Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a családot a tárgyi ajándékozásról?

Figyelt kérdés

A párommal egy pici lakásban élünk. Igyekszünk minél minimalistábban kezelni a lakhelyünket, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy telezsúfolt kis lyuk - alaposan megválogatjuk, hogy milyen tárgyak kerüljenek be az otthonunkba, és minimalizáljuk a számukat. A mi részünkről ez tök jól működik, egy bökkenő van csak: a családjaink.

Mindkettőnk családja foggal-körömmel ragaszkodik a tárgyi alapú ajándékokhoz (bögre, plüssállat, díszlámpa, képkeret, hasonlók), amiket nagyon nem tudunk hova tenni.

Természetesen már beszéltünk velük, hogy nem ragaszkodunk a tárgyak ajándékozásához - sőt, őszintén szólva ahhoz se, hogy bármiféle ajándékot kapjunk csak azért, mert az év x. napja van - de valahogy nem megy át az üzenet, továbbra is veszik a holmikat. (Volt, aki bólogatott, hogy "persze, persze, érthető", majd a következő ünnepre ugyanúgy vett valamit, volt aki csak bambán nézett és látszott hogy egyszerűen nem tudja értelmezni azt, hogy ünnep ajándék nélkül, volt aki azzal jött, hogy "ugyan már, voltam nálatok, csomó helyetek van", szóval változatos okokból nem működik.)

Most elég "szívtelen" módon tudjuk megoldani a problémát: többnyire továbbajándékozzuk a cuccokat, mert képtelenség mindent megtartani, de ez olyan rossz érzés igazából, mert tudom hogy például a nagymamám jót akart nekem, amikor megvette azt a képkeretet, én meg "lepasszolom", ráadásul így értelme sincs, hogy arra költsék a pénzüket, hogy számukra idegen emberek kapjanak ajándékot...

Hogy tudnánk megértetni velük, hogy nem szeretnénk tárgyakat kapni? Van itt esetleg olyan, aki szintén a minimalizmust követi otthon, és találkozott ezzel a problémával? Hogy lehet megoldani?


2019. okt. 15. 09:45
1 2 3 4 5 6
 21/53 A kérdező kommentje:

#20

Értelemszerűen a wellnesst úgy kapták, hogy egyeztettünk, mikor és hova szeretnének menni, ezután foglaltunk, az utalványt pedig éppen azért kapták, mert így ők dönthetik el, mikor hova használják fel. :)

Nálunk NEM férnek el ezek a szekrényben. Harmadszorra írom: PICI A LAKÁS.

2019. okt. 15. 11:44
 22/53 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk pl elfér, de frászt kapok, ha tárgyi dolgot kapunk. Be van rendezve a lakás, úgy ahogy nekünk tetszik, mi vesszük a dekorációt, nem kell olyan, ami másnak tetszik. Ő is feleslegesen költi a pénzt
2019. okt. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
85%

Exanyósom volt ilyen. Ha még csak egy bögre, vagy valami... Komplett ajándékcsomag: illatgyertya, porcelánpacikuki, giccs, tusicsomag...

A harmadik év után bűntudat nélkül "felejtettem" a vonaton, vasúton, kuka mellett...

Valaki biztos örült neki.

2019. okt. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
87%

Én találkoztam és nagyon idegesítő.

Én sem szerettem tárolni más kacatját.


Mi felajanlottuk, hogy az évi x napon, szemét vásárlása helyett inkább üljünk be valahova közösen egy vacsorára. Természetesen nem felelt meg, mert egy vacsi több idő, kényelmesebb odabszni valami semmitmondó ajándékot.

Innentől kezdve nálam automatikusan ment a szemétbe.

2019. okt. 15. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
33%
Írjatok listát, mit kertek.
2019. okt. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 A kérdező kommentje:
Listát nem nagyon írnánk, mert egész egyszerűen semmit nem kérünk. Minél kevesebb holmi kerül be a házba, annál boldogabbak vagyunk. Ruha az, ami cserélődik és időnként kell új, de azt értelemszerűen magunknak fogunk venni. Meg a kaja, de eddig arra se tudtam eddig rávenni őket, hogy állapodjunk meg egy-egy palack borban, vagy egy doboz bonbonban mint ajándék, szóval kétlem, hogy száraztésztával és szalámival több sikere lenne az ötletnek. Utalványoknak szintén örülnénk, de az se jó nekik, mert "nem személyes".
2019. okt. 15. 11:59
 27/53 anonim ***** válasza:
69%
Akkor mondjátok el többször, és ha mégis adnak, akkor el fogjátok adni és kész.
2019. okt. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
71%

Nálunk meg azon akadnak ki, hogy utalványt adok :D személytelen bla bla bla.

Hiába magyarazom azt vesz rajta ami neki tetszik, vagy amire szüksége van :)

Továbbajándékozást én is tettem már, kettő év múlva vissza adtam annak a ronda pezsgőspoharakat akitől kaptam,szándékosan tettem! és rámszólt nem illik a lakasához, és nem is tetszik neki 🤣 .igy megertette ne ajandékozzon meg :)

Nehez ügy, dobd ki, ajandekozd tovabb ha ennyire ertetlenek a rokonaid :)

2019. okt. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
69%
szerintem az utalvány jobb, mint egy huszadik bögre. ha tudják, hogy melyik lakberendezési helyre szerettek járni, akkor jobb onnan egy utalvány, mint valami, ami ki se raktok.
2019. okt. 15. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
34%

Nekem a Galla jutott eszembe erről a kérdésről. :)

https://www.youtube.com/watch?time_continue=109&v=wmkDCpw0Bmg

2019. okt. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!