Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Milyen időközönként születhett...

Milyen időközönként születhettek a gyermekek?

Figyelt kérdés

Dédnagyapámék 21-en voltak testvérek. Üknagyanyám 1868-ban született, üknagyapám 1865-ben.

Az én dédnagyapám 1904-ben született, voltak sokkal idősebbek és sokkal fiatalabbak is nála. A 21 gyermekből 10 érte meg a felnőtt kort, dédnagyapámat is beleértve.

Milyen időközönként azülhetett az üknagyanyám és mikor szülhette kb az utolsó gyerekét? Az biztos, hogy 1920 előtt.



2020. júl. 5. 23:28
1 2 3 4 5
 31/50 A kérdező kommentje:
Tudom hol születtek de nem tudom ha meg voltak keresztelve. Dédnagyapám lrgalább is nem volt. De ha meg is voltak én sem vagyok és nem ismerek a reformátusoktól senkit.
2020. júl. 6. 16:13
 32/50 anonim ***** válasza:
93%

Hát akkoriban max. egy zsellér vagy egy törvénytelen gyerek "úszta meg" a keresztelést.

Ha idegenben születtet egy baba, és ott is marattak egy darabig, akkor ha olyan felekezetű templom nem volt, akkor is testvér egyházban, ha az sem volt, ahol vállalták. Ez pedig jelemzően a katolikus egyház volt.

2020. júl. 6. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
90%

Szinte biztosan megtalálhatóak az egyházi anyakönyvek a [link] oldalon.

Ha nem Pest megyei települést keresel, akkor jó eséllyel az 1895 utáni állami anyakönyvek is megtalálhatók. Elárilod a települést? Szívesen megkeresem neked és belinkelem.

2020. júl. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
93%
Szinte 100%, hogy meg voltak keresztelve. Az államiba meg még sokszor a halva született gyereket is bejegyezték, név nélkül.
2020. júl. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
Szerinted az én több mint 4000 családtagomnak az adatait itthon őrizgettem? Fenét! Neten + levéltárban szedtem össze őket. Többségét a neten, a fentebb említett oldal segítségével, az 1700-as évekig visszamenőleg. Nem 100 évre! Több mint 200-ra. Tény, hogy molyolós, szemkifolyatós sokszor a gépen, főleg a régi írás kiolvasása sok gyakorlást igényel néha, de pont ez benne a szép és izgalmas. Jó érzés, mikor egy régen keresett adatra rábukkan az ember.
2020. júl. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 A kérdező kommentje:

Kolozsváriak voltak, Tárkányi családról van szó (Pohós nemzetség, bár ez nem hiszem hogy valamit segít) . Üknagyapám Tárkányi György, üknagyanyám Orosz Marczella.

Nincs szó zsellérekről, gazdag földbirtokosok voltak. Törvénytelen gyermekekről sincs szó. Dédnagyapámat speciel azért nem keresztelték meg az ő elmondása szerint, amiért engem sem: kiábrándultak a vallásokból és azt szerették volan, hogy ne erőszakoljanak rájuk egy vallást, hanem maga válassza meg magának a gyermek. Persze lehet volt olyan aki meg volt keresztelve a gyerekek közül, üknagyapámék reformátusok voltak.

Köszönöm a segítséget, kíváncsi vagyok lehet-e valamit találni

2020. júl. 6. 17:12
 37/50 anonim ***** válasza:

Ez lehet az ükapád születési bejegyzése?

[link]


(Ha a képet szeretnéd látni, ahhoz regisztrálni kell, ami ingyenes.


Kolozsvári egyházi anyakönyvek vannak fent bőven, sajnos az államiak nincsenek, de fel lehet venni a kapcsolatot az Erdélyi Genealogiai Társasággal ( [link] ők lehet, hogy tudnak segíteni.

2020. júl. 6. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
Van egy 1865-ös születésű Tárkányi György is, ő törvénytelen gyerek volt. Akár ő is lehetett az ükapád: [link]
2020. júl. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 A kérdező kommentje:
Nem volt törvénytelen gyerek, az apja Tárkányi István volt, dédnagyapám ismerte is. Valamikor 1865 augusztusában született az öreg.
2020. júl. 6. 17:26
 40/50 anonim ***** válasza:

Innen tudod elérni az összes kolozsvári egyházi anyakönyvet: [link]


Sajnos, indexelve evés van, azoknak is jó része hibás lehet, szóval át kell "lapozni" a könyveket a neten.

2020. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!