Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csaladallitas segithet?

Csaladallitas segithet?

Figyelt kérdés
Erdekes a helyzetem. Mindig segitettem a csaladomat, ugy tunik nem elegge. Napi 14-15 dolgozok, neha hetvegen is. Jo anyagi korulnenyeim vannak. Kotelezonek erzem a segitest de most egy kicsit elegem lett. Felujitattam Edesanyam lakasat. En fizettem. Megkaptam, hogy nem segitettem a takaritasban. Dolgoztam. Mondtam, hogy hivjunk takaritokat fizetem. Most azzal alltak elo, hogy a takaritopenzt adjam a hugomnak, mert o takaritott. 3 millio volt a felujitas. Meg jo lenne a hugomnak egy auto. Nem dolgozik, csak bulizni meg a Balatonra jar. Van egy nyaralonk , nem voltam ott 7 eve. Nem erek ra. Szoval lehet, hogy ez a csaladallitas valaszt adna, hogy lettem ilyen balek? Megertenem egy kicsit jobban a szerepeket? Erdemes? Szeretem a csaladomat, de azert bantanak ezek a dolgok.

#családállítás #Anyagi ellentet
2022. júl. 3. 10:10
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
Így még majd a kérdező lesz a szemét, aljas ember... De, ennyi baj legyen! Legalább békén hagynak!
2022. júl. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Savlekotő ***** válasza:
94%
Penznyelőknek ne add több pénzt..
2022. júl. 3. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
Hova akarod állítani a családot? Falhoz? 🤭🤣
2022. júl. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
73%

A családállítás egy áltudományos parasztvakítás (értsd: a hozzánemértő kétségbeesetteket pszichológiailag hozzánemértők pénzzel húzzák le).

A családállítást gyakorlatilag bárki csinálhatja, nem kötik hivatalos, speciális végzettséghez. Éppen ezért, a "terápia" okozhat nagyobb bajt, mint amekkora volt.

Jobban jársz, ha csak egyszerűen nem pénzeled őket tovább, hanem a saját életedre koncentrálsz, saját társad/család/hobbid/akármi legyen fontos mostantól.

2022. júl. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
54%
24, Te jó nagy baromságot mondtál. Gondolom lövésed nincs az egészről. Pont nem mindegy, ki csinálja. Rengeteg embernek segített már, azért, mert neked nem, ne Húzz le mást.
2022. júl. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
95%

#25

Pszichológus és terapeuta vagyok, és sok "családállításon" átesett szerencsétlennel is találkoztam az elmúlt 41 szakmai évemben. Nagyon sajnálatos, ami Magyarországon folyik "családállítás" címszó alatt. (Kb. mint Gödény vagy Lenkei szintje)

2022. júl. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
76%

Azok nyilván olyanhoz mentek, akik nem értenek hozzá.

Majd a kérdező eldönti, mit akar, nem kell lehúzni senkit.

2022. júl. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igen a hugom Anyukammal el. Itt nekem kell teljesen atertekelni a helyzetet. Iszonyu nehez. Nekem nincs csaladom. Edesanyam mindig azt mondta, hogy ugyse talalnek senkit ilyen rossz termeszettel. Tenyleg nem vagyok konnyu eset. Nekem csak ok vannak. Most elegem lett. A csaladallitasra azert gondoltam, mert jobban megakartam a helyzetet erteni.
2022. júl. 5. 11:51
 29/33 anonim ***** válasza:
93%
" Edesanyam mindig azt mondta, hogy ugyse talalnek senkit ilyen rossz termeszettel. Tenyleg nem vagyok konnyu eset." - na itt jött ki az, hogy hiszel anyádnak. Nem az igazat mondja. Ha úgy érzed, nyugodtan menj el egy családállításra, de lehet a pszichológus is jó, mert tudsz vele beszélgetni, a lelkeden segítene. De csak akkor, ha változtatni akarsz!
2022. júl. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:
Persze...... hiszen egy Anya nem akarhat rosszat a sajat gyerekenek. Ezek a mergezo szavak, amik beleegnek az emberbe. Mar kertem idopontot.
2022. júl. 5. 12:10
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!