Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen időközönként születhett...

Milyen időközönként születhettek a gyermekek?

Figyelt kérdés

Dédnagyapámék 21-en voltak testvérek. Üknagyanyám 1868-ban született, üknagyapám 1865-ben.

Az én dédnagyapám 1904-ben született, voltak sokkal idősebbek és sokkal fiatalabbak is nála. A 21 gyermekből 10 érte meg a felnőtt kort, dédnagyapámat is beleértve.

Milyen időközönként azülhetett az üknagyanyám és mikor szülhette kb az utolsó gyerekét? Az biztos, hogy 1920 előtt.



2020. júl. 5. 23:28
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy mindegyik gyerek Kolozsváron is született? Akkoriban - főleg a birtokosoknál - gyakori volt, hogy össze-vissza születtek a gyerekek, főleg ha több birtokuk is volt a környéken.

Erdélyi anyakönyveket sajnos nehéz kutatni, mert azokból tényleg kevés van fent, a románok nem engedték fotózni őket. De a fent említett társaság esetleg tud segíteni.

2020. júl. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
72%
1868.01.01-jén született egy Orosz Marczella Kolozsváron. Talán az ükanyád?
2020. júl. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 A kérdező kommentje:
Igen, mindegyik Kolozsváron született. Birtokaik és földjeik csak itt voltak. A házuk is itt volt. A Tárkányi család 1760-tól Kolozsváron élt.
2020. júl. 6. 17:37
 44/50 anonim ***** válasza:
96%
Tizensok évnyi családfakutatási tapasztalattal a hátam mögött állítom, hogy attól, hogy akár 1000 éve ott éltek, házasodhattak, meghalhattak máshol, és a gyerekeik is születhettek bárhol a környéken. Hogy hol volt a házuk, az meg pláne irreleváns. A tehetősebbek többet is utaztak.
2020. júl. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
Esetleg még próbákozhatsz ebben FB-csoportban (Erdélyi Magyar rokonkereső csoport), hátha: [link]
2020. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Szépen lapozgatva ki lehet keresni. :))) Nagyon érdekes, mélyebben én is kb. Fél éve csinálom. Familysearch nagyon sokat segített, meg Macse tag vagyok, sokszor az adott kiindulópontot.
2020. júl. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 A kérdező kommentje:

42. Igen, az ő kell legyen.

44. Nem utaztak. Még dédnagyapám sem. Annyira gazdagok nem voltak. Voltak cselédjeik, volt pénzük de nem volt nagy társadalmi rangjuk sem iskolázottságuk (4 osztályuk volt)

Minannyian Kolozsváron születtek és egy gyerek kivételével mindenki itt élte le az életét (Tárkányi József ugyanis a törvény elől kimenekült Amerikába ahol szép vagyonra tett szert a 40-es évekre).

Nem polgári család volt, hanem hóstátiak.

2020. júl. 6. 17:57
 48/50 anonim ***** válasza:
70%

Nézd, én elhiszem, hogy te úgy tudod, hogy nem mentek soha sehová, de ez többnyire nem igaz, még a sima földművesekre sem. Ha máshova nem is, vásárokba tuti eljártak. Nálam bizony volt olyan, hogy égre-földre kerestem egy házassági bejegyzést, de sehol nem találtam. Végső kétségbeesésemben megnéztem a térképen, hogy mik azok a települések, amik a környéken szóba jöhetnek, és meg is találtam az egyiken, holott elvileg a pár egyik tagjának sem volt semmiféle kötődése oda.

De te tudod, hogy mennyire szeretnéd megtalálni, amit keresel. Erre két lehetőséged van:

1. Nekiállsz végiglapozni az összes fellelhető anyakönyvet azon az oldalon, amit linkeltem neked és kiírod az összes olyan adatot, ami kapcsolódHAT a családfádhoz. Ez időigényes, molyolós, igazi türelemjáték, bizonytalan kimenetellel, de nagyrészt ingyens,

2. Megbízol egy családfakutatással foglalkozó céget, hogy összeszedjen mindent. Ez is időigényes lesz, de nem neked kell vele molyolni. Cserébe nincs sikerélmény a megtalált adatok felett, valamint ennyire kiterjedt kutatás (oldalágak) esetén baromi drága, 100 ezres nagyságrendre gondolj. Ráadásul nem biztos, hogy igazán megbízható céget találsz, sajnos sok a kókler.


Én ennyit tudtam segíteni, te minden lehetőséget hárítottál valami kifogással. Innentől csak rajtad áll, hogy mit és hogyan találsz meg.

2020. júl. 6. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 A kérdező kommentje:

Nem hoztam fel kifogásokat csupán ismerem a hóstátiakat. Ez egy pici kolozsvári népcsoport (valaha hatalams számú volt).

Nem tudok eddig olyan hóstátiról aki nem Kolozsváron született. De ettől függetlenül, ez nem fontos és nem is érdekes. A választ köszönöm!


Mivel nem hiszem hogy bármi feljegyzés is maradt volna azokból az időkből (pl dédnagyapám hivatalos magyar iratai is mind elvesztek trianon után) meg amúgy is csak az érdekelt hogy miként lehetséges ennyi gyermek szülése, nem foglalkozom többet ezzel. Nem látom sok értelmét, nem megyek vele már semmire. De mindent köszönök!

2020. júl. 6. 23:29
 50/50 anonim ***** válasza:
95%
Nem olvastam el a válaszokat, de hátha segíthet: Régen általában a menzesz elmaradása volt a gyermekvállalás pozitív mellékhozama, tehát a szülés<>újabb teherbeesés között általában nem szoktak hosszú évek eltelni. A fiatal házastársak kiélvezték a fiatalkorukat, aztán jött a klimax és így a nőknek nem volt gondjuk a menzesszel, plusz lett egy szép nagy családjuk is, akikre büszkék lehettek. Tehát én azt mondom, hogy olyan 1-2 évek lehettek maximum a születések között az első gyermek megszületésétől számítva.
2020. júl. 7. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!