Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért nem törődnek vele, hogy...

Miért nem törődnek vele, hogy TULSULYOS?

Figyelt kérdés

Az unokahugom 9 éves, 155cm körül van, és olyan 61-62kg.

Van, hogy ott vagyunk keresztanyuméknál, és egyfolytában eszik, mindenbe beleeszik. Rengeteget nassol, mindig üditőt iszik. Vmelyik nap ott voltunk, és rászolt az anyja, hogy ne egyél már többet, erre ő (ilyen elszánt fejjel)azért is evett, kb olyan volt, mintha csak azért evett volna, mert az anyja direkt mondta h ne, meg hogy megmutassa nekünk, hogy ő nem hallgat az anyjára.

Lopva eszik mindent, (ugye nem szabadna)és igy odasettenkedett.

Miért nem törödnek vele hogy ilyen kövér? Szerintem ez már tulsuly, én kb 5 kg-mal vagyok több nála(17éves vok)

Ha mondjuk az anyjának, hogy nagy a hasa, akkor egyből azzal jönnek hogy : majd rájön, hogy ez igy nem jo, meg hogy mi is ducik voltunk ilyen idősen(én 4.ben 40kg voltam, és igy voltam duci. Ő 20 kg-mal több):/ mit lehetne tenni?


2011. aug. 1. 19:30
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
29%
Majd szív 14+ évesen. :D
2011. aug. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Nem a te dolgod, majd a saját gyerekedet neveld rendesen!
2011. aug. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Gumbo válasza:
89%
Én csak annyit mondanék hogy nem kellene venni neki édességet,nem szekálni hogy duci biztos elegen piszkálják már így is az iskolába,naponta vigyétek el sétálni kutyával,biciklizni, úszni ,tornázni és ne csináljatok neki "hulladék kaját", nagyon rossz lehet neki az egész családnak ki kell mellette tartani különben akár depressziós is lehet!
2011. aug. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
27%

Ez megdöbbentett. 17 éves vagyok 155 cm és 45 kg. :D:D


De ha ilyen az anyjával akkor csak valami radikális módszer jöhet számításba. Vagy olyan ételeket főzzenek ami egészséges. Pl saláták vagyis érted, amiből nem baj ha lop. És később tényleg rá fog jönni, hogy nincs ezért jól.


17/L

2011. aug. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
73%

Velem is így voltak. Dagi voltam, anyáék azt mondták (másoknak mindig), hogy majd lefogyok, ha akarok. Így is lett, 13 évesen elkezdett érdekelni a külsőm, elkezdtem sportolni, egészségesen enni, stb, és azóta és megtartottam ezeket a jó szokásaimat :-) De ha nekem 10 évesen valaki azzal akart volna jönni, hogy ne egyek csokit meg bármit is sportoljak, hát az egy kínszenvedés lett volna... Így meg élveztem a fogyást is, a vékonyásgot is :-) Nem "kampányolni" akarok emellett, mert persze, biztos nem ez a legjobb, de higgyétek el: van, akinél ez jön be.


20L

2011. aug. 1. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
50%
Igen, negyedikben én is olyan 40-45kg között voltam és úgy éreztem magamat ducinak, bár jóval alacsonyabb voltam az unokahúgodnál. Én most vagyok 157cm és 54kg. Igaz, nem lapos a hasam, a fenekem se a legjobb, vannak rajtam zsírpárnák... De ez nem nevezhető túlsúlynak. Nem hinném, hogy a kislány túlsúlyos, de ha így folytatja biztosan az lesz. Nem tudom, hogy mit tudnátok tenni, de így nem lesz jó neki... 16/L
2011. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
48%
2. igaza van, ez nem rád tartozik. Amúgy is, majd ha felnő, valószínű rájön, hogy fogyni kéne stb, leszokik róla. De ha mindenképpen azt akarod, hogy lefogyjon, akkor javaslok valami olyat, hogy szoktasd rá vmi zöldségre, vagy gyümölcsre...Ezt se erőszakold rá, de pl ha egyszer átmentek, vagy ők mennek hozzátok, leültök tvzni, nassoljatok pl répát, almát, banánt, vagy valami egészségeset. Hátha megízlik neki vmi, és rászokik...
2011. aug. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%

hát ez így nagyon nehéz...anyukádnak az anyjával kellene beszélnie,neked meg vele...de nem ilyen leszúró stílusban,hanem valahogy észérvekkel,és nagyon toleráns megközelítésben...utalva mondjuk arra,hogy lassan majd kezdődik a pasizásos korszak...lehet,hogy már van is,aki tetszik neki srác...arról kellene beszélned neki -de mondom,valahogy toleránsan,nem rátámadva,hogy mekkora hájas állat vagy má' te- hogy a srácoknak általában a vékony lányok jönnek be,és most amúgy is itt lenne a bikiniszezon,ha nem lennének ilyen pocsék idők amilyenek vannak-és hogy néz már ki egy kövér csaj bikiben...ha ezt valahogy toleránsan adod elő,akkor nem rádförmed és megharagszik(duzzog),hanem elgondolkodik...és ha van egy kis önkritikája,akkor az felébred,és elkezd fogyózni...


erre is van egy tippem: mikor tudod hogy jön hozzátok,dobj össze neki egy könnyü nyári salátát. Patiszon/cukkini,kis sárgarépa,retek,saláta,paradicsom,paprika,mennél több zöldség...és hogy ne legyen neki olyan idegen,és kicsit izgalmas legyen,tegyél bele valami kis száraz(értsd: nem zsíros húst),esetleg mehet bele egy kis sajt...valamilyen salátaöntet...és kész...


Ilyenekből megehetne egy nagy vejlinggel is,már azzal is fogyna valamennyit,ha mondjuk ezzel kiváltana egy nagy kondér marhapörköltet nokedlival...amit mondjuk így nem enne meg.

2011. aug. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
27%

Ezen néha én is elgondolkodom, hiszen a kövér kislányok később, 12-13 évesen kétségbeesetten próbálnak lefogyni, és nagy károkat okoznak maguknak ezzel. A hízással is és a fogyással is.

Törődni valószínűleg azért "nem törődnek" (mert ezt nem tudhatod, lehet hogy nagy gondokat okoz ez neki), mert nagyon nehéz egy gyereknek azt mondani, hogy ne egyél. Mert nincs még neki rendes érv, olyan, amit magáévá tudna tenni.

2011. aug. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Szerintem biztos törődnek vele, csak nem a vendégek előtt csinálják ezt. Az addig oké hogy a gyerek jóízűen eszik, csak itt a gond az hogy nem mind1 mit, ahogyan leírtad teljesen rendszertelen lehet a táplálkozása ami a fejlődő szervezetnek nagyon nem jó. Ha folyton sportolna akkor még érthető is lenne hogy rengeteget eszik és akkor nyilván nem lenne ekkora súlyfeleslege. De ugye a szülők dolga az hogy ne egyen ennyit és valahol az ő hibájuk is hogy ekkora túlsúlya van, és ebből csak is azt következtetem le hogy a gyerekkel semmit nem törődnek.
2011. aug. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!