Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Laknál egy házban a párod...

Laknál egy házban a párod testvérével vagy a te testvéreddel és a párjával?

Figyelt kérdés

Volna lehetőségünk a sógornőmékkel közösen venni egy 2 szintes családi házat. Párom húzza a száját, de ő akar mindenképpen családi házba menni. Mondtam neki, hogy vagy hitelt veszünk fel, vagy maradunk a panelben ha nem hajlandó a testvérével közös házban lakni. Csak a konyha és a kert lenne közös.

A testvére 1-1,5 éven belül úgyis kimennek külföldre dolgozni, akkor ketten lennénk a házba.

Pár év alatt meg ki tudnánk fizetni a tesójának a ház felét. Szerintem inkább neki tartozzunk, mint a banknak.


2010. júl. 12. 11:55
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Nekem egyébként tetszik az ötlet, hogy velük lakjunk, de én a panelben is jól megvagyok. Csak a párom "hisztizik", hogy ő igenis családi házba akar menni.
2010. júl. 12. 11:59
 2/34 A kérdező kommentje:
* a testvére és a párja 1-1,5 éven belül kimennek külföldre dolgozni.
2010. júl. 12. 12:00
 3/34 anonim ***** válasza:
57%
Nem,semmi képen.Maradjon meg a jó kapcsolat,nem kell közös dolgokkal elrontani.Tudod,közös lónak.....
2010. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:
Nincsenek ők rosszban, és attól, hogy felettünk az emeleten laknak, még nem lennénk egymás fenekében! :)
2010. júl. 12. 12:03
 5/34 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem meg inkább neki tartozz mint a banknak. Mert a bank elveszi a házat,Ők meg nem.
2010. júl. 12. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
70%
Az együtt lakás minden probléma forrása, elkerülhetetlen a konfliktis. Inkább várjatok egy pár évet, még lesz elég pénzetek. Jobb a békesség!
2010. júl. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
64%
Nem, soha. Nem azért nőttem fel hogy továbbra is rokonokkal lakjak. Bár ilyen feltételekkel talán, ha utána tényleg a miénk lenne a ház. De addig nagyon nehezen bírnám.
2010. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
70%

Nem, nem laknék. Közös lónak túros a háta...

Azt írod, hogy majd úgyis elköltöznének külföldre. És ha nem?

Igazad van, hogy jobb rokonnak tartozni, mint egy banknak, de azért fontold meg. Lehetséges, hogy mégsem mennek ki, és akkor ott maradtok egy közös életben. Talán a párod is ettől tart. Vagy lehet, hogy nem lesz hajlandó eladni a házrészét nektek. Ő jobban ismeri a testvérét.

Szerintem inkább maradjatok a panelben, amíg összejön a házra a pénzetek.

2010. júl. 12. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
66%
Végülis abba igazuk van hogy,mi lenne ha össze vesznétek és kihajítanának?
2010. júl. 12. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
93%
Nekem tetszik az ötlet. De csak úgy, ha egy telken, két külön házban. Az nem jó, ha a konyha is közös.
2010. júl. 12. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!