Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a barátom is...

Mit tegyek, hogy a barátom is jöhessen velünk síelni? Egyedül nem enged el, de a szüleim nem akarják, hogy jöjjön

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetbe kerültem, és szeretném, ha mindenkinek jó lenne a megoldás!


A családommal minden évben elmegyünk síelni, itt igazából csak mi, gyerekek megyünk és apuék. A tesómék még "kicsik" (11 és 13 évesek), szóval nekik a párkapcsolat nem jön szóba, de nekem igen. A szüleim viszont nem akarják, hogy a barátom jöjjön, mert annyira nem ismerik, meg hogy akkor csak vele lennék, vele foglalkoznék, és hogy nem halok bele, ha 5 napot nélküle leszek. Meg hogy akkor már az utazás is külön lenne, mert én a barátommal mennék egy kocsival, ők meg külön négyen, a szálláson sem velük lennék, stb.

A barátom viszont nem akar úgy elengedni, hogy ő nem jöhet... Már ezen összevesztünk tegnap, mert azt nem mondhatom meg, hogy "apa nem engedi", de ő meg azzal jön, hogy biztos nem is velük megyek akkor, meg hogy ki tudja, mit fogok ott csinálni majd, és hogyha elutazom, többet haza se jöjjek hozzá. Titokban nem akarok elmenni, mert az tényleg olyan lenne, mintha lenne valami rejtegetnivalóm, ráadásul a telefonján látja, éppen hol vagyok, szóval nem is tudnám "átverni". Mondtam neki, hogy vele sokkal többet vagyok, mint a családommal, meg vele is menni fogok télen erre-arra, és anyáékkal csak ez az egy utam lenne. Még azt találtam ki, hogy esetleg az utolsó nap kijöhetne ő is Ausztriába, és akkor még vele maradnék egy pár napot... De ez sem jó, merthogy "ő nem lesz másodlagos megoldás", és hogyha nekem ő ennyit ér, akkor ezentúl ő is így áll majd hozzám. Nem tudom, mit csináljak, totál kivagyok.


2019. okt. 23. 20:32
1 2 3 4 5 6 7
 41/66 anonim ***** válasza:
100%
Juj, ez a faszi mit képzel magáról! Ezért kell neki buta kislány, felnőtt nővel így nem lehet viselkedni, az nem hagyja.
2019. okt. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/66 anonim ***** válasza:
91%
A 42esnel a pont! 👏 Amúgy beszélhetünk most neki akármit, túl buta és naiv ahhoz hogy hallgasson ránk, vagy legalább átgondolja. De majd a saját kárán tanulni fog. Akkor majd válaszolhatunk a sirankozo, segítség kérő kérdésére.
2019. okt. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/66 anonim ***** válasza:
92%

Te tényleg nem veszed észre, hogy egy bántalmazó kapcsolatban élsz? Nem, nem attól lesz bántalmazó egy kapcsolat, ha azonnal üt-ver. SOHA nem úgy kezdődik. Hanem pont úgy, ahogy a te pasid csinálja. Sürgősen lapátra tenném és lehet, hogy még egy távolságtartásit is beszereznék, mert nem biztos, hogy annyiban hagyja. Szüleid gondolom nem tudják ezt ilyen részletességgel. Az én párom, ha ilyet tudna meg egy pasiról, aki a lányával van, már leverte volna (és a bátyja meg segítene neki).


Ne röhögtess már, hogy nyomkövetőzik! A kiskorú gyerekemet nem követem ilyen szinten! Addig menekülj, amíg nem késő, mert ebből komolyabb baj lesz. Borítékolom.

2019. okt. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/66 anonim ***** válasza:
89%

figyeld, mi ketten kb egy idősek vagyunk, de én ott dobtam volna ki ezt a hímtagot, hogy nem enged el?

nem érzed hogy kicsit gáz, hogy már azt sem te szabod meg, hogy mikor találkozol a SAJÁT CSALÁDODDAL?

szerintem dobd ki, tapasztalat, hogy a legtöbb férfi hajlandó ágyba hozni a kávét, kivéve, ha krónikusan képtelen korábban kelni, de arról meg a bioritmusa tehet. szóval a kávédat nem kell féltened.

de ha neked jó, hogy valaki más irányítja az életed, megszabja, kivel mikor hol hogyan és mennyit találkozhatsz, követ, mint az fbi... normális esetben tényleg nem halnál bele öt külön töltött napba, de egy ilyen fejletlen, duzzogó, birtokló, hisztis kis pcs biztos eléri, hogy belehalj, akkora jelenet lesz ebből...

2019. okt. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/66 anonim ***** válasza:
89%

Figyelj, nekem kicsit komolyabb kapcsolatom van, mint neked és az én vőlegényem számtalanszor ment már nélkülem síelni a családjával. Soha eszembe nem jutott ilyenért zsarolni vagy rossz érzést kelteni benne. Hogy is juthatna eszembe ilyen, csak mert a családjával is tölt minőségi időt néha? A világ legtermészetesebb dolga. Aki ebből is a megcsalást hozza ki, az beteg!

Neked nem tűnik fel kicsit sem, hogy elég sok válasz érkezett a kérdésedre és egyöntetűen mindenki ugyanazt mondja a pasidról? Nem gondolsz bele egy kicsit sem, hogy ha csak a tizede igaz abból, amit itt nagyon sokan sejtenek ebből a pár sorból is, akkor már nagyon gáz a pasid? 31 évesen ott tartani, hogy ellenőrizgetem a csajom telefonját, tartózkodási helyét, zsarolom, mert a családjával tölt pár napot, meg az is milyen, hogy senki nem hívta, mégis képes lenne odapofátlankodni??

2019. okt. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/66 anonim ***** válasza:
92%

Ez az ember azt hiszi, hogy a tulajdona vagy. Mi az, hogy látja a telefonján merre jársz? Meg hogy nem enged el a családoddal? Ő nem lesz másodlagos megoldás... Nem veszed észre a figyelmeztető jeleket? Érzelmi zsarolás, beteges birtoklás és féltékenykedés. Hihetetlenül önző dolog amit csinál. Ezt nem lehet kompenzálni azzal hogy ágyba kapod a kávét és elvisz ide-oda. Elvárja hogy válassz közte és a családod közt. Innen már csak 1 lépés és bezár a lakásba, majd az első pofon.

Gondolom azt tudod, hogy a féltékenykedésnél mindenki magából indul ki. Valószínűleg hasonló helyzetben ő úgy viselkedne, amit most rólad gondol.

Szerintem gondolkozz el, hogy meddig akarsz így élni, hogy ennyire le vagy korlátozva. Nem lehet egy embert pórázon tartani. Tudod, van az a mondás, hogy ha a madarat szereted, égbolt legyél, ne kalitka.


Viszont mivel felnőtt vagy, dönthetsz úgy, hogy azt mondod a családnak, hogy te nem mész. És inkább otthon maradsz a pároddal (khmmm gazdáddal), és akkor ő boldog lehet és te is megnyugodhatsz mert neki most jó. Amikor nem olvastam még mennyi idős, akkor olyan 15-16 évesre tippeltem volna. Mert első kapcsolatban, kamaszkorban előfordul az ilyesmi, de általában hamar kinövik. De 31 évesen ez nagyon nem normális. Valami nagyon nem oké vele. És bizonygathatod hogy te ismered, milyen jó ember. Viszont te a rózsaszín szemüvegen keresztül látod. Nem csoda, hogy szinte minden válaszoló ugyanazt írja.

2019. okt. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/66 anonim ***** válasza:
92%
Jó kifejezés, amit az előttem szóló írt. Tényleg a "gazdád", nem a párod. Érzelmi cselédje vagy neki. De biztosan szükséged van erre az érzésre, valahol valószínűleg élvezed, tudat alatti mazochista vagy.
2019. okt. 24. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/66 anonim ***** válasza:
92%
"A barátom viszont nem akar úgy elengedni, hogy ő nem jöhet". Ha nem lennél teljesen ostoba akkor itt ebben a pillanatban szakítottál volna vele. Mi az, hogy nem enged el? Ezt mégis hogyan képzeli?
2019. okt. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/66 anonim ***** válasza:
89%

És a Holtodiglan megvan,kedves Kérdező?

Nekem ez ugrott he elsőre,ahogy olvastam a soraidat. Sokan írták,és igazuk van,bántalmazó kapcsolatban élsz.

Nem a síelés a legnagyobb probléma itt,hanem az elkövetkezendő évek,ha együtt maradtok.

Menekülj ebből a kapcsolatból,amíg lehet.

És ha gyerekeitek lesznek,mire rádöbbensz arra,hogy ki is valójában ez az ember?

Jó eséllyel elveszi őket tőled,na nem szeretetből,pusztán birtoklási vágyból.

Persze ne legyen igazam/igazunk,de a soraidból,hidd el,ez jön át.

2019. okt. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/66 anonim ***** válasza:
89%
Könyörgöm menekülj a pasitól. Annyira naiv vagy!! Ez meg csak a kezdet h k.nak tart. Márpedig annak ha szte megcsalod, mert mással mész el. Pedig a szüleiddel. Eljon az ido, amikor percre pontosan be kell szamolnod arrol hol voltal. Miert 3 csengesre vetted fel a telefont, gps lesz a telodon. Bocs visszaolvastam.. Mar van. Uram atyám😳😳😥Egyedul egy kenyerert nem mehetsz el... Es megüt....hidd el! Ez lesz. Menekülj. Mondd meg neki kerek perec h apadek nem engedik, te meg mész. Majd meglatod h mi lesz. Boritekolom h jon az első pofon. Hiszen mar most is félsz tőle, mert nem mersz neki nemet mondani! Anyadek meg latjak h milyen. Ezert nem engedik...
2019. okt. 24. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!