Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » A feleségem egyre jobban...

A feleségem egyre jobban elhanyagolja magát, én pedig egyre rosszabbul érzem magamat a házasságunkban. Mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk házasok, előtte 2 évig jártunk. Egyetemi edzőteremben ismerkedtünk meg. 10 éve még nem volt akkora fitnesz-mánia, mint most, de az egészséges életmódról, a sportról nagyon hasonlóan gondolkodtunk. Ő is szorgalmas volt nagyon a tanulmányokban és a munkában is, én is. Sokáig mi voltunk azok, akiket megnéztek a strandon, és akit az elhízott emberek gyűlöltek mindenféle ismeretség nélkül :)


Az utóbbi 1 évben azonban a feleségem teljesen megváltozott. Felszedett magára kb 15 kilót, otthagyta a munkahelyét egy jobb állás miatt (ami végül nem jött be), teljesen elhagyta magát. Én takarítok, gyakorlatilag már én vagyok a háziasszony is amellett, hogy napi ~10 órákat dolgozom. Ő csak a tévé előtt ül, zabálja azokat a kajákat, amiket 2-3 éve meg sem ettünk volna. Leültem erről beszélgetni vele, ő úgy érzi, hogy túlreagálom az egészet, meg nem fog elmenni nettó 100-ért dolgozni sehova. Ez a mentalitás NAGYON nem azé a nőé, akibe beleszerettem. Én este érek haza, megcsinálom a kaját, elmegyek edzeni, sohasem voltam még ennyire jó formában, míg a feleségem egész nap "pihen" és nem csinál semmit. Egyre kevésbé kívánom testileg is.


Mégis mit kéne tennem?


2013. febr. 13. 18:53
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%

Vidd el vacsizni, túrázni, vagyegy hosszú hétvégére, ahol kiszakad a megszokott körülmények közül,és talán jobban tudtok beszélgetni. Ha ez nem jön be, akkor legyél drasztikusabb: költözz külön szobába, és csak ott takaríts, csinálj csak annyi kaját, ami neked elég, ha a barátaitok tudnak erről a helyzetről, hívd meg őket és szórakozzatok-de a feleséged nélkül. Ha a normál érvekre nem reagál, talán erre fog. DE semmiképpen ne szidd őt le, ne ordibálj vele, és ne éreztesd, hogy téged ez mennyire bánt, mert abból amit leírtál, szerintem valami lelki gondja van, és ezzel csak még jobban tetéznéd a bajait.


Esetleg ha még nincs, és em vagytok allergiásak, szerezzetek be egy háziállatot, nagyon sokat ud segíteni, főleg, amíg te nem vagy otthon. Vagy keress neki hobbit (nylván ő ilyen állapotban nem fog magának), akármilyen kézimunka, nyelvtanulás (ami még a munkahely-kereséshez is jól jöhet), kertészkedjen, vagy olvasson könyveket, stb...


Sok sikert!

2013. febr. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, tényleg. Ma este le fogok ülni vele erről beszélni. Én még mindig szeretem, és baromira vissza akarom kapni a régi "őt".


Külföldi út nekem is eszembe jutott, a Gibraltári-szorost akarta mindig is megnézni, már lassan odáig jutottam, hogy veszek két jegyet, és jövő héten indulunk...

2013. febr. 13. 19:23
 13/27 anonim ***** válasza:
79%
Én személy szerint nagyon kíváncsi vagyok,úgyhogy ha megtennéd írj majd hogy mire jutottatok :)
2013. febr. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
15%
100-ért nem menne el dolgozni? Én ultimátumot adnék neki, takarodjon!
2013. febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

rendben, írok majd, hogy mi volt.


#14: tisztában vagyok vele, hogy sajnos manapság nagyon sok ember menne el dolgozni nettó 100-ért, olyan röhejes fizetések vannak. a feleségem másfél éve viszont ~300k körül keresett egy hónapban. teljesen biztos vagyok benne, hogy ha elmenne dolgozni valahová a régi bére töredékéért olyan munkát végezni, amit nem szeret és nincs is köze a képzettségéhez, akkor csak rontana a helyzeten, meg a minimális önbecsülésén.

2013. febr. 13. 19:50
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

Azért a sok "add ki az útját", meg "semmirekellő, lelőni" emberkék néha gondolkozzanak!


Az első oldalon páran olyan szépeket írtak (és amit minden elmedoktor ajánlana). Barátok, közös programok, visszaadni az önbecsülését.

2013. febr. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
96%

ma 19:50



Megértem a feleséged teljes mértékben.Bár én férfi vagyok,havi 300 körül kerestem én is.Aztán galyra ment a cég,utánna nekem is elszállt a motíváció és nem voltam hajlandó elmenni havi 100 nettoért,pedig számtalan lehetőségem volt.Elő vettema szakács végzettségem ami már ott hevert a fiókba évek óta és nem is dolgoztam benne.Be íratkoztam egy német tanfolyamra az is motívált és elmentem külfödre szakácsnak havi 450 ezer ft-ért.Az eredeti szakmám nem az.Én szerintem nektek is külföld fele kellene orientálódni.A feleséged nem űfog elmenni havi 100 ezerért abba biztos vagyok és úgy ahogy mondtad a havi 100-ért olyan munka ami nem feküdt nekem,még rontott az akkoriba amúgy sem fényes önbizalmamon.Így engem a pénz nagyon motívált és egyre jobb munkákat kapotam.A feleségednek olyan munka kellene ahol jól tud keresni,ha az csak esetleg kuli munka de mondjuk meg keresi a 300 ezret akkor azt befogja vállalni az tuti és az fogja motíválni.Én külföldöt javaslom,de nem kirándulni,hanem dolgozni...

2013. febr. 13. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Igen, az jó ötlet, hogy leülsz vele beszélni és elmondod neki, hogy amikor megismerkedtetek nem ilyen volt, már csak árnyéka önmagának stb, stb...

Biztasd, támogasd mindenben, amiben csak tudod...

Remélem megoldódik a problémátok és válásról szó sem lesz!

2013. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
nehéz lehet mindkettőtöknek. Rendes vagy h aggódsz érte. próbálj meg beszélni vele h mi lelte..
2013. febr. 13. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

Én mindkettőtöket meg tudlak érteni. Olykor bele-belezuhanok a feleségedéhez hasonló létállapotokba. Ilyenkor semmihez sincs kedvem, kupi az egész ház, gyors kaját és édességet eszem, és a gyereknek mesedvdket nyomok be. Utálom ezeket az időszakokat. Reggel felkelek, nincs egy tiszta tányér sem, a ruhák földön hevernek és nekem máris nincs kedvem az egész naphoz. Valahogy azért csak összeszedem magam, gyerek oviba, én munkába, de mivel a munkahelyemen is szétszórt vagyok ilyenkor, ott is érnek apróbb kudarcok. A délutánt valahogy elvegetálom a gyerekkel, aztán ha elaludt, éjszaka csak nézem a plafont vagy gyékázok, és arra gondolok, de jó most, hogy éjjel van, és nem kell sehol teljesítenem, mert az úgyis csak kudarchoz és önostorozáshoz vezet, és bárcsak sose jönne el a reggel.

Ha lenne mellettem egy olyan férj, aki emellett folyton baszogat is, meg ultimátumokat ad, menthetetlenül benneragadnék ezekben a motiválatlan hangulatokban, és még haragudnék is rá, amiért csak fokozza az elkeseredettségemet. Viszont ha egy olyan férfi van mellettem, aki elvárások nélkül mondja, hogy "gyere, csináljuk együtt" (legyen az sport, önéletrajzírás, főzés, akármi), akkor könnyebben összeszedem magam, de persze így sem egyik napról a másikra, hanem fokozatosan.

Szóval egy társ nagyon sokat tud javítani és rontani is a helyzeten.

Az a jó, ha a társam zsémbeskedés és dorgálás nélkül, szeretettel, viccesen és segítő szándékkal tesz megjegyzéseket a neki nem tetsző dolgokról. Ha fenyegetne, hogy elhagy, helyben kilépnék én a kapcsolatból. Tudom, hogy nehezen elviselhető az ilyesmi. Én is nehezen viselem el magam ilyenkor. Úgyhogy téged is megértelek. Pláne hogy akibe beleszerettem, egy jó ideje alkoholista és céltalan, egész nap csak sörözik a monitor előtt. Dolgozik ugyan, de utálja a munkáját, semmi perspektívája nincs, otthon meg gyökeret ereszt a számítógépnél. De nem bántom őt, inkább próbálom kitalálni, mi villanyozná fel. Hívtam futni, nem jött. Hívtam úszni, nem akar. Hívtam kirándulni, koncertre, utazni, nem volt kedve. Viszont láttam, hogy sok sziklamászós dokumentumfilmet nézett, úgyhogy elhívtam falat mászni (nem úgy hogy "mozdulj már ki végre te szerencsétlen", hanem mintha én akarnék nagyon menni, és jöjjön el velem), és arra végre nagy nehezen beadta a derekát. Ha nem szeretném ennyire, akkor viszont nem erőlködnék, lelkiismeretfurdallás nélkül elhagynám. Neked kell tudnod, hogy elég kedves-e a szívednek a feleséged ahhoz, hogy kitarts. De azt tartsd szem előtt, hogy baszogatások és fejmosások sosem tettek még senkit boldoggá, kiegyensúlyozottá, és motiválttá, ellenben elmérgesítik a kapcsolatokat.

2013. febr. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!