Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Tudni szeretném, hogy enyém-e...

Tudni szeretném, hogy enyém-e a gyerek, de az anya nem egyezik bele az apasági vizsgálatba. Mit tehetek?

Figyelt kérdés
Az a baj, hogy a gyámügy se foglalkozik velem, amíg nem írtam alá az apasági nyilatkozatot, de én ezt semmiképp nem akarom aláírni, amíg az apasági vizsgálat be nem bizonyítja, hogy én vagyok a gyerek apja. A gyerek amúgy a volt páromé, azóta megnősültem. A gyerek másfél éves és 1 hónapos kora óta nem engedi látni az anya.:(
2010. okt. 9. 14:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Az utolsó előtti válaszolónak köszönöm a tippet.

A kérdésemet feltettem a jogifórumon is.:)


Kedves utolsó válaszoló!

Az utolsó kérdésedre a válasz egy nagy IGEN.

pontosan erről van szó: Amíg nem nyilatkozom addig nem engedi hogy látogassamn a gyereket.

Az anya a gyámügynek nem nevezett meg apát, így nem ők kerestek engem, hanem én a őket, de hiába.

Nyilatkozat nélkül ők se csinálnak semmit. Én meg nem leszek balek kamura aláíni apaságit.

A gyámügy NEM HAJLANDÓ segíteni kideríteni az apa személyét, ami számomra is ellentmond a józan észnek.

2010. okt. 9. 16:22
 12/16 anonim ***** válasza:
Én vagyok ,aki azt írta, hogy a bíróság elrendeli a DNS tesztet, ha nem ismered el - azért mertem írni, mert bátyám 4 éve ugyanebben a helyzetben volt, s akkor mikor azt mondta nem írja alá az apaságit , azt a választ kapta, hogy jogi útra fogják vinni hivatalból, amennyiben az anya nem áll el attól, hogy őt nevezi meg apának... szóval, hogy ha erősködik az anya, de te nem vállalod el, akkor hivatalból csinálnak DNS-t, amit aztán az fizet aki nem állított igazat...
2010. okt. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia!Én ebben a helyzetben vagyok, mint te, de a másik oldalon.Az apa nem akarta elismerni a gyereket, bepereltem.Az apa nem indíthat pert, csak az anya.Szóval, ha én megmondom, h ki az apa, de nem akarom beperelni, akkor beírnak egy fantom nevet és ügy lezárva.Apaságit is csak az anyával együtt tehetsz, nélküle nem.Valószínű, h nem akarja, h része legyél a gyerek életének, mert így utólag én is azt szeretném, de már késő.Az, h nem akarja a DNS-t még nem jelenti azt, h nem a tiéd a gyerek.
2010. okt. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Akkor haggyam a p*csába? veszett fejsze nyele.

Azért jó lenne tudni enyém-e? Nincs vmi jogi út?

Jogifórumtól még nem jött válasz:(

2010. okt. 12. 22:24
 15/16 A kérdező kommentje:

Jött vélasz a jogi fórumon egy ügyvédtől !!


Csjt 38.§, 4. bek alapján kérhetem a bíróságtól az apaság megállapítását

2010. okt. 18. 11:20
 16/16 rádzs válasza:

Én is ebe a cipőbe járok én szeretném tudni de az anya nem engedi az apaságit csak azt nem értem miért nem????

Csak azért mert ö azt monta felelöség teljes anya hát ezek után nem tudom mi van kissé belezavarotam.

2013. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!