Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a családot a tárgyi ajándékozásról?

Figyelt kérdés

A párommal egy pici lakásban élünk. Igyekszünk minél minimalistábban kezelni a lakhelyünket, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy telezsúfolt kis lyuk - alaposan megválogatjuk, hogy milyen tárgyak kerüljenek be az otthonunkba, és minimalizáljuk a számukat. A mi részünkről ez tök jól működik, egy bökkenő van csak: a családjaink.

Mindkettőnk családja foggal-körömmel ragaszkodik a tárgyi alapú ajándékokhoz (bögre, plüssállat, díszlámpa, képkeret, hasonlók), amiket nagyon nem tudunk hova tenni.

Természetesen már beszéltünk velük, hogy nem ragaszkodunk a tárgyak ajándékozásához - sőt, őszintén szólva ahhoz se, hogy bármiféle ajándékot kapjunk csak azért, mert az év x. napja van - de valahogy nem megy át az üzenet, továbbra is veszik a holmikat. (Volt, aki bólogatott, hogy "persze, persze, érthető", majd a következő ünnepre ugyanúgy vett valamit, volt aki csak bambán nézett és látszott hogy egyszerűen nem tudja értelmezni azt, hogy ünnep ajándék nélkül, volt aki azzal jött, hogy "ugyan már, voltam nálatok, csomó helyetek van", szóval változatos okokból nem működik.)

Most elég "szívtelen" módon tudjuk megoldani a problémát: többnyire továbbajándékozzuk a cuccokat, mert képtelenség mindent megtartani, de ez olyan rossz érzés igazából, mert tudom hogy például a nagymamám jót akart nekem, amikor megvette azt a képkeretet, én meg "lepasszolom", ráadásul így értelme sincs, hogy arra költsék a pénzüket, hogy számukra idegen emberek kapjanak ajándékot...

Hogy tudnánk megértetni velük, hogy nem szeretnénk tárgyakat kapni? Van itt esetleg olyan, aki szintén a minimalizmust követi otthon, és találkozott ezzel a problémával? Hogy lehet megoldani?


2019. okt. 15. 09:45
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
20%
Valóban, nálatok ez nincs meg, mert TI nem vagytok képesek örülni annak, hogy ŐK gondoltak rátok. De ha komolyan ekkora gond eltenni az ajándékot és enyhire ocsmány -inak tartjatok, amit kaptok, akkor legközelebb ne is fogadd el, vagy azonnal add vissza
2019. okt. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 A kérdező kommentje:

#41

De értsd már meg, hogy ha valóban gondolnának ránk, akkor nem adnának ilyesmiket.

Anyámnak se adok parfümöt ajándékba, mert tudom, hogy utálja a parfümöket... pedig milyen népszerű ajándék, szóval vehetnék neki, aztán várhatnám hogy örüljön neki. :D


Hát, nagyon úgy néz ki, hogy marad a mostani megoldás, vagy hogy eleve el se fogadom... Örültem volna, ha sikerül valahol a gyökerénél megoldani. :(

2019. okt. 16. 08:43
 43/53 anonim ***** válasza:
78%
Istenem, utolsó válaszoló nem vagy normális. Valami nagyon nem jól mukodik az agyacskádban. Ha valaki nem szeretne ajándékot egy teljesen érhető dolog miatt és ezt kommunikálja, akkor ott nem ez a személy a h*lye. Az, hogy te egy ilyen elmaradott és materiális ember vagy, arra ne legyél büszke, főleg ne magas lóról beszélj, mert nincs igazad. Nem kell elfogadnia ezek után, és teljesen jogosan tenné ezt.
2019. okt. 16. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
22%

Draga 43!


Nem vagyok materialis. Gondolkodó és érző ember vagyok, akit úgy neveltek, hogy az ajándék AJÁNDÉK. Valami, amit azért kapsz, mert gondoltak rád. Nekem ajándék a kavics is, ha azt kapok a szomszéd kisgyerektol, mert emlékszik rá, hogy a múltkor megdicsértem a gyűjteményét. Neked nyilván csak és kizárólag az az ajándék, ami neked tetsző dolog. De nem próbálok meg tovább ereszkedni a ti szintetekre, mert igencsak a nulla alatt mozogtok. További jó fujjozast és dühöngést az ajándékok miatt! 😚

2019. okt. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
26%

De, az vagy. Egy adott intelligencia felett (mint EQ és IQ) az ember el tudja engedni a materiális dolgokat és pontosan tudja, hogy nem azért fontos valaki számára, mert kapott egy parfümöt, hanem azért, mert felhívta és beszélgettek egy fél órát mondjuk. Egy adott intelligencia felett megértik az emberek, hogy ha valaki nem szeretne ajándékot kapni és ezt kommunikálja, akkor megértik.

Szeretnél te a mi szintünkön lenni, de ahhoz 180 fokot kellene fordulnod és rájönnöd, hogy az az értékrend, amit te próbálsz másra ráakasztani, az pont, hogy tiszteletlen és érdektelen a másikkal szemben.

Remélem - a környezetedben lévők érdekében is - hogy egyszer felnősz mentálisan egy érett gondolkodáshoz.

2019. okt. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
0%

🤣🤣🤣🤣🤣🤣😘😘😘😘

Ennyi.

2019. okt. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 A kérdező kommentje:
Közben még mindig várom, hogy hogyan lehet 15ezerből fűtött garázst építeni, de szerintem sose fogom megtudni. :(
2019. okt. 16. 11:33
 48/53 anonim ***** válasza:
100%
Engedd el szerintem kérdező, sajnos a mentális és emocionális kapacitásai miatt nem fogja megérteni.
2019. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/53 anonim ***** válasza:

45, ha megvan a kellò EQ-d, amit emlegetsz, akkor próbálj kicsit a másik helyzetébe helyezkedni.

Igen, az ajándék szuper dolog, aminek örülni kell, mert a másik gondolt rám és törődik velem, és szeretetből adja. HA és feltéve ez így van.

Én imádok ajándékot adni és kapni, és az apróságoknak is örülök, mert azt jelenti, hogy a másik gondolt rám. Én sok időt töltök az ajándékok kiválasztásával, próbálom eldönteni, hogy az ajándékozott minek örülne. Mert örömet szeretnék szerezni, és nálunk ez fordítva is így működik. Lehet, nem mindig jön be a dolog, mert pl nem találjuk el egymás ízlését, de a szándék megvolt.

Egy ilyen esetben igazad van, örülni kell az ajándéknak, mindegy, mi az.


De ha valaki úgy áll hozzá, mint a kérdező családja, hogy szarik bele az egészbe, bemegy a giccsboltba és leveszi az első giccset a polcról, akkor ott nem az ajándékozás öröme a lényeg, csak jó'van karácsony van, tudjuk le ezt is. Ezzel nem AKAR örömet okozni, csak megoldandó feladat, amit a legegyszerűbben el akar intézni - példánál maradva a huszonhatodik bögre vagy cuki képkeret. Itt nem az volt a cél, hogy az ajándékozott örüljön, nem gondolt rá nem törődött vele nem szeretetből csinálja. Csak muszájból.


Érzed a különbséget?

2019. okt. 16. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ha ez nekem szól, akkor ezt teljesen értem. De miért vennél ajándékot valakinek, aki kifejezetten megkért, hogy ne tedd és elmondta az indokot. Nálam, a barátaim körében, sőt, a családi körben is ez úgy működik, működne, hogy "Nem kérek semmit, de nyílt egy új gofris hely, elmehetnénk ketten valamikor". Nem kell ráeröltetlni senkire a nem kívánt ajándékot.
2019. okt. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!