Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért érzek ellenszenvet,...

Miért érzek ellenszenvet, mikor így látok anyukát és gyerekét?

Figyelt kérdés
Valami miatt ellenszenvet érzek, amikor babával látok egy nőt. Mármint nem csak úgy az utcán, hanem mondjuk ha tudom a nőről, hogy az ő kicsikéje a mindene és 1 lépést sem tenne nélküle, folyton hurcolja mindenhová és senkinek sem volna képes leadni az "őrizetét". Valamiért annyira visszataszító számomra az, amikor valaki ennyire, már-már betegesen ragaszkodik a gyerekéhez. Ezzel csak én vagyok így? Talán az a baj, hogy még nincs gyerekem és még nem tudom milyen az? Lehet én is ilyen leszek? Én úgy gondolom, hogy én gyakran fogom például a nagyszülőkre bízni a gyerekemet egészen kicsi korától. Én nem szeretném, ha teljes egészében megváltozna az életem, az életritmusom csak azért, mert lesz egy gyerekem. Szerintem nem kell magamat alárendelnem és nem kell mindenről lemondanom az ő érdekében - mellesleg nem is gondolom, hogy a gyereknek az lenne az érdeke, hogy anyuci mindig ott legyen mellette. Mit gondoltok erről?

2012. aug. 13. 17:15
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:

"Kikérem magamnak, hogy én is ilyen nővé válok majd :)"


Pedig láttam ilyet a saját szememmel a baráti körben. Szülés előtt és után tök mást mondott és amikor szembesítve lett a korábbi mondataival, akkor még ő volt felháborodva, hogy mit képzelünk.

2012. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:

Akárki akármit mond én 14 éves vagyok és ragaszkodok anyukámhoz borzalmasan. Kiskoromban engem is hurcolt magával és ez ahhoz vezetett hogy kötődünk és megbízunk egymásban, nem az az anya aki elmegy bulizni a gyerek meg le van xarva..majd ha gyereked lesz megérted, hogy milyen egy anya élete :)

De azzal egyetértek veled, hogy azért nem kell mindenhova hurcolni a gyereket de el sem kell hanyagolni..+nem a nagyszülőkek szülsz gyereket...

2012. aug. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:

Te így gondolod, a társadalom másik fele szerint meg szaranya aki az első 3 évben nincs 0-24-ben a gyerekével. Nálunk van 3 nagyszülő, akik lényegében bármikor vigyáznak rá, hát ne tudd meg mit hallgatok hogy "moziba voltál? És szegény gyerek?" Mintha büntetés lenne neki (és a nagyszülőnek is) hogy együtt kell lenniük.


A gyereknevelés mindenkinek a magánügye. Majd ha neked is lesz, te is fogsz beszólásokat kapni hogy mit kéne máshogy, jobban csinálnod. Őszintén: változtatni fogsz a számodra kielégítő, boldog helyzeten csak azért mert valakinek nem tetszik hogy úgy élsz.

2012. aug. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:

53: Nagyon jól írod!!!!

Amióta anya vagyok, mindenki jobban tudja. Miért van kardigán a gyereken, miért nincs kardigán a gyereken, miért ülünk otthon, miért nem viszem már el valahová a gyereket, miért viszem el a gyereket és miért nem maradunk otthon a s.ggünkön?

2012. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 A kérdező kommentje:

Világos, amit írtok. Igen, az egészen biztos, hogy bármit is csinálsz, lesznek olyanok, akik szerint pont az ellenkezőjét kellene.


Viszont én akkor is azt gondolom, hogy nem normális az, ha egy nő az anyaságon kívül más szerepet nem hajlandó gyakorolni. Igenis a nő maradjon bizonyos szempontból független a gyerekétől, ne az befolyásolja az egész életét évekig. És azért válnak az ilyen nők ellenszenvessé, mert ha más normálisan, egészséges mértékben meg tud lenni a gyereke nélkül is, akkor azokat leszólják és azt hiszik magukról, hogy ők a mintaanyák, mert feladnak mindent a gyerekükért.


Sokan írtátok, hogy ne is legyen gyerekem, meg ne a nagyszülőknek szüljek. Hát nem szándékozom a nagyszülőknek szülni, viszont az egészen biztos, hogy hetente-kéthetente lesz a gyerek náluk, mert bár anya leszek, más szerepet is szeretnék pár hetente 1-2 napra - például a férjemmel lenni kettesben, nem mint család, hanem mint pár. Ettől még nem a nagyszülők nyakára szülném a gyereket.


Azt is írtátok, hogy nem mindenkinek van kihez "lepasszolni" a gyereket. Nos, nyilván nem rájuk értettem a mondandómat. Viszont az is egészen biztos, hogy az "ősanyák" többsége nem AKARJA a gyerekét másra bízni, nem pedig lehetőség hiányában van hozzáláncolva a gyerek. Szóval szerintem ez is elgondolkodtató. Aztán ezek a nők akadnak ki leginkább, ha a férjük máshol keresi a boldogságot. De tényleg.

2012. aug. 16. 15:32
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!