Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért nem törődnek vele, hogy...

Miért nem törődnek vele, hogy TULSULYOS?

Figyelt kérdés

Az unokahugom 9 éves, 155cm körül van, és olyan 61-62kg.

Van, hogy ott vagyunk keresztanyuméknál, és egyfolytában eszik, mindenbe beleeszik. Rengeteget nassol, mindig üditőt iszik. Vmelyik nap ott voltunk, és rászolt az anyja, hogy ne egyél már többet, erre ő (ilyen elszánt fejjel)azért is evett, kb olyan volt, mintha csak azért evett volna, mert az anyja direkt mondta h ne, meg hogy megmutassa nekünk, hogy ő nem hallgat az anyjára.

Lopva eszik mindent, (ugye nem szabadna)és igy odasettenkedett.

Miért nem törödnek vele hogy ilyen kövér? Szerintem ez már tulsuly, én kb 5 kg-mal vagyok több nála(17éves vok)

Ha mondjuk az anyjának, hogy nagy a hasa, akkor egyből azzal jönnek hogy : majd rájön, hogy ez igy nem jo, meg hogy mi is ducik voltunk ilyen idősen(én 4.ben 40kg voltam, és igy voltam duci. Ő 20 kg-mal több):/ mit lehetne tenni?


2011. aug. 1. 19:30
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
De igen. sajnos tulsulyos. a többi gyerekhez képest magas, és nagyon nagy a hasa(nagyobb mint az enyém) és szerintem elég sok közöm van hozzá, hiszen unokatesom, és a családunk ráadásul eléggé hajlamos a cukorbetegségre, és ugye ebből következik a szivbetegség, és hasonloak(tapasztalatbol beszélek.. veszitettünk már el igy családtagot) szval nem tudom..:S de köszönöm a válaszokat, jöhetnek még:)
2011. aug. 1. 19:52
 12/16 anonim ***** válasza:
hívd el a kislányt futni magaddal vagy bringázni inkább, mert ez elég sok túlsúly
2011. aug. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
számoltam egy BMI-t: ez már kóros hízás! a lánynak orvosra lenne szüksége és komoly diétára! [link] itt lehet megnézni
2011. aug. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ez nagyon durva én 22 éves vagyok, 170 cm, és 57 kiló. És nemhogy nem vagyok csontsovány, de elég rendes fenekem, hasam, stb van! Aki egy 9 éves 61 kilós kislányra azt mondja hogy "nembaj, majd kinövi" az nem komplett!!!

Jól mondta az előző, ez már nem csak egy kis plussz súly, hanem kóros, és veszélyes mértékű elhízás! Aki már gyerekként azt szokja meg hogy hatalmas ételmennyiségeket vesz magához, egészségtelen étkezési szokásokat alakít ki, miért változna meg aztán pikk-pakk egyik percről a másikra? Ez nem normális dolog, szerintem a család felnőtt tagjainak (téged valószínűleg nem vennének komolyan) le kéne ülniük a szülőkkel megbeszélni ezt a dolgot. Tartson az anyuka kizárólag egészséges dolgokat a házban, akkor aztán lophat a kislány amennyit akar.

2011. aug. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Hát sajnos olyan 13+ éves korig nem tudjátok meggyőzni hogy kezdjen egy rendes étkezni és sportolni,tapasztalatból mondom,majd amikor a külseje iránt fog érdeklődni csak akkor fogja elkezdeni az ehhez való lépéseket.A másik:

ne zargassátok azzal hogy duci,mert nem fog rátok hallgatni és csak bosszús lesz.Mint ahogy többen is írták az anyja egézszéges ételeket tartson otthon és akkor máshoz nem tud nyúlni.Például ha el akar csenni valamit akkor ne lehessen más mint pl:leves,hús (nem rántott),de ezeket is mértékkel!Rátok nem fog hallgatni.

2011. aug. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Még nem érti de majd fogja csak akkor már késő lesz. Grat a szülőknek hogy van otthon nasi meg cukros üdítő. Gondolom gyümölcsöt meg zöldséget nem szokott enni.
2011. aug. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!