Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet leszoktatni a...

Hogy lehet leszoktatni a családot a tárgyi ajándékozásról?

Figyelt kérdés

A párommal egy pici lakásban élünk. Igyekszünk minél minimalistábban kezelni a lakhelyünket, hogy ne úgy nézzen ki, mint egy telezsúfolt kis lyuk - alaposan megválogatjuk, hogy milyen tárgyak kerüljenek be az otthonunkba, és minimalizáljuk a számukat. A mi részünkről ez tök jól működik, egy bökkenő van csak: a családjaink.

Mindkettőnk családja foggal-körömmel ragaszkodik a tárgyi alapú ajándékokhoz (bögre, plüssállat, díszlámpa, képkeret, hasonlók), amiket nagyon nem tudunk hova tenni.

Természetesen már beszéltünk velük, hogy nem ragaszkodunk a tárgyak ajándékozásához - sőt, őszintén szólva ahhoz se, hogy bármiféle ajándékot kapjunk csak azért, mert az év x. napja van - de valahogy nem megy át az üzenet, továbbra is veszik a holmikat. (Volt, aki bólogatott, hogy "persze, persze, érthető", majd a következő ünnepre ugyanúgy vett valamit, volt aki csak bambán nézett és látszott hogy egyszerűen nem tudja értelmezni azt, hogy ünnep ajándék nélkül, volt aki azzal jött, hogy "ugyan már, voltam nálatok, csomó helyetek van", szóval változatos okokból nem működik.)

Most elég "szívtelen" módon tudjuk megoldani a problémát: többnyire továbbajándékozzuk a cuccokat, mert képtelenség mindent megtartani, de ez olyan rossz érzés igazából, mert tudom hogy például a nagymamám jót akart nekem, amikor megvette azt a képkeretet, én meg "lepasszolom", ráadásul így értelme sincs, hogy arra költsék a pénzüket, hogy számukra idegen emberek kapjanak ajándékot...

Hogy tudnánk megértetni velük, hogy nem szeretnénk tárgyakat kapni? Van itt esetleg olyan, aki szintén a minimalizmust követi otthon, és találkozott ezzel a problémával? Hogy lehet megoldani?


2019. okt. 15. 09:45
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
51%

"Igyekszünk egyébként "példát mutatni", volt hogy rokonok egy hosszúhétvégés wellnesst kaptak tőlünk ajándékba, vagy repülőjegy-utalványt, ilyesmiket, mi is inkább ilyeneknek örülnénk"


Már megbocsáss, de nem olyasmit kell ajándékozni, aminek ti is örülnétek. Olyant kell, aminek ők örülnek. Lehet, azért ajándékoznak tárgyakat, mert ők is úgy gondolják, hogy ők annak örülnének, és nem gondolják, hogy ti nem.


Én nem szeretem a wellnesst, és nem értékelnék egy ilyen ajándékot, mint ahogyan te sem a képkeretet.

2019. okt. 15. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 A kérdező kommentje:

#31

Azt hittem, evidens az eddig kifejtett hozzáállásomból: nyilván olyan rokonoknak ajándékoztunk wellnesst, akikről tudjuk, hogy szeretnek eljárni ilyen lazítós hétvégékre, és olyan rokonok kaptak repjegyutalványt, akik szoktak évi többször repülni az adott légitársasággal, tehát mindkét esetben tudtuk, hogy kihasználják majd, és jól jön, és olyasmi, aminek örülnek. :)

2019. okt. 15. 13:31
 33/53 anonim ***** válasza:
86%

"Az ajándék nem kell hogy hasznos legyen, sőt, az se kell, hogy a másiknak tetsszen."


Aztán ezek után mit kezdjek vele? Ha sem nem hasznos, sem nem tetszik? De tényleg?


"Igazándiból az ajándékozó örömet szeretne szerezni, mert szeret téged és emiatt olyan dolog választ, aminek ő maga is örülne."


Ha örömet szeretne szerezni, mert szeret engem, olyan dolgot választ, aminek én örülök, nem olyat, aminek ő.


"Nem használom, nem passzol sehová, de elfér a szekrényben"


Nálam nem fér el. Havonta szekrény mustrát csinálok, és simán kidobom Kati néni díszpárnáját.

2019. okt. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
87%

Ez csak értelmes családdal kivitelezhető.

Ugyanígy vagyok én is.

Én például nem szeretek ajándékot kapni. Egyszerűen nem szeretem, ha más válassza ki nekem, és más dönti el, hogy mire van szükségem. Elveszi a vásárlás (kiválasztás) örömét. Ráadásul utálom a felesleges tárgyakat, porfogókat. Volt barátom, aki megsértődött ezen, hogy én többe nézek egy márkás csokit vagy italt pl. mint egy tárgyat. De nem vagyunk egyformák.


Én ezt megbeszéltem a családdal. Ha a kedvemben szeretnének járni, pénzt ajándékoznak. Esetleg utalványt. Vagy megkérdik, pontosan mit tervezek vásárolni, és azt veszik. Olyan színben, méretben, amit én választok ki. De a pénz a legjobb ajándék nekem. Vagy az olyan ehető-iható dolgok, amit én magamnak nem veszek meg.


Ha ezt nem értik meg a családtagjaid, akkor nehéz helyzetben vagy.

Ha megértik, akkor pedig szerencséd van.

2019. okt. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
81%

"Nagyon köszönöm a kedves megemlékezést Bözsi néni, de sajnos - ahogy már számtalanszor mondtam - nincs helyem, ahova tehetném! De tessék odaadni valakinek, biztos nagyon fog örülni!"


De ehhez kell, hogy legyen némi vér a pucádban!

2019. okt. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
15%

A lóvé nem számít úgy látom,sajnálsz mondjuk 15 rugót fizetni egy garázsért vagy tárolóért hogy ott tárold ezeket a cuccokat ?

Én soha nem dobtam ki ajándékot,meg nem is adtam tovább.Igaz képkeretet soha az életben nem kaptam,mert nem vagyok idiótákkal körbevéve.Nyugodtan jöhet bögre,mert szeretem a bögréket,nálam sokszor eltörik 1-1 tál,vagy pohár,stb.,ezek nálam fogyóeszközök.Kozmetikai cikkek is azok,elfogynak.És még ajándék hógömb is elfér nálam,pedig nem nagy a lakás,és mindent kidobós fajta vagyok,de akkor se fogok ajándékot kidobni,inkább megtalálom a módját hova helyezzem el.Add el őket jófogáson ha ennyire nem tetszenek.Mivel tök mindegy mit csinálsz,értetlenek a rokonaid.

2019. okt. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
86%

Ne haragudj, de normális vagy? Nehogy már ő béreljen garázst a kéretlen felesleges szaroknak könyörgöm.. Csak mert más úgy döntött, hogy neki ez kell.


Nem mindenki szeret szemeten ülni.


Könnyebb odaadni egy huszadik kepkeretet mint tényleges energiát (nem pénzt!!) fektetni az ajándékozasba (mi az, aminek tényleg örülne, hasznos lenne, hova jár vásárolni, oda esetleg egy utalvány). Itt ez a lényeg.

2019. okt. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
13%

Azt még mindig nem fogja fel a többség, hogy az ajándék nem kívánságműsor, hanem egy gesztus az ajándékozótól a megajandekozott felé. Olyan dolog, amit ő maga választott ki, a megajándékozott szemelyre gondolva, hogy neki örömöt szerezzen. Az az ajándék pedig lehet barmi és igenis bunkóság tovább adni, vagy pofákat vágni miatta.

Közeli családtaggal meg lehet beszelni, ha ő kerdezi, hogy mit adjon, hogy ennek vagy annak orulnel, de kérdés nélkül nagy pofátlanság.


33!

"Aztán ezek után mit kezdjek vele? Ha sem nem hasznos, sem nem tetszik? De tényleg?" Te nyilván semmit. Akiben van egy kis érzelmi intelligencia, az örül neki, mert a szándék a lényeg. Ha pl a másfél éves gyereked húz 3 vonalat a papirra, egészen biztosan megdicséred érte, sőt, meg az is leh3t hohy ki teszed a hutore, mert a gyerek orommel csinalta, neked. Messze van egy Picassotol vagy egy VanGogh-tol, te mégis örülsz neki. Na, Katineni pomt ilyen orommel gyartja a diszparna huzatot neked, mint a gyereked a firkat, csak te magastol teszel ra.

2019. okt. 16. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 A kérdező kommentje:

#36

Jól értem? Építsek azért egy hőszigetelt, fűtött, fagymentes, páramentes garázst (mikor nincs is autónk) hogy legyen hol tárolni a szemetet?

Hogy építesz egy ilyen garázst 15 rugóból? Tényleg érdekel a lehetőség...

2019. okt. 16. 07:34
 40/53 A kérdező kommentje:

"a megajándékozott szemelyre gondolva, hogy neki örömöt szerezzen"

De hát éppen erről van szó, hogy ez nálunk nem így működik! Pont ezt írom, hogy ez nincs meg...

2019. okt. 16. 07:37
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!