Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Csaladallitas segithet?

Csaladallitas segithet?

Figyelt kérdés
Erdekes a helyzetem. Mindig segitettem a csaladomat, ugy tunik nem elegge. Napi 14-15 dolgozok, neha hetvegen is. Jo anyagi korulnenyeim vannak. Kotelezonek erzem a segitest de most egy kicsit elegem lett. Felujitattam Edesanyam lakasat. En fizettem. Megkaptam, hogy nem segitettem a takaritasban. Dolgoztam. Mondtam, hogy hivjunk takaritokat fizetem. Most azzal alltak elo, hogy a takaritopenzt adjam a hugomnak, mert o takaritott. 3 millio volt a felujitas. Meg jo lenne a hugomnak egy auto. Nem dolgozik, csak bulizni meg a Balatonra jar. Van egy nyaralonk , nem voltam ott 7 eve. Nem erek ra. Szoval lehet, hogy ez a csaladallitas valaszt adna, hogy lettem ilyen balek? Megertenem egy kicsit jobban a szerepeket? Erdemes? Szeretem a csaladomat, de azert bantanak ezek a dolgok.

#családállítás #Anyagi ellentet
2022. júl. 3. 10:10
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
93%
Igen, és nehéz is lesz elengedni, de idővel menni fog!
2022. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
95%
Kérdező, én nagyon racionális vagyok, a 'családállítás' pl nekem vörös posztó volt. De elmentem vagy 15 éve, mert mozaikcsalád lettünk, és a 'kapott lányom' hitt benne- szóval elmentem megnézni, hogy mi is ez. Nem bántam meg, volt is haszna- lehet, hogy nálam másként működött, mint annál, aki igazán nyitott ezekre a dolgokra, de az mindenképpen jó volt, hogy más szempontok szerint is vizsgáltam dolgokat... Szerintem a családállítás és a pszichológus is segít( felgyorsítja a folyamatot), de első lépésben el kell fogadnod azt, amit le is írtál korábban: nem biztos, hogy anyádnak mindig, mindenben igaza van. Ebben konkrétan nincs. És bármilyen rossz is a természeted, mindig van olyan, akinek pont ez a 'rossz' lesz a jó. :) Sok sikert!
2022. júl. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt, hogy milyen a “természeted” főleg annak köszönheted, hogy mit tapasztaltál kisgyerekkorodban a családodtól. Ajánlom ehhez a Mérgező szülők c. könyvet. Az, hogy az édesanyád nem gyengén mérgező, abból is látszik, hogy ilyenekkel “bátorít” hogy nem találnál senkit. Ezzel a “saját keze munkáját dicséri”. Nyilván ez életed hajnalán sem volt másképp. Nem véletlen az, hogy költöd rájuk a pénzt és csak még több elvárásuk van. Ezért érdemes terápiákra járni, hogy rájöjj irracionális viselkedésed érzelmi gyökereire. Hogy viselkedtek veled, hogy bántak az érzéseiddel, amikor még egy környezetének kiszolgáltatott,tehetetlen kisgyermek voltál. Így lehet elvágni azokat a drótokat, amiken a családod a mai napig rángathat téged.
2022. júl. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!