Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Felnőttként milyen a kapcsolat...

Felnőttként milyen a kapcsolatod a felnőtt testvéreddel (testvéreiddel)?

Figyelt kérdés

Mi sose voltunk jó testvérek:( Nem tudom miért. Én voltam a középső, de mindig engem szekáltak. 2-2-2 év van köztünk. Fiús lány voltam, inkább öcsémmel játszottam, mint nővéremmel. Nővérem mindig is diktátor féle volt. Parancsolgatni szeretett nekem. Öcsém meg mindig szórakozott velem, egrecéroztatott. Aztán 10 éves koromban született meg a féltestvérünk, a húgunk. Utána mindig vele voltam, vele játszottam, szerettem vele játszani. Szerettük egymást. A mai napig vele sokkal jobban vagyok, mint másik két tesómmal. Vele el lehet dumálni, most még tini, de agyilag olyan, mint én voltam olyan idősen, úgy gondolkodik, ahogy én gondolkodtam, látom, hogy jó ember lesz, mert nem követi el azt a hibát, amit én viszont elkövettem (nem figyeltem oda a tanulásra egy évig)Nagyon drukkolok neki és tartjuk a kapcsolatot annak ellenére, hogy én külföldön élek már 3 éve. Nagyon sajnálom, hogy kimaradok a tini éveiből, hogy nem hallom nap mint nap a sztorikat, de olyan jó látni, hogy vannak barátai (face bookon látom, hogy beszélgetnek), nekem nem voltak. Másik két tesóm...az ő látásmódjukat nem osztom. Nővéremnek van két gyönyörű lánya, egyik most 10 éves, másik 2.5. Nem törődik velük, egész nap csak a számítógép. Játszik. A mai napig olyan, mint gyerekkorában volt. Évente egyszer megyek haza, de nem sok mondani valója van számomra, ha meglátogatom, csak annyi, hogy "nézd, milyen a karakterem a játékban". Öcsém egy fokkal jobb, vele szoktam dumálni. De ő is olyan mint volt. Még mindig azt hiszi, hogy ő a Jani. Más nem tudhatja jól, csak ő. Mindenen idegeskedik. (Ül a buszban a leghátsó ülésen a motoron, és fel van háborodva, hogy rázkódik a busz, hogy a sofőr nem tud vezetni....már csak röhögök rajta) Kicsit lusta, csak akkor dolgozik, ha alá van tolva a munka, ő maga nem keresi. De legalább hajlandó dolgozni, mert a nővérem vagy 8 éve nem dolgozott. Nem hajlandó.

Más is van így, mint én? Hogy nincs jóba a testvéreivel? Soha nem fog változni? Apuval is rossz volt a kapcsolatom (ez egy másik történet), de mára rendeződött, igaz, soha nem lesz tökéletes, de azt hiszem kihoztuk kapcsolatunkból a lehető legjobbat.


2011. márc. 23. 08:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Hárman vagyunk testvérek, én vagyok a legöregebb!

Öcsémmel rengeteget veszekedtünk, verekedtünk kiskorunkban, rosszak voltunk, utáltuk egymást.Most, hogy már nem lakunk együtt és ő messze van, minden nap azt várom, hogy haza jöjjön, és ha valami történne vele, abba belehalnék, mert nagyon szeretem.Ha itthon van, és valamiben nem értünk egyet, a mai napig leszidom, veszekszünk dolgokon, de az addig is tart.Ha valami baja van, mindig hozzám fordul segítségért és nem anyuhoz.Én meg anyáskodom felette, pedig csak 5 év van közöttünk.

Húgom meg köztem 14 év van,ő nekem olyan, mintha a gyermekem lenne, felette is anyáskodom, és ő is hozzám fordul mindig, ha valami baja van.Az iskoláját én fizetem, meg amit tehetek, ezzel is levéve anyukám válláról a terhet, mivel nekem nincs és nem is lehet gyermekem.El sem tudnám képzelni, hogy a jövőben ne szeressem őket, vagy rosszban legyünk.Nagyon sajnálom a te történetedet, ez elég szomorú, próbálj meg a legapróbb dolgoknak is örülni, és a féltestvérednek segíteni, ha ő áll a legközelebb hozzád, figyeld meg, ha nagyobb lesz, meghálálja, hogy törődsz/törődtél vele!

2011. márc. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Lemaradt 29/N
2011. márc. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Húgom 3, öcsém 7 évvel idősebb nálam. Húgommal vicces volt a kapcsolatunk, mert szerettük egymást, de a következő percben már verekedtünk :D Amikor tinik voltunk, akkor nem tartottuk egyáltalán a kapcsolatot (más városban tanultunk), de amikor ő is felnőtt, onnantól jó viszonyban vagyunk. Jelenleg együtt élünk egy kétszobás lakásban, mindkettőnknek itt él a párja is :)

Öcsém nehéz kérdés, még gimis, és neki nagyon elrontották a nevelését. Ő is abban a városban tanul, ahol mi lakunk, szüleink viszont messze, így öcsénk elég sokat jár hozzánk, hiszen mi vagyunk csak az elérhető családja. Próbáljuk nevelni. Remélem, mire felnő, belőle is rendes ember lesz, akivel számíthatunk egymásra.

2011. márc. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

egy húgom van, 2évvel fiatalabb. Kiskorunktól kezdve jól elvoltunk,sose veszekedtünk, a rokonok szinte a csodánkra jártak,hogy ők még ilyet nem láttak,h két testvér ilyen csendben elvan egymással :) Aztán tinikorunkra annyiban változott a helyzet,hogy a húgom más természet,mint én,ő sokkal csendesebb, nem annyira szeret beszélgetni. Én mindig mondtam,hogy mi van velem,melyik fiú tetszik meg ilyesmik, belőle úgy kellett harapófogóval kihúzni.

Most így felnőtten is az van,hogy jól elvagyunk,nem veszekszünk,viszont komolyabb dolgokról nem igazán beszélgetünk, mert ő nem olyan típus. De egyébként meg rendben vagyunk,már megszoktam,hogy ő nem szeret beszélni a lelki világáról vagy a kapcsolatáról, úgyhogy nem is erőltetem.

Én 23L, ő 21L

2011. márc. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké, akkor leszek az ellenpélda:

Van egy nálam 3 évvel idősebb lány "testvérem". Vér szerinti. De nem tartom testvéremnek. Kiskorunkban állandóan "el gyepált és falra kent" és dirigált nekem ... mikor tini lettem ez nem változott. Tovább dirigált és beleszólt az életembe, teljesen elnyomott. Soha semmit sem beszéltünk meg, soha nem volt közös titkunk, mert állandóan elfecsegte, soha nem volt olyan hogy este hebrencseltünk volna lámpaoltás után :( Majd továbbtanultam és akkor nagyon bekevert nekem a tanulmányaimba, majd a szüleimnél is. (olyanokat állított ami köszönőviszonyban sem volt, hosszú történet). Igazából soha az életemben nem hallgatott végig, a 3. szavam után állandóan belepof@zott a mondanivalómba, mintha az övé sokkal fontosabb lett volna. (kicsit beképzelt, bár nem tudom mire föl?). Ha hívtam telefonon, ugyanez volt a szitú, ráadásul egy idő után csak én kerestem amibe beleuntam. Egyszer történt hogy mind a ketten hazakeveredtünk. Nos nekem jó a beszélőkém (amire nem számított), és éppen ki akart osztani..csak nem számított arra hogy 3 szónál többet fogok mondani...ráadásul a szüleim előtt...meglehetősen jókat mondtam, mert vörös fejjel elkezdett üvölteni, és olyanokat mondott ami igaz volt (általában ha felhúzol egy embert akkor csak az igazat mondja)..olyanokat hangoztatott hogy ott fog keresztbe tenni nekem ahol csak tud...stb... végig nyugodt maradtam, majd odafordultam szüleimhez: anyám apám arcán mély megdöbbenés (eddig mindig azt hitték hogy én vagyok a rossz, a gonosz, mert így állított be) szóval megdöbbentek...én meg rá kontráztam: "szóval kedves anya, kedves apa: gondoltátok volna? vajon elég jól ismeritek őt??? És engem?? " aztán kedves "testvérem" menteni akarta a menthetőt: "nem gondoltam komolyan" én meg visszaszóltam: "épp ez az, nem is kellett volna gondolni rá, sőt még ilyen gondolatoknak meg sem kellett volna születhetniük ...". Végül is én nyertem a dolgon a legtöbbet, mert a szüleimnek "felnyíltak a csipái", s rájöttek hogy a "másik gyereket valóban nem ismerik -már". Én akkor kijelentettem : nekem többé nincs testvérem, mert nem tartom annak. Azóta egy sms-t sem küldünk egymásnak se szülinapkor se karácsonykor. én megkönnyebbültem. 25 évig nyeltem és tepertem, ennyi volt, eddig és ne tovább... aztán múltkor ismét összefutottunk, amikor pofátlanul megkérdezte: mi a baj? Baaannyyek.... röviden el akartam mondani neki, aztán a 3. szavam után ismét elkezdte mondani a mondanivalóját, sarkon fordultam, majd visszaszóltam: "na pont ez !" Részemről ennyi volt.


Azóta féltékeny vagyok azokra az emberekre akik szinte baráti viszonyt ápolnak a testvérükkel :) kár hogy nincs egy 3. tesóm...

2011. márc. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Ezen oldal elsője vagyok, gyere befogadlak testvéremnek :)Át tudom érezni ami veled történik, mert igaz azt nem írtam, hogy az én apám és a húga nem álltak már szóba több éve, ki nem állhatják egymást.Csak annyit szoktam rá mondani nekik, hogy egyik kutya, másik eb, de az apám az csak az apám, akár milyen is. Majd ha lesz neked is családod, akkor te már nem úgy fogsz hozzá állni dolgokhoz és sok mindent másképpen fogsz megtanítani a gyermekeidnek, vagy megadni nekik, amit te mondjuk sosem kaptál meg.Drukkolok neked, hogy rendeződjenek a dolgaitok egyszer!
2011. márc. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

hugom: régen nem voltunk jóban, mostanra olyan semmilyen a viszonyunk. Én már barátkoznék vele ő viszont éli a kis életetét, és nem keresi a társaságom.

öcsém: mindig magának való volt, nehéz vele kijönni, nem nagyon beszélünk.

unokatestvérem: még vele vagyok leginkább jóban kb. 2 naponta beszélünk msn-en, 2 hetente szoktunk találkozni is.

másik unokatestvérem: kiköltözött külföldre, utoljára novemberben láttam, azóta se beszéltünk.

2011. márc. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Sokan válaszoltatok, köszönöm szépen. Szerencsére inkább olyan válaszok érkeztek, hogy jó viszonyban vannak a testvérükkel. Én körülbelül fél éve nem beszéltem nővéremmel. Látom, hogy fenn van msn-en, üzenek néha neki, de neki nincs ideje válaszolni. Idén már föl se köszöntöttem a szülinapján, ő se köszöntött fel engem, minek erőlködjek. Igazából igaza van páromnak, és jól be kéne olvasni neki. Legutóbb, mikor beszéltünk igazán, akkor éppen azt kérdezte, hogy akkor ő lesz e a lányom keresztanyja. Hát legszívesebben nem őt választottam volna, de ő engem választott elsőnek (hogy minek, igazándiból nem tudom) és mikor a párom azt válaszolta neki, hogy nem biztos, teljesen végig volt sértve...persze azóta se érdeklődik a lányom felől. Én mindig aputól és másik testvéreimtől szoktam kérdezgetni az unokahúgaim felől, mert sajnos nem láthatom őket, mivel anyjukon keresztül tudnám csak. Rettentő kiálhatatlan a nővérem, egyfolytába csak a magáét akarja szajkózni. Pár hónap múlva, mielőtt hazautaznék, eljön hozzám látogatóba a húgom, a keresztlányom és az apukám, aztán együtt megyünk haza, már nagyon várom, de hogy mi lesz majd az első találkozásunkon a nővéremmel, még nem tudom. Nem nagyon látom értelmét, hogy beolvassak neki, egyszer már megtettem, semmi haszna nem volt. Inkább elmegyek hozzá, és kiviszem a gyerekeket a játszóra. Anyukám nem volt, mert hamar elváltak szüleim, és apunál maradtunk, anyám magasról tett ránk, talán tőle vártam volna, hogy betöltse ezt a szerepet. De nem baj, most én alapítottam családot, és mindent el fogok követni, hogy ha lesz kistestvére a lányomnak, szeressék egymást. Remélem sikerülni fog. És mindenkinek, akinek nem jó a kapcsolata a testvérével, hasonlókat kívánok, hogy legalább a saját családjában szeretet uralkodjon majd.
2011. márc. 23. 11:35
 19/19 anonim ***** válasza:

én még csak 16 vagyok és annyira szomorú,hogy egyeseknek ennyire szomorú a kapcsolat a tesóikkal.:/

nekem van egy 13 éves hugom meg egy hatéves öccsém. és imásom őket. nagyon remélem,hogy tíz év múlva az öccsém majd felhívhat és elmondhatja ha bármi gondja van a csajokkal vagy bármivel, a hugommal meg elmegyünk shoppingolni bulizni együtt csapatjuk az élete:)

16/L

2011. márc. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!