Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Mi van olyankor hogy ha én...

Mi van olyankor hogy ha én (anyuka) nem engedem hogy az apuka a nevére vegye a gyermekemet de ő meg azt akarja?

Figyelt kérdés
Már megszületett a gyerek és az én nevemre került mert nem volt apasági de az apuka aláírja és azt akarja hogy az ő nevét apja de én nem engedem. Ilyenkor mi van? Mit csinál a gyámügy?
2011. nov. 15. 22:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
58%

Kellemetlen, ha az a neve, mint az anyjának??? :D:D:D

Abban az érdekes helyzetben vagyok, hogy az édesanyám és apám vezetékneve is ugyanaz. NEM rokonok. Ráadásul annyira nem is sűrű név. Egyszerűen így hozta az élet. Apám meg ragaszkodott, hogy édesanyám keresztnevét kapjam. Példával illusztrálva élt egy Molnár Piroska, meg egy nem rokona Molnár János, összeházasodta, lett a lányból Molnár Jánosné, gyerek születésekor a Molnár Piroska nevet kapta.

Egyetlen egyszer volt belőle "vicces" párbeszéd, mikor vért adtam, az ápolónő megnézte a papírokat, látja ugyanaz a nevem, mint anyámnak: "jaj hát hogy manapság milyen sokan válnak, és kell csonka családban is felnőnie a gyereknek?" Amire én: "Biztos. Csak hogy nekem az apám is Molnár" Az ápolónő hebegett habogott, irult pirult. Hallgatott volna bölcs maradt volna.

Ezért szerintem senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki kinek a nevét kapja.

2011. nov. 16. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
50%
Értem a történetet, kedves utolsó, de neked ott volt apukád papíron is, te tudtad mondani, hogy apukámat is így hívják. Jelen esetben pedig a gyerek ugyanezt nem mondhatja el majd.
2011. nov. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
73%
Nem, apukám nem szerepel sehol sem. Minden hivatalos lapon ugye az "Anyja neve" rovat szerepel. Utoljára apám talán az általános iskolai ellenőrző könyvemben volt feltüntetve.
2011. nov. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
63%
Igen, de te tudod azt mondani, hogy apukádat is így hívják. Akinek nincs, az nem tudja.
2011. nov. 16. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Ez igaz. De azt is mondhattam volna, hogy "Ehhez senkinek semmi köze" Még így is, hogy van apám. De ha nem lenne, nem tartanám szégyellni valónak. NEM én tehetek róla.
2011. nov. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

Cáfolom, hogy baj lenne belőle. Általánosban volt egy osztálytársam, az anyja vezetéknevével. Egyszer megkérdeztük, hogy mi van az apukájával (nem a név miatt, hanem mert soha nem láttuk), mondta, hogy neki nincs. Ez az információ elég volt, nem kérdeztük többet, akkor ezt vettük természetesnek, van akinek van, van akinek nincs.


Egyébként a mai napig nem tudom, hogy mi volt nála a történet, gondolom lelépett az apuka, de soha többet nem került szóba, senkit se izgatott a dolog.

2011. nov. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
86%

Miért lenne ciki, ha a gyerek az anya nevét viseli?

Ezek csak egy berögzült, ósdi szokás, előítélet.

2011. nov. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
46%
Jól írod, csak az a baj, hogy tényleg berögzült.
2011. nov. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
ne vicceljetek már, mostanában az a fura, ha valaki nem mozaikcsaládban él
2011. nov. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 A kérdező kommentje:
A párommal együtt vagyunk úgyhogy van apja és lesz is. Csak nem szeretném a nevét a kicsinek mert elég cikinek tartom. Szeretem-imádom a párom de a nevét nem szeretném a picinek. Ezt látom nehéz felfogni egyes embereknek mert egyből mindenki rosszra gondol.
2011. nov. 16. 20:08
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!