogy fogj hozzá vagy nem találod, hol kéne keresni, nyugodtan írhatsz privátban pontosabb adatokat, szívesen segítek elkezdeni a kutatást. Még izgalmasnak is tűnik ennyi gyereket összeszedni, nekem eddig a legtöbb 15 volt.
2020. júl. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/50 A kérdező kommentje:

Nincs honnan keressek adatokat

Ezek a gyerekek több mint 100 éve születtek, nem ismerem egyikük dédunokáját sem. Halva születés nem volt, ezt mesélte dédnagyapám. Koraszülés az utolsó ikerpár esetében volt. Azok pár hetesen meg is haltak. De jó lenne ha valahogy lehetne adatokat szerezni róluk

2020. júl. 6. 15:22
 28/50 Metionin ***** válasza:
97%
Keresztelési anyakönyveket lenne érdemes keresni, ha már nagyobbak voltak a gyerekek akik meghaltak, biztos ők is be vannak jegyezve.
2020. júl. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 A kérdező kommentje:
De honnan ilyesmit megkeresni? Itthon ilyesmik nincsenek családtagokról.
2020. júl. 6. 15:39
 30/50 Metionin ***** válasza:
96%
Az egyház nyilvántartja. Ha tudod, hogy hol születtek meg hogy milyen vallásúak voltak, akkor simán.
2020. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!