Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért érzek ellenszenvet,...

Miért érzek ellenszenvet, mikor így látok anyukát és gyerekét?

Figyelt kérdés
Valami miatt ellenszenvet érzek, amikor babával látok egy nőt. Mármint nem csak úgy az utcán, hanem mondjuk ha tudom a nőről, hogy az ő kicsikéje a mindene és 1 lépést sem tenne nélküle, folyton hurcolja mindenhová és senkinek sem volna képes leadni az "őrizetét". Valamiért annyira visszataszító számomra az, amikor valaki ennyire, már-már betegesen ragaszkodik a gyerekéhez. Ezzel csak én vagyok így? Talán az a baj, hogy még nincs gyerekem és még nem tudom milyen az? Lehet én is ilyen leszek? Én úgy gondolom, hogy én gyakran fogom például a nagyszülőkre bízni a gyerekemet egészen kicsi korától. Én nem szeretném, ha teljes egészében megváltozna az életem, az életritmusom csak azért, mert lesz egy gyerekem. Szerintem nem kell magamat alárendelnem és nem kell mindenről lemondanom az ő érdekében - mellesleg nem is gondolom, hogy a gyereknek az lenne az érdeke, hogy anyuci mindig ott legyen mellette. Mit gondoltok erről?

2012. aug. 13. 17:15
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
52%

28: "Úgyhogy egyébbként, ha nem élnék 15 éve párkapcsolatban, férfiként én is ezerszer inkább a kérdező-típusú lánynál állnék sorba a normális családi élet reményében, és nem egy "anyatigrisnél".."


Pedig az ilyen hozzáállású nőkből mint a kérdező lesznek a legnagyobb anyatigrisek, akik felnyársalnak, ha csak csúnyán nézel a babucikájára. Láttam már ilyet a baráti körben. Én a gyerekek előtt sem gondoltam, hogy a gyerekkel csak összenőve lehet létezni, de nem is kaptam idegbajt minden apróságtól ami a közelembe került. Vannak helyek, ahová nem illendő gyereket vinni, vagy hagyni hogy másokat zavarjon, a felügyelet nélkül sikoltozva rohangászó aprónépet én sem csípem (illetve inkább a szüleiket). Ez nálam a szülés után sem változott.


De a kérdező se teljesen százas. Azért nem mindenkinek ugrik a nagyszülő, sok anyának már az is mission impossible, hogy a gyerekért valaki elmenjen a bölcsibe és vigyázzon addig, amíg hazaér a munkából.

2012. aug. 13. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
100%

30: "ismerek egy párt, akiknek most 3 hónapos a babájuk. anyós, anyuka közel lakik, ha a fiatalok szeretnének néhány órát kettesben tölteni távol a világ és a gyereksírás zajától, akkor a nagyik rekordsebességgel ugranak, hogy unokázhassanak egyet"


A közvetlen környezetemben rajtam kívül még egy családot ismerek, ahol a nagyi tud ugrani, amikor anyuka hívja. A többi családban a nagyi még dolgozik, vidéken él és a fiatal párnak csak Budapesten akadt munka, na és van olyan is, aki ápolásra szorul. Van még olyan is, akire egy fehéregeret sem lehet bízni és a saját fia nem érti, hogy maradtak mellette életben...


"egy gyerek sokkal könnyebben szocializálódik, ha már baba korától sok ember veszi körül, nem csak a 4 fal közt van az anyjával."


Pontosan így van! Ezért is viszi magával néhány anyuka a gyereket, hogy ne a 4 fal vegye körül, hanem emberek között szocializálódjon.

2012. aug. 13. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 A kérdező kommentje:

Kikérem magamnak, hogy én is ilyen nővé válok majd :) Ez szerintem nem kérdés és főleg nem egy vadidegen fogja megállapítani rólam pusztán annyiból, hogy analizálja néhány mondatomat.

Te is leírtad, a gyerek nem való bizonyos helyekre. Ez tény, nem vita tárgya.

A nagyszülő probléma pedig elhiszem, hogy sokaknál létezik, én nem így nőttem fel és a környezetemben sincs abból gond, hogy nagyszülőhöz adni a gyereket (talán mert pesti vagyok?).


És eddig ezt akartam körül írni, amit a 29-es megírt: az az ellenszenves, amikor egy nő nem tud létezni a gyereke nélkül. Ez tök gáz szerintem. Szül egyet aztán onnantól ő csak anya és semmi más. Pedig nem csak anyának kéne lenni, pláne nem a nap 24 órájában a hét minden napján. Aztán az ilyenek rinyálnak, ha a férjük elhagyja őket, vagy csak máshol keresi a boldogságot. Csodálkoznak? Senki sem vágyik arra, hogy a feleségével csak a gyerekkel együtt kerüljön kontaktusba.


Úgyhogy kétlem, hogy ez a véleményem, nézőpontom változna attól, hogy nekem is lesz egy gyerekem. Vagyok annyira intelligens, hogy tudjam, mit és hogyan kell tennem és nem csak a gyerek körül kell hogy forogjon a világ. Igen, most hogy mondom, talán az intelligencia. Talán az ősi mentális képességek miatt lesz valakiből ősanya...

2012. aug. 14. 09:43
 34/55 anonim ***** válasza:
69%
Az ominózus eset ahogy én emlékszem az volt,hogy az esküvős pár mondta,h ne vigyék a gyereket! Hát én úgy érzem ez a nonszensz,h meg akarják mondani,hogy mit teszel. Le lehet passzolni a gyereket,persze szép elképzelések. DE! Az egész kis kirohanásod akkor nyer értelmet,ha neked is lesz gyereked. Addig csak fölösleges észosztás és ítélkezés mások felett! Ne fájjon már neked az,h mások hogyan viselkednek a saját gyerekükkel! Én is hagyom néha a nagyszülőknél,de nem szívesen teszem olykor,mert ők már nem fiatalok! és ne az ők teendőiket növeld már,csak mert nem vagy képes elfogadni,hogy ha gyereked van változni fog az életed! Térjünk vissza erre,ha gyereked lesz!:-)
2012. aug. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 A kérdező kommentje:
Nem az észt osztom, hanem leírtam, hogy mit tartok ellenszenvesnek. Amúgy szép volna a szent beszéded, ha te például nem ítélnéd el azokat az anyákat, akik alig, vagy nem foglalkoznak a gyerekükkel. Úgyhogy hadd legyenek nekem is előítéleteim - és főleg hadd legyen véleményem :)
2012. aug. 14. 10:38
 36/55 A kérdező kommentje:
És mellesleg pont ez a reakció a visszataszító, amit te tanúsítasz az esküvős témával kapcsolatban. Senki sem akarja megmondani, hogy mit csinálj, viszont azt a vendéglátók igenis eldönthetik, hogy kit, milyen korosztályt látnak szívesen. Az ő esküvőjük, te alkalmazkodsz. Ha nem vagy hajlandó 1 napra elszakadni a picinyedtől, akkor megköszönöd szépen a meghívást és mondod, hogy nem fog menni. Ilyen egyszerű. De ne köpködjél másra csak azért, mert ő nem akar az esküvőjén se gyereksírást, se azt nem akarja, hogy hamar lelépjenek a gyerekes ismerősök, mert már hisztizik a poronty. És megint csak ott tartunk, hogy egyesek képtelenek létezni a gyerekük nélkül és vérig vannak sértve, ha valahová nem vihetnék magukkal. Nonszensz.
2012. aug. 14. 10:42
 37/55 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem te szimplán irigy vagy, amikor nem volt még gyerekem, nálam téma se volt, hogy ki milyen anyuka.Gondolom még párod sincs, mert kötve hiszem, hogy egy ilyen besavanyodott, rosszindulatú nő kéne valakinek, aki csak fröcsög másról, miközben dunsztja sincs, hogy mi van a háttérben, sőt, úgy, hogy gyereke sincs, kritizál. Tudod, majd ha lesz neked is, akkor talán értelmesen is hozzá tudsz szólni és nem használsz ilyen kifejezéseket.
2012. aug. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 A kérdező kommentje:
:D
2012. aug. 14. 12:23
 39/55 anonim ***** válasza:
51%
Pedig szánalmas vagy, én speciel csak röhögni tudok az ilyen nőkön, nagyon sajnállak.
2012. aug. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
44%

Kedves #31-es válaszoló, nyilván megesik néha a pálfordulás esete is, máskor meg nem. Tudod, anyámék is anno tizenévesen naponta elmondték, hogy "most még nem érted, de MAJD HA... MAJD AKKOR... megérted, hálás leszel" és hát az a MAJD még nem jött el, holott már lassan a félszázhoz közelítek:(


A kérdező meg szerintem a saját egyedi stílusában ugyan, de egy létező, sokakat foglalkoztató problémát vetett fel, ami már elérte a negatív társadalmi jelenség szintjét, hisz nem kevéssé az "ősanyucik"-nak köszönhetően az anyaság társadalmi megitélése láthatóan egyre rosszabb. Érted, én magam sem vagyok egy babó-fetisista, de már rosszul vagyok azoktól az indulatoktól néha, amivel a gyerekes nők kapcsán találkozom...


Szóval tisztán látszik, hogy ezzel a dologgal kezdeni kell valamit, már ha az a cél, hogy ne legyen totál ciki gyerekeket vállalni...

2012. aug. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!