Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Miért érzek ellenszenvet,...

Miért érzek ellenszenvet, mikor így látok anyukát és gyerekét?

Figyelt kérdés
Valami miatt ellenszenvet érzek, amikor babával látok egy nőt. Mármint nem csak úgy az utcán, hanem mondjuk ha tudom a nőről, hogy az ő kicsikéje a mindene és 1 lépést sem tenne nélküle, folyton hurcolja mindenhová és senkinek sem volna képes leadni az "őrizetét". Valamiért annyira visszataszító számomra az, amikor valaki ennyire, már-már betegesen ragaszkodik a gyerekéhez. Ezzel csak én vagyok így? Talán az a baj, hogy még nincs gyerekem és még nem tudom milyen az? Lehet én is ilyen leszek? Én úgy gondolom, hogy én gyakran fogom például a nagyszülőkre bízni a gyerekemet egészen kicsi korától. Én nem szeretném, ha teljes egészében megváltozna az életem, az életritmusom csak azért, mert lesz egy gyerekem. Szerintem nem kell magamat alárendelnem és nem kell mindenről lemondanom az ő érdekében - mellesleg nem is gondolom, hogy a gyereknek az lenne az érdeke, hogy anyuci mindig ott legyen mellette. Mit gondoltok erről?

2012. aug. 13. 17:15
1 2 3 4 5 6
 21/55 A kérdező kommentje:
A mindig szó jelent neked valamit? A hozzászólásodból látom, hogy nem. Erről nem én tehetek.
2012. aug. 13. 20:05
 22/55 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező borzasztó ellenszenves ez a hangnem, ahogy a gyerekes anyákról írsz. Mi az, hogy kölyke, meg hogy kipottyantotta..stb...? Majd ha lesz gyereked rájössz, hogy teljesen megváltoztatja az ember életét meg az életritmusát a gyerek. Nem tudom hány éves vagy, és lesz e valaha gyermeked de meglátod, hogy az ember gondolkodását meg értékrendjét mennyire átformálja az ha gyereke születik. Nem alárendelésről meg lemondásról szól, hanem egészen egyszerűen egy szülő úgy érzi, hogy a gyerekével jó lenni, és ez számára a legfontosabb a világon. Persze nem arról van szó, hogy pár hónapos csecsemőt színházba meg moziba kell hurcolni, de ha meghívnak valahová vendégségbe és kijelentik, hogy nem vihetem a gyerekemet akkor én sem megyek. Majd meglátod. Hány éves vagy?
2012. aug. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
100%
Te eléggé sarkÍtasz,anyuka, aki elvitte a 6 hós gyerekét a Batman-re az nem normális, kötve hiszem, hogy ezt sokan csinálnák.És hidd el, aki nem passzolja le, az nem tudja, te se tudhatod, hogy nagyszülők akarnak e rá vigyázni. Elég macera egy gyerek, lehet, hogy a nagyi öreg és nem bÍznak benne.
2012. aug. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 A kérdező kommentje:

Teljesen mindegy, hogy én hány éves vagyok. Ha az volna a természetes "anyai ösztön", amiket leírtam, és amit ellenszenvesnektartok, akkor nem volnának másfajta anyák. De hál' Istennek nem ez a helyzet. Vannak normálisak, olyanok, akik nem őrülnek meg egy gyerekszüléstől és nem válik a nap 24 órájának középpontjává a gyerekük.

Bizonyára változnak dolgok, de akkor sem volna szabad MINDENT felborítania a gyerek érkezésének és mindent úgy szervezni/rendezni, hogy a gyerek a központ. Éppen ezért nonszensz az, ha valaki nem képes egy meghívásra EGYEDÜL (vagy a párjával) elmenni és inkább visszamondja, csak ne váljon el egy estére a picinyétől.... hányinger.

2012. aug. 13. 20:19
 25/55 anonim ***** válasza:
73%
Én nem nézek le senkit, mert gyertektelen, de az ilyen mentalitású emberek, mint te, borzasztóak. Amikor nem volt gyerekem, nem foglalkoztam más anyukákkal, nemhogy kérdést tegyek fel, ráadásul szidjak valakit, akit nem is ismerek. Ha nem akarod a szánalmas életritmusodat feladni, akkor te ne pottyants kölyköt a szüleid nyakára, lehet ők már pihenni szeretnének és nem a kipottyantott gyerekedre vigyázni.
2012. aug. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
93%
en elviselnem azt is hogy egy perc szabadidom se legyen a gyerekemtol csak mar jonne a babo de nem akar :(
2012. aug. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
47%
Egyébként pedig ez neked probléma, feleslegesen savanykodsz itt, mert ők most is boldogan szuszognak a gyerekkel. Ha hányingered van, akkor magadtól van, mert neked probléma ez, nem nekik.
2012. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
48%

"mert ők most is boldogan szuszognak a gyerekkel." - ja, egy részük... a többségük meg egymást hergeli az ilyen és hasonló fórumokon a "megcsalt a szemét párom" - "rugd ki" stílusban, lásd válási statisztika.

Mert hát cseppet sem kettős mércés kicsiny világukban a "szexuál-szteroidok hatása a női szervezetre" c. kérdéskört anyai ösztönnek hívják, és rögvest hasra kell esni előtte mindenkinek, a "szexuál-szteroidok hatása a férfi szervezetre" c. kérdéskörnek a "szemét pasi már megint a farkja után megy" névre hallgat, és azonnal meg kell torolni...

(kiváncsi lennék mit szólának az érintett csajok egy 3 napos szerepcseréhez, amikor a férfi ösztöneit kellene tisztelni, és a nőknek magyaráznánk el, hogy hogyan kell uralkodniuk az anyai ösztönökön)


Úgyhogy egyébbként, ha nem élnék 15 éve párkapcsolatban, férfiként én is ezerszer inkább a kérdező-típusú lánynál állnék sorba a normális családi élet reményében, és nem egy "anyatigrisnél"... kár, hogy ez nincs valahogy előre kiírva a csajokra, mert bekövetkezne a bugyuta samponreklán a 2 egymás mellett sört csapoló böfésnővel... a reménybeli anyatigriskék meg megmaradnának reménybelinek... az ország boldogság-indexe meg a jelenlegi kb -125. helyről meredek emelkedésbe fogna:)))


De egyébként az anyamacskát, amelyik 5-öt kölykedzett, és mellette eljár egerészni, hogy szoptassa őket, és nevelgeti, ahelyett, hogy a kandúrt szivatná maximálisan tisztelem, nem létező kalapot levéve hordom neki a csirkemájat. Na, ezzel szemben a homo sapiens anyái között ha szerencsére nem is ritkán, de ritkábban találkozom a tiszteletre méltó figurával.


Egyébként a kérdező problémája annyira nem egyedi, hogy most adták ki pár napja a Googée Crome-hoz az unbaby.me alkalmazást, ami arra szolgál, hogy az ősanyucik virtuális térben elkövetett rémtetteitől szabadítson meg minden tőlük különböző jámbor lelket.

[link] :)))


Na, lehet ide lőni:))

2012. aug. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
100%

" Lásd azt a gyökeret, aki a 6 hónapos gyerekét elvitte a Batman filmre ahol lövöldözés is volt"


De ez nem Magyarországon volt! Komolyan, látott már valaki FELNŐTT filmre bevitt babát ITT MAGYARORSZÁGON???? Én soha. 3-4 éves volt a legkisebb, de azok is gyerekfilmen.

Színházban sem láttam soha, csakis gyerekelőadáson.


Bizonyos helyeken tényleg zavaró lehet egy pici, de ez már nálad valami paranoia, hogy mindenhová gyereket képzelsz? Már direkt hergeled magad....

2012. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
32%

na, megjöttek az ősanyák, riadó! :D


magamat köpném szembe, ha ilyen gyereket folyton tutujgató anya válna belőlem. leégne a bőr a képemről, nem beszélve arról, h tuti minden ismerősöm lenézne, ha túlaggódós, gyerek nélkül létezni nem tudó ember válna belőlem.

az nem is én lennék. :D

ismerek egy párt, akiknek most 3 hónapos a babájuk. anyós, anyuka közel lakik, ha a fiatalok szeretnének néhány órát kettesben tölteni távol a világ és a gyereksírás zajától, akkor a nagyik rekordsebességgel ugranak, hogy unokázhassanak egyet :) sztem ez a normális. itt nem lepasszolásról van szó, hiszen sztem minden nagymama imádja az unokáját pátyolgatni, dajkálni, és egy kapcsolatnak is jót tesz, ha nem csak a gyerek van a központban.

egy gyerek sokkal könnyebben szocializálódik, ha már baba korától sok ember veszi körül, nem csak a 4 fal közt van az anyjával.

2012. aug. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!