Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi van olyankor hogy ha én...

Mi van olyankor hogy ha én (anyuka) nem engedem hogy az apuka a nevére vegye a gyermekemet de ő meg azt akarja?

Figyelt kérdés
Már megszületett a gyerek és az én nevemre került mert nem volt apasági de az apuka aláírja és azt akarja hogy az ő nevét apja de én nem engedem. Ilyenkor mi van? Mit csinál a gyámügy?
2011. nov. 15. 22:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarod, akkor a te neveden marad a kisgyerek.


Mi köze a gyerek nevének a tartásdíjhoz és az apasághoz? Semmi.

A gyerek az anya nevét is felveheti, házasságban is.


Infó itt: [link]

2011. nov. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
3%
tudom h nem a kérdésre válaszolok kedves kérdező de minek nektek gyerek?
2011. nov. 16. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
32%

Kedves 23:44 ez egy jó link (a kérdezőnek mindenképpen elolvasásra ajánlom), de engem nem győztél meg te sem és a törvény sem. Sok szöveg kevés utalás a gyakorlati alkalmazásra.

De lehet, hogy csak gyenge vagyok jogértelmezésből ;)

2011. nov. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
67%
vajon jó helyre érkezett az a baba?
2011. nov. 16. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
62%
Előzővel értek egyet, legközelebb gumióvszer.
2011. nov. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
18%

Kedves Kérdező!


Azért gondolj bele a gyereked helyett is : vajon pár év múlva nem lesz neki nagyon kellemetlen, hogy nem az apja nevét viseli?!...


Például, majd amikor az iskolákban számtalanszor megkérdezik tőle az anyja nevét és az ugyanaz lesz, mint az övé... :-((


Azzal, hogy a gyereked viselheti az apja nevét, a gyerekednek teszel jót, nem a gyereked apjának!...


Ha igazán jót akarsz a gyerekednek, akkor az lenne a legjobb, ha azt sem akadályoznád, hogy az apuka kapcsolatot tartson a gyerekeddel, mert ez is elsősorban a gyereked érdekét szolgálná...

2011. nov. 16. 04:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
45%

4:49 egyertértek, a gyereknek nem tesz jót. Ám apa nélkül sem felnevelni egy gyereket. Én már csak tudom.. apa nélkül neveltek.

A gyereknek teszel jót, ha felveheti az apja nevét.

2011. nov. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerek nevét ilyen esetben az anya választja, tehát ha ragaszkodsz a saját nevedhez, akkor az maad.

2. Az apaság elismerése ettöl független, ha az apa nem akarja vállalni, akkor hivatalosan indithatsz apasági keresetet. Ebben az esetben megállapitják az apaságot és a gyerek apjaként be lesz jegyezve.

3. Ha az apaság megállapitásra került, akkortól jár neked a gyerektartás, akkor is, ha az apa nem tudja fizetni. ILyenkor megelölegezik neked és késöbb - ha lesz munkája - levonják az apától.

4. Az apaság elismerésével viszont az apa jogokat is szerez, köteles vagy biztositani neki a láthatást, kivéve, ha birósági határozattal el van tiltva ettöl, mert veszélyezteti a gyerek testi vagy lelki épségét.

2011. nov. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
52%

Ha ennyire az apa ellen vagy,akkor miért szültél tőle gyereket? Miért kérsz tőle tartásdíjat? Mit mondasz majd később a gyereknek,ha megkérdezi,hogy ki az apja?

Nagyon önző vagy és a gyerek érdekeivel nem törődsz.

2011. nov. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
85%

A gyerek bármilyen nevet kaphat, aminek van valami köze a szülők nevéhez.

Egy éve házasodtam, mindketten maradtunk a saját nevünkön, a születendő gyerek rovatba pedig mindenféle gond nélkül beírták kettőnk vezetéknevét kötőjellel. De ha a sajátomat mondtuk volna, akkor azt írták volna be.


Egyszóval, ha az apa Molnár, te pedig Kiss vagy, akkor a következő neveket kaphatja a gyerek, aki mondjuk Peti.

Molnár Péter

Kiss Péter

Kiss-Molnár Péter

Molnár-Kiss Péter


Nem vagyok benne biztos, de talán az egyik név monogramos verziója is játszik még, pl. Molnár K. Péter - de ezt ne vedd készpénznek, én sem vagyok teljesen biztos benne.

2011. nov. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!