Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Édesapám elhagyott amikor...

Niki0304 kérdése:

Édesapám elhagyott amikor megszülettem. Hosszas nyomozás után sikerült kideritenem hogy hol lakott. De pár éve ő meghalt. Engem nem kellett volna értesíteni arról, hogy meghalt az apám? Nem örökbeadott hogy ne tudjak róla, csak nem akart felnevelni.

Figyelt kérdés

2014. júl. 7. 21:06
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Dehogy haladtam előre, még csak azon gondolkozom milyen hangnemben írjam a levelet, meg hogy van-e egyáltalán értelmemfoglalkozni az egésszel. Amilyen infókat kaptma elég nagy hercehurca lesz az egész. Azt azért megvárom hogy a közjegyző mit válaszol és felelőségre vonomom az biztos
2014. júl. 10. 06:41
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen hivatalos hangnemben írd a levelet, kb. ebben a stílusban:

Tisztelt Dr.XY közjegyző Úr!


201.. év ...hó .... napján szereztem tudomást arról, hogy édesapám, néhai XZ, 201.. év ....hó.... napján elhunyt. Azért fordulok Önhöz, mint illetékes közjegyzőhöz, hogy szíveskedjen tájékoztatni arról, hogy ilyen esetben mi a teendő, ugyanis XY a vér szerinti édesapám, így én is a törvényes örökösök közé tartozom, de édesapám haláláról mégsem kaptam értesítést. Levelemhez csatolom a születési anyakönyvi kivonatomat, mely hitelesen bizonyítja fenti állításomat.

Dátum, aláírás


Plusz én még küldenék egy ilyen levelet annak az önkormányzatnak, mely a hagyatéki leltárt felvette, ugyanis amikor édesapád meghalt, akkor kellett, hogy ilyen készüljön. Tudjanak már róla ők is, hogy Te kimaradtál.

2014. júl. 10. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
Többnyire akkor szokott ez előfordulni, ha az apa nem abban a városban született/házasodott/halt meg, mint ahol a gyereke született. Tehát mondjuk apuka Szarvason született, Kecskeméten nősült, Pesten halt meg, de a gyerek Szegeden született, akkor a szegedi anyakönyveket nem nézik meg, hisz születhetett volna bárhol máshol is. Most próbálják egységessé tenni az anyakönyvezést ilyen szempontból, de eltart egy darabig míg átjárható lesz a rendszer és pl. a pesti anyakönyvvezető látja az összes városban született lehetséges örököst. Ugyanakkor emiatt simán lehet új hagyatékit kérni.
2014. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Azt ne felejtsd el,hogy ahogy a jó dolgokat, úgy a rosszat is lehet örökölni....hitel,egyéb adósságok...stb.
2014. júl. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

12-esnek!


Az önkormányzat egy hónapra kiteszi a hirdetőtáblán, ha nem ismert az örökös. A hónap leteltével meghozzák a döntést. Oszt annyi.

2014. júl. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!