Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért érzek ellenszenvet,...

Miért érzek ellenszenvet, mikor így látok anyukát és gyerekét?

Figyelt kérdés
Valami miatt ellenszenvet érzek, amikor babával látok egy nőt. Mármint nem csak úgy az utcán, hanem mondjuk ha tudom a nőről, hogy az ő kicsikéje a mindene és 1 lépést sem tenne nélküle, folyton hurcolja mindenhová és senkinek sem volna képes leadni az "őrizetét". Valamiért annyira visszataszító számomra az, amikor valaki ennyire, már-már betegesen ragaszkodik a gyerekéhez. Ezzel csak én vagyok így? Talán az a baj, hogy még nincs gyerekem és még nem tudom milyen az? Lehet én is ilyen leszek? Én úgy gondolom, hogy én gyakran fogom például a nagyszülőkre bízni a gyerekemet egészen kicsi korától. Én nem szeretném, ha teljes egészében megváltozna az életem, az életritmusom csak azért, mert lesz egy gyerekem. Szerintem nem kell magamat alárendelnem és nem kell mindenről lemondanom az ő érdekében - mellesleg nem is gondolom, hogy a gyereknek az lenne az érdeke, hogy anyuci mindig ott legyen mellette. Mit gondoltok erről?

2012. aug. 13. 17:15
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
76%
Kérdező, értem a felvetésed, és az #1-es válaszoló válaszával értek egyet. De megnyugtatlak azért, csak a nők egy része válik a ded ülepét elhagyni képtelen "ősanyucivá", azért akadnak normális csajok is, akik a gyerekben párjukkal közös szerelmük gyümölcsét, a család egy újabb tagját látják, és nem valami fétist. Utóbbira - némileg érthető módon - azok hajlamosabbak inkább, akik különböző okokból (akár biológiai, akár egzisztenciális) hosszú ideig, évekig vártak egy gyerekre, volt idejük ezalatt felépítgetni a saját kis légváraikat.
2012. aug. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
28%

bennem is ellenérzést kelt az ilyesmi.

ma voltunk turiban anyummal. egyszer csak azt vettem észre, hogy egyre több kiskölök rohangál fel s alá az üzletben, üvöltenek, ordítoznak, visongatnak.

volt egy nő, 2 kisfiúval. a srácok gondolom már rohadtul unták az egészet, és verekedtek. anyuka néha odabökte neki, h ne verekedjetek, és válogatott tovább a ruhák közt.


komolyan, én az ilyen helyekről kitiltanám a nem babakocsival érkezőket. mert persze amíg pár hónapos, és szépen elvan magában, vagy alszik, addig oké, mert nem futkos. de onnantól, h megtanul járni, nem hinném, h ez a normális délután program egy gyerekkel.

plázában volt az üzlet, asszem ott van valami játszóház is. 1-1.5 órát csak ki bír fizetni, ha már shoppingolni van pénze...


ha anya leszek, tuti, h rábízom nagyira, apjára, bébisintérre a gyerekemet, vagy akkor megyek, amikor oviban lesz, hogy ne menjek mások agyára, valamint a saját gyerekemet sem kínoznám egy ilyen -számára dögunalmas- programmal.


anno engem is rábízott a nagyimékra anyum, már egészen pelenkás koromtól kezdve. jól elvoltam velük, addig ő tudott menni tanfolyamra, ügyet intézni, stb. nem attól lesz valaki egészséges lelkű, ha az anyja cipeli magával mindenhova.

2012. aug. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
78%
Persze, nem kell magad alárendelni, de nem is a nagyszülőknek szülöd a gyereket. Ha így gondolod, inkább ne is szülj gyereket.
2012. aug. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 A kérdező kommentje:

Nem a nagyszülőknek szülnék, hiszen nem nekik kell eltartani és felnevelni a gyereket. Nem kell ennyire végletesen gondolkodni. Nonszensz az, amikor még a nagyszülőknek sem adnék le Istenért sem, inkább elviszik magukkal és ott "rontják a levegőt", pl egy színházban, moziban, egyéb helyen, ahová az ember nem azért megy, hogy gyerekbömbölést hallgasson. Sokan nincsenek azzal tisztában, hogy egy gyerek nem való bizonyos helyekre. Azt hiszi a legtöbb, hogy ha már megszülte, akkor hadd vigye oda, ahová akarja. És ez ellenszenves.

A nagyszülő pedig azért nagyszülő, mert van unokája, akit imád és szeretne minél több időt vele tölteni (jó esetben), úgyhogy nem gondolom kihasználásnak azt, ha hozzájuk passzolják le alkalomadtán :)

2012. aug. 13. 18:19
 15/55 anonim ***** válasza:
81%
Már megint ez a sarkÍtás, szerintem moziba gyerekfilmekre viszik nem felnőttre, szÍnházba úgyszintén. Egyébként pedig miért baj, hogy ő lemond sok mindenről a gyereke miatt, inkább, mint egy lepasszolós, gyereket azért szülő, mert kell, nő legyen valaki.Egyébként pedig, ha áruházba látod, lehet, sőt biztos, hogy a gyereknek is vásárol, gondolom a méret miatt viszi a gyereket.
2012. aug. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
86%

Még ha ismerősökről beszélnél, akiről tudhatnád 100%-ra, miért van mindig vele a gyereke.

De egy idegennél: honnan veszed, hogy nem adná le néha a picit, hogy magában lehessen? A homlokára van írva? Honnan tudod, hogy van-e egyáltalán nagymama, aki vigyázzon rá, vagy a közelben bárki, akire hagyni tudná? Biztos lehetsz benne, nem mászkálna senki hivatali ügyekben is gyerekével mindenhova, ha valakire rá tudná bízni...

De egyénként is, ha szeret a kicsivel lenni, ahhoz neked mi közöd van?

2012. aug. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 A kérdező kommentje:

"Mármint nem csak úgy az utcán, hanem mondjuk ha tudom a nőről, hogy az ő kicsikéje a mindene ..."


Nem vadidegenekről beszélek. A színházas, mozis téma pedig sajnos nem ritkaság. Lásd azt a gyökeret, aki a 6 hónapos gyerekét elvitte a Batman filmre ahol lövöldözés is volt. Vicc. És a legtöbb bizony le tudná passzolni valahová, de dafke nem teszi, mert 2 lépés távolságra nem hagyja el az ő kis babáját. Lásd az esküvős példát, amit említettem. Szó sincs arról, hogy nem volna hová vinni, szimplán nem akarja. Ennyi. És ez az unszimpatikus és ellenszenved.

2012. aug. 13. 18:42
 18/55 anonim ***** válasza:
48%

Igazad van. Ma sokan akkor tartják magukat jó anyának,ha éjjel-nappal a gyerek mellett vannak!

Igaz,hogy egy kisbabával sokat kell törődni. De hamar le kell szoktatni az éjszakai evésről,nem kell azonnal felvenni,ha sírdogál. Hagyni kell,hogy az ágyában egyedül is ellegyen. Ha már nagyobb,játsszon egyedül. Ha hisztizik,akkor nem engedni neki. Megtanítani neki,hogy nem az történik,amit ő akar.

Akkor az anyukának van ideje a munkáját elvégezni,a férjével is beszélgetni,délután saját magával törődni. Akkor is,ha nincs nagymama.

Csak ezt sokan nem akarják belátni. Pedig így saját maguknak és a gyereknek is rosszat tesznek.

2012. aug. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
37%

"Egyébként pedig miért baj, hogy ő lemond sok mindenről a gyereke miatt, inkább, mint egy lepasszolós, gyereket azért szülő, mert kell, nő legyen valaki"


Hát azért amikor a nő büszkén vallja, hogy ő még "sz*rni" sem tud a gyerek miatt, mert annyira lefoglalja, és a többi meg áhitatosan bólogat hozzá, az szerintem nem kéne, hogy normális legyen...

Én egyetértek veled kérdező. Engem is taszítanak az ilyen nők, nem akarok ilyenné válni, ezért sem vonz a gyerekvállalás.

2012. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
49%

"mellesleg nem is gondolom, hogy a gyereknek az lenne az érdeke, hogy anyuci mindig ott legyen mellette. Mit gondoltok erről?"


Miért a gyereknek mi lenne az érdeke, ha nem az, hogy az anyja mellette legyen. Ok, hogy néha nagyinál van, de nem lehet mindennap lepasszolni.

2012. aug. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!