Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi van olyankor hogy ha én...

Mi van olyankor hogy ha én (anyuka) nem engedem hogy az apuka a nevére vegye a gyermekemet de ő meg azt akarja?

Figyelt kérdés
Már megszületett a gyerek és az én nevemre került mert nem volt apasági de az apuka aláírja és azt akarja hogy az ő nevét apja de én nem engedem. Ilyenkor mi van? Mit csinál a gyámügy?
2011. nov. 15. 22:53
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, ha nincs megegyezés, akkor mindkettőtök nevét megkapja a gyerek, kötőjellel, abc-sorrendben. Mondjuk nem tudom, ez akkor is így van-e, ha már meg van születve és van neve, asszem akkor csak közös megegyezéssel lehet megváltoztatni. Az apasági aláírására rá tudod kényszeríteni, de ez csak végső megoldás, én akkor alkalmaznám, ha nem lennék együtt a pasival már. Remélem, meg tudod értetni vele az álláspontodat.


ja, ne törődj a sok konzervatívval, akik szerint „az apa nevét muszáj kapni, mert száz éve így van”. ezek nem tudom, hogy kerülnek ide az internetre egyáltalán, az se volt még száz éve.

2011. nov. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
100%
A megegyezés csak házasságon belül kell.
2011. nov. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
48%

Ezek szerint jól gondoltam, hogy valamilyen cikis neve van az apukának. :)

Sebaj, kapja a Te nevedet, csak egyszerűen nem értem, hogy nem lehet ezt belátni, miért szenvedjen a gyerek egy ronda névvel.


Bezzeg a sok irigy, ronda nevű "Szopkó" lepontozott. :D

Mindegy, legyen nekik karácsony. :D

Úgy látszik, ők adnának ilyen nevet a gyereküknek. No comment.

2011. nov. 17. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
73%
Ha annyira cikis az apuka neve, akkor azt is lehet, hogy ő nevet változtat.
2011. nov. 17. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!