Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mit csinálhatnék? ( többi lent)

Mit csinálhatnék? ( többi lent)

Figyelt kérdés
Nemtudom, hogy így interneten keresztül tud e egyáltalán valaki segíteni, de egy próbát megér.A történetem nagyon röviden. Édesanyám és az édesapám kb. 20 éve házasok voltak, meg voltunk már 3-an gyerekek.Mint sok házasság, ez is megromlott, anyám elég nehéz eset, ha nem megy minden jól, mindig mást hibáztat, de egyébként nagyon jó ember.Apám szülész nőgyógyász, összeszedett valahol egy nőt és - mint később kiderült- éveken át csalta anyámat. Sokszor mondta, hogy dolgozik, de közben a nővel hetyegett, emellett viszont tényleg rengeteget dolgozott, fenttartotta a családot. Volt, hogy sokáig nem jött haza. Gondolom sokan ismerik az ilyen tipikus családi problémákat, mikor kiderül, hogy a férj vagy a feleség félrelép, hogy milyen olyankor a hangulat. Lassan felnőttünk és mi is megértettük, hogy mi a helyzet. Apám egyik nap elköltözött. Mire hazaértünk üres volt a szoba. Anyám kb. két évig teljesen magányos volt, és kissé depresszívállapotban volt.Sokat sírt. Mi meg kicsik voltunk, 5-8-12 évesek, nem igazán tudott erről velünk beszélni. Az egészből annyi lett, hogy tök fekte-fehérré vált az egész, h az apánk a rossz, aki megcsalta anyánkat, és látni sem akartuk, hogy hogyanis tehette ezt. kb. egy évig egyáltalán nem beszéltünk az apánkkal. időközben született egy gyermeke is, akiről elfelejtett minket tájékoztatni. De a lakás, ahol laktunk és lakunk mostanáig 60%-ban apámé.Elég rossz volt vele a kapcsolatunk, de néha találkoztunk vele, és kb mindig veszekedés volt csak meg sírás, h hogyan lehetett ilyen szemétláda. Anyám később összejött egy pasival, aki most már 2 éve lassan itt lakik. Jól megvagyunk. Én felmentem pestre tanulni egy fizetős iskolába, amit anyám és apám felesben fizet. és egyre kezdem megérteni, h az azért nem annyira fekete fehér, h egy kapcsolat két emberen múlik, stb. s ahogy idpsebb lettem észrevettem azt is, s rájöttem, h mi is lehetett apámnak nehéz az anyámmal, most, hogy látom az mostani élettársával hogyan élnek.. az apám normális kapcsolatot akar teremteni köztünk, s a nője meg a gyereke közt, és nem érti miért nem akarom megismerni. Állandóan arrról beszél, hogy egy emberrel nem lehet ugy viselkedni, mert én csak egy dolog miatt haragszom rá, és azt kéne megbeszélni, nem pedig általánosságban haragudni. gyakran hív pl. balcsira, h menjünk mi, lányai, velük, de mondom, h nem szeretnék velük nyaralgatni. meg mondtam, h nem ő vele nem akarok találkozni, hanem az uj kis családjával..nekem mg azzal sem lenne gondom, de a probléma az, h kb ha annyit mondok, h anya, ebben vagy abban apmnaktényleg igaza van, akkor egy életremegsértődik, h nem mellette állok, hanem apám melett. mert ő ilyen. persze h rosszul esik neki. de már próbáltam vele beszélni, h így nem lehet élni, h ennyire fekete fehéren lát. mit tehetnék?
2011. júl. 9. 15:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a segítségeteket!:)
2011. júl. 9. 15:34
 12/20 anonim ***** válasza:
Beszéld meg apuddal,h egyik du-n/este menjetek el kettesbe valamerre és beszéljétek meg a dolgot Ne haragudj apudra,ez apud-anyud közti csata.sajnos anyud ebbe titeket is vbelevon,pedig szükségetek lenne apukátokra.
2011. júl. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

16 évesen értelmes lánynak tűnhetsz..Ha így van akkor tudhatod,hogy ahol 2 ember boldog házasságban él,és ha van gyerek ha nincs,ott harmadiknak nincs esélye..Ha egy harmadik feltűnik,és sikert is arat,akkor eleve a házasság nem volt jó.Nem akarom védeni apád új asszonyát,de ne ítéld el olyan dolgokért amiről fogalmad sincs.

Abban igazad van,hogy nem kéne egy nős,gyerekes férfival kezdeni..De a szerelem sokszor nem válogat.Ha apád és anyád boldogok lettek volna,akkor hiába fenyegetőzött,hiába ragaszkodott volna apádhoz,apád még ma is anyáddal élni..Az is lehet,hogy ha nincs a harmadik akkor is elváltak volna,és akkor is elment volna apád..

16 évesen még nagyon fiatal vagy,és soha nem tudhatod,hogy egyszer nem leszel te is ilyen helyzetben.

Miért nem indulsz tiszta lappal? Te most haragszol egy olyan nőre aki ma apád boldog társa,aki szintén anya.De miért is haragszol rá? Mert anyád panaszkodásai jutnak eszedbe,mert anyud valószínű,hogy sokszor szidta.Nem kell a nőt szeretni,de tiszteletben kell tartanod,hogy apád párja,és el kell fogadnod,hogy apád szereti.

Azért 16 évesen már megtehetnéd azt,hogy elfogadod,elviseled,és a kicsivel is jó kapcsolatot alakítasz ki..Tudod a kicsi gyerek sem tehet semmiről,ahogy ti sem..

Gondolj arra,ha túl sokáig,és látványosan leszel ellenséges apád párjával,egy idő után apád szeretetét is el fogod veszíteni..

2011. júl. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
Igazatok van. nagyon sokat gondolkodtam ezen. Most az is fent áll, hogy apám és anyám más iskolában akar engem látni. Mert van egy fizetős, anyám aztakarja, az öt éves, és alapfokú művészképző suli. a másik egy sima gimi.apám szerint nem kéne elvesztegetni plusz egy évet évvesztesen érettségiig..én teljesen döntésképtelen vagyok, mindkettőnek van előnye, hátránya, mert az elsőt(Waldorf)nagyon szeretem, ovodás korom óta Waldorfos vagyok:) viszont ha nem oda járok megspórolok 2 millió forintot 4 év alatt, de hagyományos gimnázium nem adja meg azt a sok egyéb dolgot, amit a Waldorf. Szerintetek rossz ötlet 3an apuval, anyuval leülni megbeszélni, hogy mit gondolnak? Mert ugye elvileg felesbe fizetik, de mindkettő mást mond, meg h igy meg ugy lettem nevelve, meg h kinek járna a gyerektartás stb. mindkettő mást mond, és ha 3an leülnénk, akkor kiderülne, mi az igazság..talán... szerintetek nagyon rossz ötlet?
2011. júl. 9. 18:55
 15/20 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek egymással beszélőviszonyban, akkor felesleges leülni (bár tényleg ez lenne a kézenfekvő), mert csak vita lesz belőle.


Egyébként pedagógusként egy észrevétel: jó dolog a Waldorf, de apukád sem mond hülyeséget. A Waldorf-pedagógia mindenre megtanít, csak arra nem, hogy hogyan tanulj meg több könyvet egy-egy vizsgára, egyszóval az egyetemre nem igazán készít fel. Ott nem mondhatod azt a tanárnak, hogy bocs, én waldorfos voltam. Így gimibe már én is hagyományosba mennék a helyedben.

2011. júl. 9. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Csak sajnos most mennék már 10.be.. elvileg nem is mehetnék így át.. hát nincsenek nagyon beszélő viszonyban, de szükség lenne a beszélgetésre..Apám mindig azt mondja, h hosszútávra gondolkodjak.. és mivel szeretnék egyetemre menni, én is azt tartom előnyösebbnek, viszont anyám ellenzi.. és én meg vele élek. Mert h nem kéne egy jó társaságból normális gyerekek közül átmenni máshová. Ráadásul én amúgysem tudok tanulni, biztos megbuknék..:D van benne valami. csak ha meg azt teszem amit anyám mond, apám nem fog támogatni. és az az igazság, h anyámnak most nincs is nagyon munkája, apám megy egy elég sikeres ember, így szerintem érthető, h inkább az ő tanácsai felé hajlok..
2011. júl. 9. 19:04
 17/20 anonim ***** válasza:
48%

Anyukád "kudarca" (feleségként - hisz nem tudta megtartani a férjét, és anyaként - hiszen nem tud kiegyensúlyozott családi hátteret biztosítani neked, emberi - hiszen a sérelmeket nem tudta feldolgozni) ne legyen a te kudarcod is. Nem kell a kudarcok követezményeiben osztoznod vele. Mindig kettőn áll a vásár, tartja a mondás, de ilyen esetben valójában hármon: pasi, nő... és feleség

Ha egy családban boldog, kiegyensúlyoott kapcsolat van, akkor nincs igény harmadikra, olyan meg nincs, hogy csak úgy az utcáról odajön hozzám egy nő, hogy ha nem leszel velem, öngyilok leszek.

Látod az anyukád meg téged, titeket zsarol, mondjuk ha az apukád másodszor is ilyen nőt választ, ez rá is vall...

A sorsod az hogy függetlenedj

Ha hasznosnak tartjátok a válaszomat, értékeljétek zöld kézzel! :)

2011. júl. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Csakhogy ha most nem tanulsz meg tanulni, akkor az egyetemet az első vizsgaidőszak után ott fogod hagyni. Sajnos ez várható. Az egyetem még egy erős gimihez képest is sokkal durvább, Waldorf után kínszenvedés lesz beleszokni a tanulásba, hogy pár órád van megtanulni több könyvet, és akkor még csak egy vizsgán vagy túl a tízből..


Hallgass apukádra, ő orvosit végzett, tudja, mit beszél.

2011. júl. 10. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Apad ertelmes, jol latja, jol gondolja a jovodet.

Anyad mindennek az ellenkezojet fogja mondani apadnak. Nem elte magat tul meg a tortenteken, talan nem is fogja, nem akarja. Merges, megbantott, bosszus, hisztis.

Nem szep, de en azt mondom, hallgass apadra, nem akar neked rosszat. Anyad sem, de a banat, csipkelodes megvakitja.

2011. júl. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Szerintem elsőnek ne írj regényt
2011. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!