Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A feleségem egyre jobban...

A feleségem egyre jobban elhanyagolja magát, én pedig egyre rosszabbul érzem magamat a házasságunkban. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok, előtte 2 évig jártunk. Egyetemi edzőteremben ismerkedtünk meg. 10 éve még nem volt akkora fitnesz-mánia, mint most, de az egészséges életmódról, a sportról nagyon hasonlóan gondolkodtunk. Ő is szorgalmas volt nagyon a tanulmányokban és a munkában is, én is. Sokáig mi voltunk azok, akiket megnéztek a strandon, és akit az elhízott emberek gyűlöltek mindenféle ismeretség nélkül :)


Az utóbbi 1 évben azonban a feleségem teljesen megváltozott. Felszedett magára kb 15 kilót, otthagyta a munkahelyét egy jobb állás miatt (ami végül nem jött be), teljesen elhagyta magát. Én takarítok, gyakorlatilag már én vagyok a háziasszony is amellett, hogy napi ~10 órákat dolgozom. Ő csak a tévé előtt ül, zabálja azokat a kajákat, amiket 2-3 éve meg sem ettünk volna. Leültem erről beszélgetni vele, ő úgy érzi, hogy túlreagálom az egészet, meg nem fog elmenni nettó 100-ért dolgozni sehova. Ez a mentalitás NAGYON nem azé a nőé, akibe beleszerettem. Én este érek haza, megcsinálom a kaját, elmegyek edzeni, sohasem voltam még ennyire jó formában, míg a feleségem egész nap "pihen" és nem csinál semmit. Egyre kevésbé kívánom testileg is.


Mégis mit kéne tennem?


2013. febr. 13. 18:53
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
67%

De ez a tünet nem szimpla "nincs kedvem semmihez". Jó persze neten át nincs diagnózis, pár mondatból meg pláne nincs.

De nekem az a gyanúm, hogy ez a kiégés, a burned állapot. El kellene vinni pszichológushoz. Ha kiégés, akkor viszont kezeletlenül 5 év is lehet. Nem gyógyszerekkel kell kezelni, hisz épelméjű, semmiféle gyógyot nem kell adni.

Barátok, közös program, új emberekkel kellene megismerkednie.

2013. febr. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
74%
Pontosan ugyanezt akartam én is írni mint az előttem válaszoló, amiben a feleséged szenved, ez az ún. "burn out syndrome". Rá kell bírni valahogy, hogy szakemberhez forduljon, mert ez komolyabb probléma annál minthogy az ember üstökön ragadja magát és kihúzza saját magát belőle és minden megy tovább.
2013. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim válasza:
90%
Engem érdekelne, hogy beszéltél-e vele?
2013. febr. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
Le leszek pontozva, de: àllítsd vàlasztàs elé, vagy megvàltozik, vagy elvàlsz. És ezt be is tartani. Persze ùgy, hogy segítesz neki:)
2013. ápr. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy ti voltatok az "álompár".

Vajon mindenben beteljesítetted a feleséged vágyait, elvárásait? Vagy csalódást okoztál, és most a kajával vígasztalódik?


pl. Egy ágyban az ellenséggel c. film rendező: Joseph Ruben


Ha te is hibás voltál, még akkor is, én is azt mondom, esetleg menjetek szét. Az sem biztos, hogy te olyan nagy nyeremény vagy neki.


(pl. nekem nem kéne bármelyik üresfejű, érzéketlen nyálgúnár

egy kövér)

2013. ápr. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 A kérdező kommentje:

Már el is feledkeztem erről a kérdésről. Köszönöm mindenkinek a segítséget.


Nem mondanám, hogy unalmas volt ez az utóbbi 2 hónap. Volt egy majdnem két napos beszélgetésünk, ami sok mindenre fényt derített, leginkább arra, hogy mekkora törés volt neki az, hogy ott kellett hagynia a munkahelyét, amit imádott és amibe éveket fektetett bele, és hogy milyen nehéz volt neki feldolgozni a kontrasztot, hogy nekem az utóbbi években nagyon jól alakultak a dolgaim. Úgy érezte, hogy hozzám képest "semmit nem ér", és hogy előbb-utóbb el fogom hagyni, és már nem is szeretem őt. Szinte önmagát ásta egyre mélyebbre a paranoiában és a depresszióban. Az kizárólag az én hibám, hogy ilyen sokáig nem léptem.


Elmagyaráztam neki, hogy szerintem mi volna a megoldás, én mit szeretnék, elmondta ő is, hogy ő mit szeretne.


Azóta két hónap telt el, megjártuk a Gibraltárt, voltunk egy hetet Barcelonában, és azt hiszem, jó úton haladunk afelé, hogy minden rendbe jöjjön. Néha úgy viselkedünk, mint két 18 éves. Én ugyanúgy szeretem, mint akkor, amikor megismertem, és rajta is látom, hogy mennyire odavan értem. Azóta aktívan keres munkát, jövő hétre is van egy interjúja, amit nagyon vár. És újra együtt járunk edzeni :D Egyre többet nevet, sokkal boldogabbnak tűnik most.


Ez volt a kapcsolatunk eddigi legnagyobb válsága, de már kifelé megyünk belőle. Nálam nem opció a válás, én nem azért vettem feleségül, hogy elhagyjam.

2013. ápr. 9. 16:39
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó hallani, hogy rendeződni látszanak a dolgaitok. :)

Minden tiszteletem a tiéd kérdező, kivételes férfi vagy! A feleséged nagyon szerencsés nő, mert te a rossz dolgok ellenére is kiálltál mellette és segítettél talpra állítani!

Remélem, minél hamarabb talál neki megfelelő munkát, és nyithat egy új lehetőség felé a karrierjében.

2013. ápr. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!