Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy a barátom is...

Mit tegyek, hogy a barátom is jöhessen velünk síelni? Egyedül nem enged el, de a szüleim nem akarják, hogy jöjjön

Figyelt kérdés

Nehéz helyzetbe kerültem, és szeretném, ha mindenkinek jó lenne a megoldás!


A családommal minden évben elmegyünk síelni, itt igazából csak mi, gyerekek megyünk és apuék. A tesómék még "kicsik" (11 és 13 évesek), szóval nekik a párkapcsolat nem jön szóba, de nekem igen. A szüleim viszont nem akarják, hogy a barátom jöjjön, mert annyira nem ismerik, meg hogy akkor csak vele lennék, vele foglalkoznék, és hogy nem halok bele, ha 5 napot nélküle leszek. Meg hogy akkor már az utazás is külön lenne, mert én a barátommal mennék egy kocsival, ők meg külön négyen, a szálláson sem velük lennék, stb.

A barátom viszont nem akar úgy elengedni, hogy ő nem jöhet... Már ezen összevesztünk tegnap, mert azt nem mondhatom meg, hogy "apa nem engedi", de ő meg azzal jön, hogy biztos nem is velük megyek akkor, meg hogy ki tudja, mit fogok ott csinálni majd, és hogyha elutazom, többet haza se jöjjek hozzá. Titokban nem akarok elmenni, mert az tényleg olyan lenne, mintha lenne valami rejtegetnivalóm, ráadásul a telefonján látja, éppen hol vagyok, szóval nem is tudnám "átverni". Mondtam neki, hogy vele sokkal többet vagyok, mint a családommal, meg vele is menni fogok télen erre-arra, és anyáékkal csak ez az egy utam lenne. Még azt találtam ki, hogy esetleg az utolsó nap kijöhetne ő is Ausztriába, és akkor még vele maradnék egy pár napot... De ez sem jó, merthogy "ő nem lesz másodlagos megoldás", és hogyha nekem ő ennyit ér, akkor ezentúl ő is így áll majd hozzám. Nem tudom, mit csináljak, totál kivagyok.


2019. okt. 23. 20:32
1 2 3 4 5 6 7
 61/66 Savlekotő ***** válasza:
96%
Sajnos utolsó jól látod,majd ha minden fogát kiverte talán észre tér. :(
2019. okt. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/66 anonim ***** válasza:
78%
Vagy egy ordas nagy kamu az egész, vitát akart indítani a kérdező, de mivel látta, hogy kb. mindenki egyetért a témában, ezért el is tűnt. Oldalak óta nem reagál semmire.
2019. okt. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/66 Savlekotő ***** válasza:
86%
Vagyis a pasi lefülelte elverte és nem engedi írni.. :(
2019. okt. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/66 anonim ***** válasza:
90%

Egy kapcsolatban a bizalom a legfontosabb. Mind2 fél részéről. Anélkül semmit nem ér az egész.

Szerintem is mondd meg, hogy apádék nem engedik. Együtt éltek, de kidobna azért mert a családoddal töltesz pár napot. Ennek a töredéke miatt már szedném össze a cuccaimat és mennék vissza a szüleimhez.

Nekem is volt hasonló kapcsolatom tizenévesen, csak ott 7 év volt a korkülönbség. Sajnos nem hallgattam apámékra. Elmentünk 2 hétre a Balatonra, ő nem jöhetett úgy oda, hogy ott alszik. Volt erzelmi zsarolás, fenyegetőzés, gyanúsítgatás, féltékenykedés... minden nap az első vonattal lejött, az utolsóval hazament. Csak hogy rajtam tartsa a szemét. De persze én csak azt láttam akkor, hogy 'mennyire szeret', 'nem bír ki nélkülem 1 napot sem'. Aztán meg is lett a következménye. Bordatörés és monokli, mert képes voltam elmenni a saját szalagavatómra a családommal autóval, neki meg kellett volna busszal 2 megállót buszoznia, mivel az autó tele volt. Elvárta volna, hogy a 70+ éves nagyanyám, vagy anyám a 2 óvodás húgom egyikével buszozzon inkább, csak hogy neki kényelmes legyen. Ja és ő 1 km-re lakott a helyszintől, mi 10 km-re. Itt jöttem rá, milyen emberrel voltam. Utána hónapokba telt mire végre békén hagyott.

2019. okt. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/66 Savlekotő ***** válasza:
77%
Nagyon úgy érzem h a kis csaj az otthoni kontroll elöl futott az idősebb pasihoz ezért nem érzi h mi a baj,főleg a 31 éves pasival akit okkal nem a korabeli nővel van az nem tűr el ilyet megfigyelést,de a csaj szokta otthon is szerintem,az otthoni kontroll alatt tartott lányok nők szoktak sok esetben igy pasihoz menekülni,akik pont a naiv pitákat nézik ki,csak hát csöbörből vödörbe lépnek 90% ban mint itt is. Lány a szüleitől is fél h igazat mondjon a pasitól is ott is hazudna h apu nem engedi olyan egyértelmű a szitu csak fogva tartót váltott a szentem.. És annyi ilyen agyatlan liba van--
2019. okt. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/66 anonim ***** válasza:
87%

Ja, hogy minden este éttermi vacsora és hétvégi repkedések.

Így már minden érthető.

2019. okt. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!