Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tudni szeretném, hogy enyém-e...

Tudni szeretném, hogy enyém-e a gyerek, de az anya nem egyezik bele az apasági vizsgálatba. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a gyámügy se foglalkozik velem, amíg nem írtam alá az apasági nyilatkozatot, de én ezt semmiképp nem akarom aláírni, amíg az apasági vizsgálat be nem bizonyítja, hogy én vagyok a gyerek apja. A gyerek amúgy a volt páromé, azóta megnősültem. A gyerek másfél éves és 1 hónapos kora óta nem engedi látni az anya.:(
2010. okt. 9. 14:21
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
A gyereket az anyukáján kívül ki neveli még? van másik férfi a családban? esetleg ő is férjhez ment?
2010. okt. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
A volt páromnak nincs új kapcsolata. Az anya az édesanyjával, vagyis a gyerek nagymamájával neveli a gyereket.
2010. okt. 9. 14:29
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Az anyánál nincs szüksége a gyerektartásra?! Mert neki is fontos lenne gondolom már csak anyagilag is, hogy a gyerek apja támogasd a gyermeket! Ha aláírod az apasági nyilatkozatot, akkor a bíróságnál kérheted a láthatást!

Kételkedsz benne hogy te vagy az apja?

2010. okt. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem vagy biztos abban, hogy a gyereknek te vagy az apja, ne írd alá az apaságit, mert azzal beismernéd, hogy tiéd a gyerek.

Ami furcsa, hogy az anya nem egyezik bele. Ha biztos lenne a dolgában, miért ellenezné a vizsgálatot? Az csak őt igazolná. De ott a ha...

A gyámügyet sem értem. Biztos van felsőbb szerv, ahová fordulhatnál, de egy DNS vizsgálat nem olcsó mulatság.

2010. okt. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
szerintem nem tiéd a gyerek mert nagyon elkülöniti tőlled. és pont ezért nem kell neki a gyerektartási dij sem!
2010. okt. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Igen, kételkedem, ezért nem írom alá az apasági nyilatkozatot.

Én is pont azt szeretném tudni mi az a fesőbb szerv v hatóság, mely az anyát rábírja a vizsgálatra

2010. okt. 9. 14:42
 7/16 anonim ***** válasza:
66%
Én úgy tudom, hogyha az anya ragaszkodik hozzá, hogy tiéd a gyerek, de te megtagadod az apasági nyilatkozatot, akkor a bíróság elrendeli a DNS vizsgálatot, amit annak kell fizetnie akinek nem volt igaza - vagyis ha tiéd a gyerkőc neked, ha nem, akkor a volt párodnak kell kifizetni.
2010. okt. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

PONT FORDÍTOTT A HELYZET

Én, az apa, akarom a vizsgálatot, amire az anya nem hajlandó. Mit tehetek?

2010. okt. 9. 15:04
 9/16 anonim válasza:
75%

Tedd fel itt: [link]

a kérdésed vagy keress egyéb olyan fórumot, ahol szakképzett emberek,jogászok válaszolnak neked. (itt anoním emberek vannak, még ha valaki azt is állítja, hogy ő jogász, én megkérdőjelezném)

2010. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Szia! Én mégiscsak a gyámügyet javasolnám. Nekik van jogászuk, aki pont az ilyen helyzetekre specializálódott. A jogász köteles ingyen tájékoztatást adni személyes találkozó keretein belül, és elmondani neked, hogy mik a lehetőségeid a te helyzetedben, kell-e jogi útra terelni a dolgot, ha igen, hogyan, kell-e érte fizetni, ha igen, mennyit.

A gyerek születése után a gyámügy megkeresett téged?

Csak azért kérdezem, mert ezek szerint nincs apasági nyilatkozat. Ez esetben az gyámügy megkeresi az anyát, hogy nevezze meg az apát. Ha az anya téged nevezett meg, akkor a gyámügynek meg kellett keresnie téged az apasági nyilatkozat ügyében.

Én is azt gyanítom, hogy az anyának valami titkolnivalója van, ha ennyire ellenáll a dolognak. Őt nem is érdekli, hogy van-e apasági nyilatkozat vagy nincs? Vagy azzal zsarol, hogyha aláírod, csak akkor láthatod a gyerekedet?

2010. okt. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!